;
از زبان طبیعی هم می توانید استفاده کنید مثلا
"گوشی سامسونگ بین 1 تا دو میلیون"
عضویت لیست قیمت ثبت فروشگاه وبلاگ درباره ایمالز تماس با ما

روش های خرید عینک آفتابی متناسب با حالت صورت

1398/7/28 - 3:36 بعد از ظهر

عینك‌های آفتابی بعلاوه ی اینکه از چشم هایتان در برابر اشعه فرابنفش آفتاب محافظت می کند، در خوش تیپ شدن شما دارای تاثیر به سزایی می باشد به شرطی که برای تهیه یک عینک آفتابی ایده آل موارد کلی را بدانید و شکل صورت خود را هم آشنا باشید و بشناسید. عینك هماهنگ با فرم صورتتان تهیه نمایید كه روی چهره شما می اید و قادر است اسپرت بودن یا وقار و متانت و مدرن بودن شما را برای طرفتان بیان کند، اما اگر می خواهید بفهمید چه فرم عینكی بر چهره ی شما می نشیند، ابتدا باید فرم چهره تان را باید دریابید.

 

چهره شما دارای چه فرمی است؟

شما سایزهای چهره ی خود را باید اندازه بگیرید و با کاربرد اندازه گیری ها شکل چهره تان را بشناسید. جهت انجام این عمل یك آینه كه در جای خوب با نور کافی می باشد، یك متر و یك قلم برای نوشتن اندازه ها و کاغذ لازم است. با مهیا شدن این لوازم روش های زی را بکار ببرید:

۱- روی نقطه خارجی یك چشم خود انتهای متر اندازه‌گیری را قرار دهید بعد متر را به آرامی از روی بینی و چشمتان رد کنید و تا قسمت بیرونی چشم دیگرتان ببرید. متر اندازه‌گیری در این صورت، باید از روی گونه‌های شما یا نقطه برجسته گونه‌هایتان و یا روی نقطه تیزگونه رد شده باشد. این مقدار را بنویسید. این سایز اصطلاحا فاصله بین «۲ استخوان‌گونه» نام دارد.

۲- حالا باید «خط‌فكی» را اندازه گرفت. روی یكی از مفاصل استخوان فكتان كه در قسمت كناری بخش برجسته گوش است متر را قرار دهید و بعد تا نقطه مقابل این بخش در گوش دیگر متر را ببرید. بعد اندازه ای را که به دست آمده را ‌ضرب در دو و می نویسیم.

۳- اکنون نوبت اندازه‌گیری «پیشانی» است. در نقطه‌ای كه كاملا وسط نقطه میانی ابروها و نقطه روییدن موها در بالای آن است یك طرف متر اندازه‌گیری را قرار دهید (این قسمت مهم‌ترین بخش پیشانی تان است). حال تا نقطه مقابل در طرف دیگر متر را عبور دهید و اندازه ای که به دست آمده را بنویسید.

۴- در نتیجه ارتفاع یا قد چهره ی خود را اندازه بکیرید. در نقطه وسط رویش‌ موهایتان سر متر اندازه‌گیری را بگذارید و آن را به حالت صاف به طوری که تا به چانه برسد پایین بیاورید. مقدار را بنویسید. بعد از یادداشت این سایزها فرم چهره ی خود را می‌توانید حدس بزنید.

عینک ایده ال برای چهره های تخم‌مرغی

اگر سایز «ارتفاع- قد» چهره ی شما یك و نیم برابر «فاصله بین ۲ استخوان‌گونه» شما باشد، این حالت را آن وقت شکل چهره ی «تخم‌مرغی» می گویند كه از نظر آرایشگران حالت مناسبی برای چهره می باشد. یكی از چهره‌های مشهور«جولیا رابرتز» فرم چهره اش به این شکل است.

