;
از زبان طبیعی هم می توانید استفاده کنید مثلا
"گوشی سامسونگ بین 1 تا دو میلیون"
عضویت لیست قیمت ثبت فروشگاه وبلاگ درباره ایمالز تماس با ما

چگونگی زدن لاک ساده

1398/7/27 - 3:33 بعد از ظهر

هر چند که لاک زدن ساده هم باشد، به مهارت و تخصص کافی نیاز است. اگرچه متخصص مانیکور و ناخن کار برای زدن لاک بیشتر پیشنهاد می شود؛ ولی با داشتن کمی توجه نیز این کار را در منزل می توان انجام داد. اگر به طور حرفه ای و طبق اصول لاک بزنید، تا یک هفته لاک ناخن شما ماندگاری دارد. در ذیل در مورد طریقه ی زدن لاک ساده آموزش داده خواهد شد.

لوازم ضروری جهت زدن لاک ساده

جهت زدن لاک به شکل ماهرانه به لوازمی مانند گوش پاک کن تمیز، ریموور لاک ناخن، قلمو، پرایمر، بیش کت، لاک و تاپ کت احتیاج است. همه ی این لوازم را به صورت آماده از فروشگاه های لوازم آرایشی می توانید آماده نمایید.

 

طریقه ی زدن لاک ساده

ابتدا ناخن هایتان را به وسیله ریموور پیش از هر چیز تمیز نمایید تا از مواد لاک پاک شود. بعد روی آن را پرایمر بکار ببرید. پرایمر زدن پیش از زدن لاک سبب خواهد شد تا اضافه رطوبت ناخن محو شود و لاک برای زمان بیش تری روی ناخن بماند. سپس، روی ناخن ها کمی بیس کت بگذارید. اینگونه که قلموی بیس کت را در نزدیکی کوتیکول گذاشته و آن را به سمت لبه ناخن ها با فشار آهسته بیاورید. برای کناره های ناخن را هم بهتر است ازبیس کت استفاده نمایید؛ ولی دقت کنید که قلمو به پوست دست نخورد.gاکنون نوبت انجام کاراصلی یعنی زدن لاک می شود. جهت این کار اول لاک را در دستان خود بگردانید تا رنگ آن ثابت بماند. نباید لاک را زیاد تکان داد. قلموی براش را بگردانید و آن را برای اینکه رنگ اضافه آن گرفته شود به لبه بطری لاک بزنید. بعد قلموی لاک را روی لبه آزاد ناخن بگذارید. قلمو را نزدیک کوتیکول بگذارید و با فشار آهسته آن را در یک خط راست، به طرف لبه ناخن بیاورید. لبه های ناخن را هم لاک بمالید. نباید قلمو با پوست دست تماس پیدا کند. فرچه لاک را بهتر است چند بار روی ناخن بزنید تا یکدست آن را بپوشاند. برای اینکه لاک به خوبی خشک شود کمی منتظر بمانید. بعد به همان روش اما با فشار کمتر پوشش دوم را روی ناخن ها بزنید.

اضافه لاک را با کاربرد گوش پاک کن می توانید از پوست دور ناخن پاک نمایید. اینگونه که اول در مقدار کمی استون گوش پاک کن را فرو برده و بر روی سطوح بزنید. دقت کنید که گوش پاک کن با لاک ناخن تماس پیدا نکند تا کارتان خراب نشود.

بگذارید لاک ناخن خوب خشک شود و بعد روی آن را تاپ کت بمالید. برای ممانعت از به وجود امدن برامدگی به دلیل زدن تاپ کت، روی ناخن ها قلمو را یواش بگردانید. اگردوست دارید زمان زیادی لاک روی ناخن ها باقی بماند، بعد از خشک شدن کامل، به مدت سه دقیقه ناخن ها را داخل یک کاسه پر از یخ و آب بگذارید. تنها نیم ساعت برای زدن لاک ناخن ها لازم است تا از آرایشگاه بی نیاز شده و ناخن های زیبا و بادوامی را داشته باشید.

انواع لاک

لاک دارای اقسام و انواع گوناگونی می باشد که بسته به نیاز خریدار بکار می رود. در این متن شما اقسام لاک ها به شما معرفی خواهد شد.

