راهنمای خرید کت و شلوار دامادی

راهنمای خرید کت و شلوار دامادی

انتخاب و خرید کت و شلوار دامادی مناسب، هرچند به نسبت تهیه لباس عروس فاخر و زیبا، دارای ظرافت های بسیار نمی باشد، ولی انتخاب سرسری و نامناسب، همیشه ممکن است تا سال ها در خاطر داماد و عروس و دیگران نیز بماند و با دیدن ویدیو عروسی، همیشه در ذهن خواهد ماند. برای این که کت شلوار دامادی مناسبی تهیه نماییم، باید به مراکز معروف فروش و عرضه کت شلوار دامادی در مراکز استان ها یا خود تهران رفت و مطابق تیپ و رنگ و اندازه مد نظر، گزینه ی بایسته و شایسته نمود. در این متن برای مردان جوانی که می خواهند سبک های شیک و جذاب و مدرن کت شلوار دامادی را داشته باشند، چگونگی تهیه کت شلوار دامادی را به شما خواهیم گفت که شیوه های خوبی را برای انتخاب دامادها خواهد داد.

 

ایده آل ترین سبک کت شلوار دامادی کدام است؟

یادتان نرود که در تهیه هر نوع لباسی، هم لباس اسپرت، هم لباس مجلسی و هم لباس ورزشی و کژوال،  ایده ال ترین سبک، بی معناست. زیرا که سبک و لباس، یک موضوع شخصی و سلیقه ای می باشد و مجزا از عوامل کلی در فرم تیپ،  خیلی از  عوامل گزینش  سبک، در  بین مردم  فرق دارد. پس، ایده آل ترین سبک کت شلوار دامادی همیشه آن سبکی می باشد که مطابق با تیپ، ظاهر و استایل و علاقه های طرح و رنگ داماد می باشد و او را در این تیپ، جنتلمن  و جذاب جلوه بدهد. پوشش داماد در مقایسه با لباس عروس که دارای دوخت و شکل و تیپ خیلی متنوعی است، دارای تنوع بسیاری  نیست و باید یکدست با قیافه و اندام، رنگ پوست و تیپ داماد باشد.

در گزینش سبک ایده آل کت شلوار ، از مشورت دهندگان سبک لباس دامادی بهره ببرید و گزینش سبک های کت شلوار فاخر که بر اندام مانکن مارک های معروف کت شلوار مانند پیر گاردین و جورجیو آرمانی و زارا می باشد، انتخاب اخر جهت تهیه لباس  شب عروسی دامادها نمی باشد. همیشه از سبک های متنوع نمونه برداری  و این نمونه ها را مطابق استایل اندام و وضعیت بدن، هماهنگ نمایید.

 کت شلوار دامادی را بدوزیم یا بخریم؟

هرچیزی به علایق و سلیقه و نظر و وقت شما بستگی خواهد داشت. اگر دارای وقت کمی می باشید و از آن دامادهایی می باشید که انجام امور را به اخرین زمان ممکن واگذار می کنید یا عروسی تان هنگامی می باشد که خیاط تان، فرصت و وقت کافی برای تهیه پارچه و دوخت لباس مناسب و شایسته را دارا نیست، از تیپ های آماده بهره ببرید. کت شلوار دامادی آماده و دوخته شده، رتبه های مختلفی از تیپ را در بازار ها به شما خواهد داد که ممکن است بعد از شناسایی چند فروشگاه بزرگ فروش و عرضه لباس دامادی، برای شما انتخاب سخت شود.

راهنمای خرید کت و شلوار دامادی

ولی ، اگر دارای وقت کافی  جهت این امر مخصوصا پروهای متعدد هستید، سفارش دوخت  لباس دامادی انتخاب ایده ال تر می باشد. زیرا دارای لباسی  کاملا مناسب اندام خودتان می باشید و به هر شکل ناهمواری و پستی و بلندی و قوس بدنتان در موقع  دوخت لباس، توجه خواهد شد. اگر می خواهید لباس دامادی برایتان دوخته شود، تا حد ممکن از مجلات معتبر کت شلوار لاکچری آقایان  و مراسمی بین المللی و داخلی بهره ببرید و تحت فکر یک مشاور سبک و لباس آقایان، انتخاب مطابق با تیپتان را تهیه نمایید. این انتخاب ها را با مشورت دوستان و خیاط و عروس خود، به یک انتخاب رسانده  و آن را جهت دوخت، به یک خیاط به تجربه لباس دامادی بدهد.