کسانی كه دارای چهره ی گرد می باشند، كار سختی برای تهیه عینك آفتابی ایده ال ندارند. در حقیقیت اغلب فریم‌های عینك برای این فرم چهره ها ایده ال می باشند و هم فریم‌های گردی و هم فریم‌های مربعی چره ی شما را كار سختی جذاب نماید. حتی فریم های بسیار درشت و فرم عینك‌های خلبانی نیز به این شکل چهره ها می نشیند ولی، رعایت برخی موارد ریز برای انتخاب یک عینک بهتربه شما کمک می کند: اگردارای اجزای چهره ی ریز هستید، عینك‌ با قاب درشت هیچ وقت بکار نبرید و اگر شکل موهایتان چتری یا رها روی چهره می باشد عینك‌های کوچک گرد را بکار نبرید.

عینک ایده ال برای چهره ی مربعی:

اگر در چهره تان «ارتفاع» با سایز «۲ استخوان گونه» و هم سایزهای خط فكی و پیشانی حدودا هم سایز می باشد، فرم كلی چهره ی شما مربعی می باشد. یكی از چهره‌های مشهور با این فرم چهره «ساندرا بولاك» می باشد. چهره های مربعی عینك‌های منحنی را باید بکار ببرند، چرا که این فرم عینك‌ها از هر فرم دیگری بیشتر به این چهره ها می آید. چهره ی تیز اشخاص دارای صورت مربعی را این نوع فریم‌ها نرم می‌كند و فرم آراسته و متوازنی به آنها خواهد بخشید. اشخاصی كه فرم چهره شان این گونه می باشد، دارای فک و گونه های درشتی می باشند و برای اصلاح این فرم بهتر است عینك‌هایی را بکار ببرند كه بالاتر از حد معمول روی چهره می نشینند. این فرم عینك‌ها باعث می شود توجه به چشمانتان بیشتر شود.

عینک ایده آل برای چهره های گرد:

اگر «ارتفاع» چهره شما با فاصله بین ۲ استخوان «گونه» چهره تان بهتر است یا به آن نزدیك باشد، در این صورت چهره تان گرد به شمار می آید. چهره ی «كیت وینسلت» در بین چهره‌های مشهور صورت گرد به شمار می آید. اشخاصی كه دارای صورت گرد هستند عینك‌های دارای زاویه برایشان ایده ال است تا چهره شان را به فرم ایده الی دراورد. برای این نوع صورت ایده ال ترین فرم عینك‌ها آنهایی می باشند كه خطوط فریمشان تقریبا صاف باشد. بهترین گزینه برای این فرم صورت‌ها عینك‌های مستطیل و مربع می باشند. در مورد این فرم چهره ها نیز خیلی با اهمیت می باشد كه به سایز بخش های صورت هم دقت شود. اگر دارای دهان برجسته و چشم‌های بزرگ هستید عینك‌های ظریف و ریز بکار نبرید.

عینک ایده ال جهت استفاده ی چهره های قلبی شکل:

در این فرم اندازه دو استخوان «پیشانی» و «گونه» از اندازه خط فكی شما بیشتر می باشد. چهره ی «جنیفر لاوهویت» از این فرم صورت های می باشد. در چهره های قلبی‌شكل پیشانی خیلی عریض‌تر و درشت تر از گونه‌ها و چانه‌ها می باشد که باید عینك‌هایی را با شکل برعکس شکل چهره را تهیه نمایید. برای این فرم چهره‌ها عینك‌های خلبانی خیلی ایده ال می باشند. به طور کلی باید گفت، تمام عینك‌های گرد یا چند ضلعی كه بخش بالایی آنها از قسمت پایینی آنها بزرگ‌تر می باشد، برای این فرم چهره ها خیلی ایده ال می باشند.