لاک ناخن ژله ای : یکی از انواع طراحی ناخن ژلیش است که امروزه خیلی طرفدار پیدا کرده است. این لاک ناخن دارای تنوع زیادی میباشد. بعلاوه، دارای طرفداران بسیاری نیز در میان بانوان است که دلیلش، ماندگاری دوام زیادش می باشد. هرچند استفاده از این گونه لاک ناخن به مهارت زیادی نیاز خواهد داشت و باید نزد ناخن کار به سالن زیبایی رجوع کرد. زیرا که کاربرد لاک ناخن ژلیش به تجربه ی زیاد در آماده سازی و همینطور دستگاه UV نیاز دارد. اگرچه اخیرا یک سبک لاک ناخن ژلیش نیز به بازار آمده که به دستگاه UV نیازی ندارد؛ ولی دوام آن کمتر از بقیه است.

لاک مات : امروزه لاک ناخن مات خیلی مورد پسند می باشد و در طول سال کاربرد دارد. در حالی که خیلی از اشخاص احساس می کنند تنها برای فصل تابستان باید از لاک مات استفاده کرد. این نوع لاک ناخن اصلا متالیک یا براق نیست و اگر مارک مرغوبی را بگیرید، برایتان جلوه خیلی زیبایی را پدید می آورد. لاک ناخن مات دارای تنوع رنگی بالایی است و به آسانی آن را با هر رنگ لباس می توان هماهنگ کرد.

لاک شیشه ای : لاک ناخن شیشه ای نوعی دیگر از اقسام لاک ناخن کروم می باشد. این لاک ناخن هم دارای جلوه زیبایی است و خیلی براق می باشد. در حقیقت، اسم آینه ای که به این لاک داده شده است هم به خاطر برقی است که پدید می آورد. اغلب رنگ لاک های آینه ای، به آلومینیوم و فلز شبیه است.

لاک کروم :اشخاصی که اهل تجملات می باشند لاک ناخن کروم را می توانند بکار بروند. برخلاف لاک ناخن مات، این نوع لاک ها، خیلی براق اند. وقتی که خواستید لاک ناخن تان خیلی معلوم باشد، لاک ناخن کروم را بکار ببرید. اگرچه اگر می خواهید در منزل لاک ناخن کروم را استفاده نمایید، باید دقت کنید که ممکن است موقع استفاده از این لاک ناخن، روی آن خط هایی به وجود بیاید. برای همین توصیه پیشنهاد می کنیم که جهت استفاده از لاک ناخن کروم به ارایشگاه بروید تا نتیجه خوبی بگیرید.

تهیه رنگ لاک هماهنگ با فصل

لاک از انتخاب هایی می باشد که نقش به سزایی در زیبایی هر چه بیشتر ظاهر خواهد داشت. اگرچه شما اگر رنگ لاک را هماهنگ با فصل تهیه نمایید، دارای ناخن های خاص و دستان زیباتری نیز می باششید. در ذیل اقسام رنگ های لاک هماهنگ با فصول گوناگون سال را به شما معرفی می نماییم.

رنگ لاک هماهنگ با فصل بهار

بهار فصل رنگ می باشد و شما رنگ های جذاب و زنده جهت زدن لاک را این فصل می توانید از بکار ببرید. رنگ های قرمز، صورتی، سبز، نارنجی، سرخابی و غیره اینتخاب مناسبی می باشند. کاربرد انواع رنگ های خنثی هم انتخاب های خوبی در این فصل می باشند. برای این کار ترکیب رنگ های روشن مثل صدفی، طوسی و سفید را نیز می توان بکار برد.

رنگ لاک هماهنگ با تابستان

در تابستان رنگ های پاستلی و شاد یادتان باشد. ایده ال ترین انتخاب جهت رنگ های پاستلی، رنگ های آبی، رد، سفید و سبزهستند. رنگ های پاستلی رنگ های بسیار شاد، مات و جذاب می باشند. حتی همه ی این رنگ ها را برای هر پنج انگشت دست هم می توانید استفاده کنید و از تزیین ناخن ها تجربه جالبی کسب نمایید.

رنگ لاک هماهنگ با پاییز

از رنگ لاک هایی که برای فصل پاییز ایده ال می باشند رنگ های زرشکی، خردلی، نارنجی، قهوه ای، کرم، هلویی و زرد را می توان نام برد. به طور کلی، رنگ هایی که برگرفته شده از طبیعت اند، گزینه ی ایده الی جهت لاک زدن می باشند. به اطرافتان توجه نمایید و رنگی هایی که شما را به خود جذب کرده برای لاک زدن بکار ببرید.