دقت نمایید که هر خیاطی، برای دوخت و دوز لباس دامادی مناسب نمی باشد. زیرا که این امر، تجربه و حساسیت بیش تری می خواهد و هر خیاط  پیراهن دوز و شلوار تک دوز قادر به انجام آن نمی باشد..

در تهیه کت شلوار دامادی جذاب، کیفیت و جنس را برای تیپ و ظاهر و تزیینات و قیمت آن فدا ننمایید. فرک به این نکنید که لباس دامادی را تنها یک شب می پوشید و تمام! این فکر ناصحیح می باشد. لباس دامادی شما، از بعد از روز جشن، در هر مجلسی مورد استفاده می باشد و چون اغلب هزینه ی فراوانی برای آن داده اید، باید به شکل صحیحی نگداهی شود. برجسته ترین تفاوت لباس داماد با لباس عروس نیز همین می باشد که می توان لباس دامادی را بارها استفاده کنیم و بپوشیم  ولی لباس عروس، تنها یک دفعه قابل استفاده می باشد.

کت شلوار دامادی را از چه جیی تهیه نماییم؟

این پرسش  خیلی مهم است که خیلی از دامادها سوال می کنند و برای جواب آن به شبکه های اجتماعی و وبسایت های انلاین رجوع خواهند کرد. تهیه کت شلوار دامادی آسان تر از تهیه لباس عروس می باشد که دارای ظرافت ها و حساسیت های مخصوصی می باشد و فروشگاه ارائه آن هم در مراکز استان ها و هم در تهران خیلی کمتر از فروشگاه فروش و عرضه لباس دامادی می باشد.

راهنمای خرید کت و شلوار دامادی

کت شلوار دامادی را تا حد ممکن از فروشگاهی تهیه نمایید که :‌

 • عرضه کننده معروف لباس دامادی باشد.
 • دارای کت شلوار مطابق با اندام شما باشد تا بلند قدتر جلوه دهید.
 • فروشگاه، تنها ارائه دهنده لباس دامادی نباشد بلکه مشاوره ای عالی به شما بدهد.
 • اکسسوری های مطابق با کت شلوار مورد نظر را هم به شما توصیه نماید.
 • در مراحل شناسایی هزینه و پارچه و جنس، اده ال ترین انتخاب را به شما بگوید.
 • هزینه های تصویب شده اتحادیه را به شما ارائه نماید.
 • کیفیت و جنس پارچه کت شلوار دامادی دارای تضمین باشد.
 • کت شلوار دامادی فقط برای یک شب به شما نفروشد وبتوان آن را برای مدتها استفاده کرد.
 • به وسیله ی متخصصان در لباس آقایان، پیشنهاد شود.
 • شما را در رودربایستی جهت تهیه سبک های مخصوص لباس دامادی  نگذارد.
 • پس گرفتن لباس تهیه شده را در زمان مخصوص، اگر از تهیه پشیمان شدید را تضمین نماید.