عینک ایده ال برای چهره های مستطیلی:

اگر خط فكی و «فاصله میان ۲ استخوان‌گونه» چهره شما از «ارتفاع» آن بیشتر است، چهره ی شما فرم «مستطیلی» دارد. صورت «نیكی تایلور» در بین چهره‌های معروف تقریبا مستطیلی می باشد. استخوان‌های گونه در این شکل از چهره ها اغلب برجسته می باشند و بینی‌ها استخوانی و بزرگ اند. دركل برای این نوع از صورت‌های كشیده هم بهترین نوع عینك‌ها، عینك‌هایی موسوم به خلبانی هستند. فرم چهره ی شما با این نوع عینك‌ها از كشیدگی درآمده و شکل ایده الی می یابد. عینك‌‌های مربعی كه دارای فریم‌های بسیار درشتی نباشند نیز گزینه ای خیلی ایده ال برای این نوع از صورت ها می باشن.

ایده ال ترین مارک ها برای اقسام چهره ها

تهیه ایده ال ترین برند عینک آفتابی اورجینال  زنانه، بچگانه، مردانه و دخترانه با UV 400 بدون خش و موج در عدسی از مارک هایی که در بازار موجودند راحت نیست و با توجه به هزینه ی زیاد عینک های آفتابی مارک، مانند تهیه ادکلن، دقت بسیاری می خواهد. بیش از ۸۰ درصد خریداران عینک آفتابی آه نیستند که چگونه عینکی برای شکل صورت آنها مناسب می باشد و عینک خوب ارای چه معیارهاییست.

تهیه عینک آفتابی اصل برای فرم چهره کشیده، صورت لاغر، صورت با بینی درشت و چهره ی گرد، چهره ی کوچک، دارای شرایط ویژه ای می باشد که خریداران باید به آن دقت داشته باشند. شناسایی عینک تقلبی با اصلی مانند تهیه ادکلن تقلبی و اورجینال، دارای شاخص هایی فنی می باشد که باید از معیارهای اصلی آن آگاه بود و موقع انتخاب انها را در نطر گرفت. عینک های ایتالیایی پرفروش ترین مارک عینک های آفتابی طبق آمار گمرک برای ایرانیان می باشد.

پلاریزه بودن عینک زیاد اهمیت ندارد زیرا که در برابر اشعه  نور خورشید از چشم نگهداری نخواهد کرد. در انتخاب، درجه چشم و ده  ها مورد دیگری که در این متن گفتیم به همراه مدل های خوب از مارک های مشهورجهان مهم است.

عینک های مناسب برای چهره گرد و باریک و لاغر و چاق

جنس اورجینال باید هماهنگ با چهره شما باشد. هر عینک آفتابی اورجینال حتی از ایده ال ترین مارک ها هم برای هر صورتی مناسب نخواهد بود. رنگ چشم شما و اینکه چه سن و جنسی دارید مهم نیست. اصل صورت می باشد.

همانگونه که آگاهید، عینک آفتابی را در طول روز و در فصول مختلف سال می توانید بکار ببرید و به ابری یا آفتابی بودن هوا ربطی ندارد. به سن و جنس و سال مصرف کننده نیز ربطی نخواهد داشت. عینک آفتابی مانند کرم ضد آفتاب، که دارای SPF‌ مشخصی می باشد و باید بر اساس  رنگ پوست و جنس پوست و مقدار تابش خورشی هر  کس باید ان را بکار ببرد، شاخص هایی جهت گزینه ی صحیح خواهد داشت. در بازار مدل های  مختلفی وجود دارد. عینک آفتابی، عینک طبی از آستیگمات تا نزدیک بین. اگر عینک آفتابی ایده ال صحیح انتخاب شود، برای تکمیل استایل اکسسوری خوبی می باشد و زنان و مردان را جذاب تر و خوش  تیپ تر می کند.

رنگ عینک آفتابی: برای عینک آفتابی ایده آل  یک سری از رنگ ها شناسایی نمی شوند.

عینک آفتابی چهار فصل: شروع روند خرید این محصول به نظر می رسد با شروع فصل گرما بیشتر است. ولی در روزهای ابری  و برفی هم سان گلس را باید استفاده کرد.