رنگ لاک هماهنگ با زمستان

در زمستان به خاطر سردی هوا رنگ های تند و شاد مثل آلبالویی، مشکی ، قرمز و غیره را می توانید بکار ببرید. ترکیب رنگ های سبز و قرمز با طرح بابانوئل هم از دیگر تزیینات جالب می باشد که در این فصل و هر ساله استفاده می شود.

اشتباهاتی که موقع لاک زدن رایج است

زدن لاک به هیچ وجه راحت نیست و اگر تجربه خوبی از انجام این کار می خواهید دارا باشید، این موارد را رعایت نمایید.

درست بعد از لاک زدن به تختخواب بروید

ممکن است با خود فکر کنید که 20 تا 30 دقیقه جهت خشک شدن لاک ناخن لازم است و بعد از این مدت زمان خوابیدن مشکلی به وجود نمی آورد. اگر این فکر اشتباه است، توصیه ما این است یک ساعت منتظر بمانید تا لاک خوب خشک شود و بعد از آن به رختخواب بروید.یکی از روش هایی که در خشک شدن سریع لاک ناخن تاثیر دارد، ان است که دست هایتان را در اب سرد بگذارید. ولی بهتر است برای این کار فشار آب مستقیما روی ناخن ها نباشد تا سبب خراب شدن آن نشود.

دوش آب گرم پس از زدن لاک

در معرض بخار و گرمای آب قرار گرفتن لاک شما را پیش از خشک شدن کامل، می تواند دچار حباب یا لک نماید. تلاش نمایید یک تا دو ساعت کاملا منتظر بمانید تا لاک تان خشک شود و بعد حمام بروید.

لاک زدن یک مرحله ای

اگر لاک ناخن شما جلوه زیباتری می خواهید پیدا نماید و همینطور دوام ان بیشتر شود، فرچه را چند بار روی ناخن ها حتما تکان دهید. لاک زدن در یک مرحله سبب خواهد شد لبه های کناری ناخن ها خالی باقی بماند و چندان زیبا جلوه نکند.

زدن لاک بر سطح چرب ناخن

اگر روی سطح ناخن تان پیش از لاک زدن چربی هست، حتما آن را پاک نمایید. زیرا که لاک خوب روی ناخن نمی چسبد و در نتیجه دوام و ماندگاری آن کمتر خواهد شد. برای ممانعت از خشک شدن پوست دست و ناخن ها، می توانید روی آن را با کرم مرطوب کننده پس از لاک زدن و خشک شدن کامل، پوشش دهید.

کاربرد لاک ناخن قدیمی

وقتی لاک ها قدیمی شوند، رطوبتی که در آنها موجود است  بخار می شود و سبب زبر و سفت شدن آن خواهد شد. لاک قدیمی مثل لاک های تازه ناخن به خوبی روی ناخن نمی نشینند. برای همین ناخن هایتان را سفت و نه چندان زیبا نشان خواهد داد. از کاربرد لاک هایی که یک سال از باز شدن درب آن ها گذشته، بپرهیزید.

کاربرد پاک کننده های استونی

پاک کننده های دارای استون، پوست و ناخن اطراف آن را خشک خواهند کرد. کاربرد مداوم از پاک کننده های استونی نقاط سفیدی را روی ناخن و شکاف آن می تواند پدید آورد. پس  از کاربرد انواع پاک کننده های استونی بهتر است بپرهیزید.

اسیب های وارده در اثر استفاده از لاک ناخن

مواد لاک ناخن سرطان زا برای ما شناخته شده است و سبب مشکلات تیروئیدی و بارداری به خصوص در پسرها و تغییراتی در هورمون‌ ها خواهد شد. فرمالدئید ماده ای شیمیایی می باشد که جهت نگهداری اجساد بکار برده می شود و این ترکیبات نگهدارنده در مواد لاک ناخن مصرف کابرد دارد. این ترکیب هم سرطان زا می باشد و برخورد پوست با‌‌ این ترکیب سبب واکنش ‌‌های آلرژیک خواهد شد. آسیب به ناخن‌‌ ها و خشکی از عوارض کاربرد آن می باشد. تولوئن از ترکیباتی است که در لاک ناخن موجود می باشد که سبب صافی لاک خواهد شد. ‌‌این محلول یک ترکیب آلی فرار می باشد که بوی آن سبب سوزش ، ریه‌‌ ها و گلو و چشم‌‌ ها می شود و بر روس سیستم اعصاب مرکزی موثر است. سرگیجه  و آسیب ‌‌های باروری هم از تاثیرات آن می باشد.