نبایدها و بایدهای کت شلوار دامادی

 • در تیهه کت شلوار دامادی توجه داشته باشید که لازم نیست مانند لباس عروس، به بایگانی همیشگی لباسهای شما بپیوندد!
 • اگر قسمت بالا تنه داماد، از پایین تنه کوتاه تر می باشد، کت نازک تهیه شود تا اندام بلند تر جلوه کند.
 • اگر پایین تنه داماد از بالا تنه کوتاه ترمی باشد، با کت های کوتاه هماهنگ شود.
 • دامادهای فربه، خوب است از رنگ های روشن خودداری کنند و رنگ های رسمی مانند سیاه و سرمه ای  را در نظر داشته باشند تا استایل آن ها لاغر تر جلوه کند.
 • کت شلوار دامادی با پارچه های طراح دار و براق و حتی کلفت، بر طبق مد نمی باشد. در استفاده از انها خودداری نمایید.
 • اگر دامادی فربه است، کت شلوارهایی که از پشت چاک دارند را بهتر است بکار نبرد. مخصوصا کت هایی که کمرشان جذب است.
 • هر چقدر اکسسوری، کت شلوار ، کفش و جوراب و دستمال جیبی/کراوات/پاپیون هم طیف رنگ یا با ترکیب رنگ  هماهنگی داشته باشد، اندام بلندتر خواهد شد. تلاش نمایید از طیف های رنگی در ساختار اندامتان خودداری نمایید.

 

 • کت های دامادی یقه کلفت، دستتان را جهت ساختار اندام و تیپ باز نگه می دارد و مدرن نیز می باشد.
 • خط سر شانه در ساختار اندام کت شلوار آقایان خیلی مهم می باشد. باید خط سر شانه  با شانه  شما یک سطح باشد  و ناهمواری در آن نشان داده نشود.
 • در تهیه کت شلوار دامادی، به شکل کت و قسمت کمر و باسن دقت نمایید تا در برخاستن و نشستن، راحتی شما کاهش پیدا نکند.
 • دقت کنید که جای برپایی جشن هم در ساختار اندام شما به شکل غیر مستقیم نقش خواهد داشت. به طور مثال اگر جشنتان در نیمه اول سال مخصوصا در تابستان است و در فضا آزاد و سرباز مانند باغ های زیبا و پر از گل و گیاه می باشد، رنگ های لایت روشن مانند خاکستری و کرم را یادتان باشد.
 • اگر مراسم جشن عروسی یا جشن نامزدی شما در باغ نمی باشد و در سالن های شیک مجلل برپا خواهد شد، رنگ های تیره، انتخاب ایده ال تر نسبت به رنگ های لایت می باشد.
 • در تهیه کت شلوار و دوخت و رنگ آن، به اندام لباس عروس نیز دقت نمایید. درک مطابقت ها، قادر است شب  زیبایی را به شما هدیه دهد.
 • http://uupload.ir/files/hkqx_4.jpg

 

کت شلوار دامادی با پاپیون بهتر است یا با کراوات؟

احتمالا برایتان سوال عجیبی باشد! ولی این سوال بیشتر دامادهایی می باشد که ممکن است برای اولین بار در زندگی شان، استفاده از پاپیون یا کراوات را می خواهند و آن نیز در روز جشن که ساختار تیپ و اندام شان، بسیار مهم می باشد و نباید با ساختار و طراحی سبک و لباس بد، لباس عروس بد جلوه دهد.

راهنمای خرید کت و شلوار دامادی

این مسئله که جهت ساخت تیپ و اندام داماد در شب جشن نامزدی یا عروسی، پاپیون بهتر می باشد است یا کراوات، یک نکته سلیقه ای و شخصی می باشد و یک مسئله ی  همگی در این عرصه نیست. هرچیز به سلایق و علایق و اندام داماد نرتبط است. اغلب کراوات برای داماد های کوتاه قد، انتخاب مناسبی نمی باشد و پایپیون اندام را قادر است شیک و جذاب تر نشان دهد.

برای مردانی که علاقه دارند تا قدشان در کت شلوار دامادی بلند تر نشان دهد، استفاده از کت های کمی کوتاه به  شکلی که زیپ شلوار  را نپوشاند، پیشنهاد می شود. هرچند زیاد در استایل های مدرن، این تیپ در بین آقایان مشکل پسند مشاهده نخواهد شد. تهیه پاپیون در ساختار اندام داماد، هم اندازه ی کراوات رایج می باشد و هم در خارج و نیز خارج از ایران و نیز در جشن های فاخر و ساده ی داخل و خارج از کشور بکار می رود. پس اگر شما با کت شلوار دامادی،پاپیون بکار بردید، کاری عجیب و خارق العاده ای صورت نگرفته است!