نگهداری از چشم: مانند حافظت از پوست نگهداری از چشم نیز مهم است و به همین خاطر در اولویت خریدهای سالانه تهیه برند عالی سان گلس را باید گذاشت و برای تمامی اعضای منزل در تمام فصول و تمام سنین ارزش هزینه کردن را دارا می باشد.

دو نکته بسیار مهم: همیشه در تهیه عینک آفتابی ، رنگی را برگزینید که ایده ال باشد و بعد با رنگ پوست و شکل چهره شما دارای هماهنگی خوبی باشد. مدلینگ ها کمک زیادی می توانند بدهند.

متخصص چشم: نظر متخصص چشم برای اینکه چه فرم عینکی ایده ال شما است و باید دارای چه مشخصات فنی باشد مهم است نه استالیست ها.

عینک آفتابی برای رنگ پوست سفید: اگر دارای رنگ پوست سفیدی هستید، مارک هایی با فریم قهوه ای و آبی یا قرمز را بکار ببرید.

بازارهای مجاز: موقع تهیه اجناس مارک اورجینال، در طول روز حتما از فروشگاه های مجاز و معتبر خرید نمایید و به هیج وجه برای تهیه عینک در خیابان های خلوت عرضه کننده این اجناس در شب اقدام نکنید!

عدسی : اثر رنگ و عدسی را در نور معمولی خورشید، در هنگام انتخاب sunglass اورجینال بهتر می توانید تشخیص دهید تا در زیر نور لامپ مغازه!

وسیله UV METER: اگر مغازه ای فاقد وسیله UV METER بود در آن مغازه خرید نکنید.

مورد مهم: اگر جنس مورد نظر را به هر دلیلی تهیه نمودید، برای شناسایی صحت و درستی وسیله UV METER عرضه کننده، به او بگویید تا یک عینک دیگر را نیز برایتان با وسیله امتحان نماید تا کیفیت و کارایی وسیله مورد قبول واقع شود.

فریم و قاب : نکته ای که در تهیه جنس اورجینال بسیار مهم می باشد و باید دقت داشت،  فرم و قاب می باشد که باید فرم خوبی را برگزینیم.

عینک آفتابی شکل مربعی: اگر دارای چهره ی مربعی هستید، قاب و فریم  بیضی و گرد تهیه نمایید تا دارای شکل منحنی ایده الی باشد و چهره ی شما از صورت مربعی  دربیاید.

عینک آفتابی برای چهره گرد: اگر دارای چهره ی گردی می باشید، فرم  و قاب های مربعی و کشیده تهیه نمایید تا چهره تان از فرم  گردی در بیاید. فریم های گرد را انتخاب نکنید تا در اصطلاح در ذوق نخورد.

عینک آفتابی برای چهره بیضی شکل: اگر دارای شکل چهره ی بیضی می باشید، قاب های کشیده  و مستطیل بکارببرید که چهره را کشیده نشان میدهد. چهره های شکل بیضی، ایده ال ترین انتخاب جهت تهیه شکل های مختلفی از عینک های آفتابی  می باشند.

عینک آفتابی برای چهره ی مستطیلی: اگر  شکل  چهره تان مستطیلی می باشد، فرم هایی  را بکار ببرید که دارای زاویه گرد هستند و توازن ایده الی میان فرم عینک صورتتان به وجود می اورد.

عدسی مرغوب : عدسی را بررسی نمایید. فرق هزینه ی عینک تقلبی با عینک اورجینال، مرغوبیت عدسی آن می باشد که دارای انحنای نرمال و پرهیز از اعوجاج در عدسی شامل این کیفیت می باشد.

نور دریا و عینک آفتابی: عینک آفتابی را در طول سال بکار ببرید. در زمستان برف ۷۵ درصد نور افتاب را انعکاس می دهد که از آب ۳  برابر بیشتر می باشد.

استفاده از کلاه به جای عینک؟ : اگر استفاده از عینک آفتابی را دوست ندارید، از کلاه استفاده نمایید. کلاه های با لبه از وارد شدن بخشی از اشعه های موجود به چهره ی شما ممانعت خواهد کرد. اگر  فاقد عینک آفتابی می باشید، تا چهار بعد از ظهر به جلوی خورشید نروید.

عینک آفتاب سبک: عینک آفتابی روی گونه و بینی و چشمتان نباید سنگین باشد. عینک آفتابی  را مطابق رنگ چشم و پوست  و مو تهیه ننمایید. طبق انچه گفتیم تهیه نمایید.

عینک  آفتابی با ایده ال ترین رنگ  لنز: رنگ  دودی، خاکستری وقهوه ای می باشد و لنز زرد و صورتی و بنفش به هیچ وجه استفاده نکنید.

عینک رفلکس و مشکلات ان: از ظهر به بعد عینک رفلکس دارای دید خوبی نمی باشد و برای  تابش نور محافظ خوبی نخواهد بود.

عینک آفتابی اوجینال و قیمت آن: از سایت های مرجع بین المللی یا سایت های دارای نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صمت هزینه عینک آفتابی اورجینال را بگیرید. هزینه ی سنگین، اصلا نشان نشانه ی اورجینال بودن محصول نخواهد بود.

کد سریال: عینک آفتابی فیک فاقد شماره سریال می باشد. وقتی عینک اورجینال می خرید و به وسیله UV METER آن را امتحان می نمایید، حتما کد سریال نوشته شده روی قاب را با کد سریال نوشته شده در وب سایت مارک محصول مورد نظر مطابقت دهید.

فریم و کیفیت: بیشتر عینک ها دارای فرم  پلاستیکی می باشند. ولی عینک های آفتابی اورجینال  همواره فریم های  پلاستیکی ظریف  و مرغوب را استفاده می کنند که با لمس ان خواهید توانست بفهمید  که دارای اعوجاج نیست. هر  نوع  فرج و پستی و بلندی و خلل بر روی فریم، نشانه ی نامرغوب بودن آن می باشد و نباید ان را خرید.

جعبه ی عینک : عینک های اورجینال، دارای بسته بندی خاصی می باشند که فروشگاه  های غیر مجاز و دستفروش ها به راحتی به آنها دسترسی نخواهند داشت پس توجه کنید.

مرغوبیت: مرغوب بودن عینک آفتابی را با توجه به قسمت های گوناگون و لق نبودن یا لق بودن آن بفهمید. تا حد ممکن با کسانی که سالیان سال دارای عینک آفتابی اورجینال بوده اند گفتگو نمایید .

شیشه : مرغوبیت شیشه عینک آفتابی را حتما مورد بررسی قرار دهید تا عدسی شیشه ای براق و با کیفیت را ببینید. اغلب آرم مارک بر روی شیشه در جهت راست یادداشت می شود.

بررسی امواج: فقط در طول روز جهت تهیه عینک آفتابی به فروشگاه بروید تا در نور آفتاب، روند امواج رو عدسی آن را بتوانید بررسی نماید. اگر عملکرد کنترل تلویزیون از پشت عینک معلوم نبود، مارک فیک را به احتمال قوی تهیه نمودید!

عینک ایده ال دارای چه مشخصاتی است؟

این اولین سوال خیلی از طرفداران تهیه جنس استاندارد و اورجینال می باشد. عینک آفتابی مطلوب عینکی می باشد که بیشترین محافظت را از چشمانتان در مقابل اشعه های پر ضرر UVA  و UVB نماید. عدسی های استاندارد، گفته شده که می توانند تا بیش از ۹۰ درصد اشعه های یو وی گفته شده را جذب کرده و در برابر آنها از چشم محافظت نمایند. اگر دلتان می خواهید پف های زیادی در اطراف چشم و همچنین سیاهی اطراف چشم خود نبینید، مارک مطلوب را انتخاب نمایید. خانمهایی که پرایمرها را بکار می برند و از چین های پنجه کلاغی زیر چشم دوری می کنند، باید عینک آفتابی مطلوب و استاندارد را  بکار ببرند که جهت محافظت از پوست پیشنهاد می کنیم.