ضرورت به یک رنگ بودن پاپیون با کت شلوار دامادی نمی باشد. ولی هماهنگی تناژهای رنگ پاپیون و کت شلوار مد نظر می باشد. به ویژه برای آقایان دامادی که اکسسوری نیز بکار می برند.

اگر سردرگمید  که با چه فرم کت شلوار شیک و مجلسی، قادرید از پایپیون هماهنگ و ست بهره ببرید، تنها باید به مجلات مدرن کت شلوار دامادی خارجی و داخلی نگاهی انداخته و از  الگوهای موجود در مجله، نمونه بردارید. هماهنگ کردن نمونه های برگزیده با ساختار سبک و اندام و لباس شما، قادر است  تیپ  شیکی را به شما هدیه دهد.

بنابراین در تهیه پاپیون یا کراوات برای لباس دامادی، زیاد سخت نگیرید و خلاقیت، جنس، کیفیت و جذابیت لباس و هماهنگ  شدن رنگ کراوات و پاپیون با فرم صورت و رنگ پوست و اندام خود را در نظر بگیرید. اما دقت نمایید که برای کت  های یقه  انگلیسی، یقه دیپلماتیک و آرشال، پاپیون های  هماهنگ بکار بببرید تا ساختار تیپ شما جذاب  شود.

اغلب مشاوران مد به کسانی که دارای گردن کوتاهی می باشند پیشنهاد می شود به جای پاپیون کراوات را بکار ببرند. هرچند این نکته هم بر حسب علاقه و سلیقه می باشد و تجمع بین المللی بر آن موجود نیست.

http://uupload.ir/files/e10l_6.jpg

نکته نهایی در مورد این موضوع این است که کراوات ها برای کت شلوار های که دارای یقه ی یک تکه می باشند ایده ال می باشد  و پاپیون نیز برای کت هایی که یقه آن در نزدیکی گردن، دو تکه هستند، تیپ جذابتری را به شما هدیه خواهد داد. اغلب نباید جنس پارچه یقه کت ، با جنس پارچه پاپیون و کراوات مختلف باشد. به طور مثال اگر یقه کت دامادی ساتن  می باشد، پاپیون یا کراواتتان نیز از جنس ساتن نباشد بهتر است. در گزینه رنگ پاپیون و کراوات توجه نمایید که رنگارنگ  و طرح دار نباشد و حتما رسمی و تیره باشد تا در ساختار تیپتان،  بخشی کامل کننده در تیپ شود.

یکی از ایده ال ترین رنگ ها برای پاپیون، سیاه می باشد که می توان گفت برای هر کت شلوار لاکچری و مراسمی  تیره  رنگ،  هماهنگی خاص را می تواند ایجاد کند. رنگ های بسیاری برای پاییون هست ولی همیشه پیشنهاد می شود  که برای کت و شلوار دامادی و تیپ های مجلسی، همیشه جزء تیره رنگ آن بکار برده شود. همان گونه که آگاهید، رنگ های تیره  مخصوصا سیاه، رنگ مجلسی کت شلوار برای مجالس ویژه و رسمی محسوب می شود که اغلب با پیراهن های سفید نیز هماهنگ خواهند شد.

کت شلوار بهاره و پاییزه

کت و شلوارهای دامادی بهاره باید دارای پارچه خنکی باشد. برای همین، کاربرد کت شلوار مردانه لینن پیشنهاد خواهد شد. برای روزهای سرد نیمه دوم سال، از کت شلوارهای جنس پشمی بهره ببرید.

کت شلوارهای دامادی دنباله دار

همانگونه که بعضی از دامادان می خواهند تا کت هایی که پشتشان چاک دارد  در بهترین  شب زندگیشان بپوشند، بعضی نیز علاقمند به  تن کردن کت شلوار  سبک  MORNING SUIT هستند که ساختار تکی را دارا می باشد. مورنینگ سویت یا سویت در صبح، کت بلندی می باشد که تا بالای سینه می باشد و دارای دنباله ای تا میان زانو را پوشش می دهد. اغلب این تیپ را با کلاهی بلند سیاه و جلیقه یا گاهی با راه راه همراه میپوشند. کت شلوار دامادی با این اندام، خیلی کم استفاده می شود ولی احساس لباس های شاهزادگان را به داماد و مدعوین خواهد داد که نظرها را جلب می کند.