موردی که در مورد عینک آفتابی اورجینال باید بدانید را در  نکات ذیل به طور خلاصه آوردیم:

  • مقدار یو وی عینک آفتابی اصلی فقط توسط وسیله ی UV METER مقدور می باشد نه دستی!
  • عینک هایی که دارای رقم بیشتر از ۳۵۰ می باشند، اغلب مارک های اورجینال می باشند.
  • موقع تهیه عینک آفتابی ورجینال حتی از بازارهای دارای مجوز، از فروشنده حتما بخواهید تا با وسیله، مقدار یو وی دار بودن عینک را اندازه بگیرد.
  • عینک های آفتابی تقلبی قادرند ضرری دوبرابر به پوست ناحیه چشم و چشم تحمیل نمایند.
  • در تهیه عینک های آفتابی از دوره گردها بپرهیزید.

ایده آل ترین رنگ عینک آفتابی اورجینال

ایده آل ترین رنگ عینک آفتابی اورجینال ، رنگی که با تیپ شما هماهنگ باشد نیست. همیشه در  تهیه عینک آفتابی  به  فرم عدسی دقت ننمایید.  رنگ  عدسی ، اثری مستقیم بر روی  کاری که می کنید خواهد داشت. عینک با عدسی قهوه ای و طوسی، جهت خیابان گردی و رانندگی ایده ال می باشد. مارک های دودی ، رنگ اشیاء را عوض نمی کند و مقدار نوشان را کم می کند. اگر عدسی های سبز می خواهید، اینها طیف آبی را کم می کنند و برای همین کم شدن مقدار درخشندگی  سطوح  را می توانید ببینید.

اگر دلتان می خواهد فعالیت های ورزشی انجام دهید، عدسی کهربایی را در نظر داشته باشید تا اندازه شفافیت تصاویر کافی باشد. اگر عینک آفتابی  بنفش  دیدید از انتخاب آن بپرهیزید چرا که هماهنگی رنگ اشیاء را محو خواهد کرد و تنها برای هماهنگی با استایل های رنگ بنفش برای کوتاه مدت می باشد.

عینک آفتابی کوچک یا درشت

پرسشی دیگر که افراد در هنگام تهیه عینک آفتابی دارند این می باشد که عینک آفتابی کوچک خوب  است یا درشت. همه چیز به فرم صورت شما بستگی خواهد داشت. ولی عینک آفتابی اورجینال استاندارد مارکی می باشد که سطح اطراف چشم را کاملا پوشش دهد و مانع از رسیدن نور به آن  شود.

عینک با عدسی کوچک را انتخاب ننمایید زیرا که قسمتی از چشم تان را پوش می دهد.

عینکهایی که دارای عدسی درشت هستند، ممکن است زاویه  دیدتان را پوشش دهد و به بینی فشار آورد.

بین اندازه عدسی و قطر فریم و دسته عینک آفتابی اورجینال رابطه منطقی باید وجود داشته باشد.

فریم کائوچویی دارای انعطاف بالای می باشد و انتخاب ایده الی می باشد و احتمال شکستن آن نیز کم و دارای تنوع بالا در بازار می باشد.

اگر لیزیک انجام داده اید:

اگر لیزیک کرده اید خوب است عینک های آفتابی اورجینال را بکار ببرید که روی عدسی طبی هستند تا چشم شما را در مقابل نور خورشید محافظت نماید. اگر لیزینک کرده و عینک آفتابی بکار می برید، به خاطر داشته باشید  که عدسی چشمتان از حد معمول بیشتر گشاد خواهد شد و اگر مطلوب و استاندارد نباشد، اشعه پرضرر به طور مستقیم به چشم شما وارد خواهد شد.