راهنمای خرید کت و شلوار دامادی

در غرب، از این تیپ و سبک برای رفتن به مجالس بسیار ویژه و مهم بکار برده می شود. دیوید بکهام، کاپیتان سابق شیاطین سرخ و زنش ویکتوریا بکهام، در جشن تولد اولین بچه ی کیت میدلتون عروس ملکه انگلیس، مورنینگ سویت سیاه پوشید.

فرمی  دیگر از تیپ دامادی که همچنین زیاد رایج نمی باشد ولی به وسیله ی کسانی که خیلی ویژه تیپ می زنند در برجسته ترین روز  زندگی خود بکار می برند، تاکسیدو  (در زبان فرانسه  اسموکینگ  نام دارد) با نام دیگر کت دنباله دار سنتی (CLASSIC  TUXEDO)  می باشد که از دو قسمت مجزا جدا شده و اغلب با کراوات و پیراهن رنگ روشن و جلیقه بکار می رود. برجسته ترین اختلاف میان کت شلوارهمراه تاکسیدو، کاربرد ساتن در دوخت لباس است. اگرچه میان تاکسیدوهای سنتی و امروزی ، فرق هایی هست.

این  تیپ کت شلوار مردانه، در مجالس بسیار مهم مانند مراسمات ملی یا عروسی به وسیله ی جنتلمن ها کاربرد دارد  و همچنین در مقایسه با مورنینگ سویت، کمتر مورد استفاده می باشد. زیرا که تیپی سنتی و یا می توان گفت از لیست  کسانی که اهل مد پوشی می باشند بیرون رفته است.

لونژ سوئیت

از اقسام دیگرکت شلوارهای دامادی لونژ سوئیت (LOUNGE SUIT) را می توان نام برد که تیپ  راحتی برای دامادانی که  سخت گیری کمتری دارند محسوب می شود. اگر دلتان می خواهد در لباس دامادی احساس راحت بودن زیادی به شما دست دهد، این تیپ را بکار ببرید که بیشتر تمرکز و توجه روی تهیه کراوات و جلیقه می باشد تا کت  شلوار. اگرچه برای افرادی که علاقمندند تا خرج کت و شلوارشان بسیار زیاد نشود، این تیپ گزینه ایده الی محسوب می شود.  البته زیاد رایج نمی باشد. از این تیپ بعد از جشن عروسی، در اتفاق های مهم و متفاوت نیز استفاده ی زیادی می توان کرد.

راهنمای خرید کت و شلوار دامادی

کت شلوارهای چهار فصل

هرچند دامادی برای شب نامزدی یا عروسی کمتر پیش می آید، کت شلوار رنگ روشن یا شاد بکار ببرد، ولی رنگ هایی وجود دارند که در اصطلاح برای تمام فصل ها مورد کاربرد می باشد و تیپ  جذاب و شیکی را به دامادان  جنتلمن خواهد داد.

بی شک رنگ سیاه، انتخابی ایده ال برای همه ی فصل های سال می باشد. همان گونه که پیش ار این گفته شد، رنگ سیاه، رنگی  برای تمامی  فصل ها و از رنگ های لاکچری  محسوب می شود که همراه رنگ آبی نفتی، در تیپ های تابستانی، پاییزه، بهاره  و یا حتی زمستانی دولتمردان سیاسی بین  المللی دیده می شود. رنگی که به هیچ وجه از رواج نخواهد افتاد و لباس های رسمی مردانه با این رنگ را می توان در هر مجلس از عروسی و عقد تا رویدادهای ملی و حتی عزا و بین المللی و روزمره و اداری نیز پوشید. برای همین، پیشنهاد خواهد شد که مردان جذاب، یک کت شلوار مراسمی سیاه در کمد جا لباسی خود دارا هستند.

با کت شلوار دامادی سیاه، می توان پاپیون های سیاه و روشن که هارمونی رنگ ایده الی هماهنگ با رنگ پوست و میمیک صورت داماد و لباس عروس دارا است هماهنگ شد.

از رنگ های دیگر رایج در کت شلوارهای دامادی، رنگ آبی  نفتی یا گاهی آبی  کاربنی نیز می توان نام برد که رنگی دیپلماتیک می باشد  و  در بعضی از کت شلوارهای فاخر پوش ها دیده خواهد شد. گزینه ای خلاقانه برای فرق داشتن در شب عروسی جلوه می دهد. بی شک در جشن عروسی، بعضی از مدعوین رنگ سیاه می پوشند. ولی آبی نفتی نیز مانند رنگ زرشکی و بادمجانی و یا بژ و خردلی، رنگی ویژه و کم یاب تر محسوب می شود. هر چند آبی نفتی، آفیشیال بودن رنگ سیاه را دارا نیست. ولی جذاب و رسمی و فاخر می باشد.

کت شلوار دامادی به رنگ آبی نفتی را بعد از جشن در مجالس دیگر هم می توان پوشید. کت شلوار دامادی آبی نفتی را با کفش  چرم سیاه نیز می توان هماهنگ کرد. هرچند جلیقه آبی نفتی یا آبی کاربنی هم تیپی ایده ال جهت سبک های آقایان در مجالس نامزدی یا عروسی محسوب می شود.

کت شلوار دامادی قهوه ای رنگ، از رنگ های از یاد رفته ولی ایده ال و جذاب برای  خوش پوش ها در به یاد ماندنی ترین  روز زندگیشان می باشد. این رنگ خیلی نگاه دامادها را به خود جلب نمی کند ولی دیدن دامادی با کت شلوار فاخر جذاب با دوخت امروزی، به هیچ وجه جای شگفتی و تعجب نخواهد داشت! پیشنهاد می شود که در کمد جا لباسی مردان خوش پوش، مانند کت شلوار سیاه، یک دست کت شلوار قهوه ای وجود داشته باشد که با کفش عسلی هارمونی جالبی را دارا است.

در کل رنگ قهوه ای دارای هارمونی ایده الی با رنگ های گرم و سرد می باشد. اگر علاقمندید در مجالس متفاوت بدرخشید، رنگ قهوه ای یادتان نرود. رنگی که نشات از رنگ زمین می گیرد و احساس وقار و آرامش و سادگی و صمیمیت را منتقل خواهد کرد. در برگزیدن رنگ لباس ها حتی لباس دامادی، به کمپوزیسیونی  که تناژهای متفاوت رنگ را به وجود می آورند و روانشناسی رنگ دقت کنید. این اندازه ی آگاهی ها را حتما از مشاوران لباس و مد با تجربه بپرسید.

فرم کت شلوار دامادی دو دکمه سیاه که از رایج ترین و جذاب ترین رنگ های کت داماد های  شیک پوش است دستمال جیبی با رنگ مخالف و متضاد با رنگ کت شلوار هم اکسسوری ایده الی می تواند در این گونه پوشش باشد. کاربرد دکمه های شیک  برای ساختار سر آستین نیز امروزی می باشد.

دقت کنید که توصیه کیف و لباس و کفش  و عطر، بی دیدن اندام مردان و خانم ها  و توجه به سلیقه و رنگ پوستشان، می توان کن ناممکن خواهد بود و برای همین، همیشه برای گرفتن جواب های ایده ال و هماهنگ با اندام و سلیقه خود، یک بیوگرافی از رنگ پوست و وزن و قد و جای برپایی مراسم  (سرپوشیده -سرباز) فصل برگزاری (نیمه  اول سال/ نیمه دوم سال) و  زمینه و تناژهای رنگی دلخوهتان را هم عرضه نمایید.

 


نظرات کاربران