;
از زبان طبیعی هم می توانید استفاده کنید مثلا
"گوشی سامسونگ بین 1 تا دو میلیون"
عضویت لیست قیمت ثبت فروشگاه وبلاگ درباره ایمالز تماس با ما

روش های تشخیص عینک ریبن اورجینال و تقلبی

1398/7/25 - 03:26 ب.ظ

هنگامی که صحبت از عینک آفتابی وسط باشد، هیچ مارکی مثل ریبن Ray Ban پرفروش نیست. چه می خواهید دارای ظاهری سنتی با ریبن ویفرر باشید، چه دارای زرق و برق عینک خلبانی مثل فیلم هری کثیف، و یا سنگینی ریبن کلاب مستر نیم فریم، بهترین گزینه حق شما می باشد! خریدار باهوشی باشید - نگذارید سرتان کلاه بگذارند. باید از فرق میان عینک ریبن فیک و اورجینال آگاه باشید تا با اعتماد به نفس عینک آفتابیتان را استفاده نمایید!

 

اولین روش: ایرادات عینک را بیابید

1- دنبال شکافی روی پلاستیک بگردید. همه ی تولیدات ری بن اورجینال از اجناس مرغوب و با کاربرد عالی ترین مراحل ساخت تولید شده اند. تنه ی پلاستیکی عینک های آفتابی ریبن یکی از قطعه ی استات جدا می شود و به شکل دستی صیقی شده اند. برای همین، هیچ زبری، کافی و یا زبری روی عینک شما نباید باشد. این اجناس تولیدی، با کاربرد مراحل ساخت ارزان ساخته شده اند و به شکل منسوخ عرضه می شوند برعکس ری بن های اورجینال.

• شکستگی و شکاف در هر بخشی از یک ریبن فیک می تواند موجود باشد، ولی اغلب اوقات آن ها را در بخش های قالب بسته شده می توان پیدا کرد ـ مثلا، کناره های بالایی دسته ها و لنزهایی که روی گوش شما می نشیند.

2- وزن عینک را بررسی نمایید. عینک آفتابی تان را دست بگیرید و چند دفعه آن را بگردانید. خیلی ارام آن را خیلی کم بالا بیندازید و دوباره آن را به دست بگیرید. عینکتان باید مقداری وزن داشته باشد و توپر و محکم به نظر برسد. اگر سنگینی عینکتان آنقدر نیست که از اینکه باد چند ورقه کاغذ را با خود ببرد بتواند ممانعت نماید، پس تقلبی می باشد.

• ریبن های اورجینال، پشتبندهای تکیه گاه فلزی داخل دسته خود دارند که سبب سنگین شن عینک خواهد شد. اگر شما دارای ری بنی با دسته های شفاف هستید (مثل مدل کلاب مستر)، فلز را می توانید ببینید، اگر چنین نیست عینکتان فیک می باشد.

3- از عدسی های غیر شیشه ای غافل نشوید. عینکتان را برداشته و از مقابل آن را ببینید. با ناخنتان آرام تلنگری به عدسی ها بزنید. اگر صدای شیشه ی واقعی و ظاهر آن را دارا باشد، خوب است،  خیلی از عینک های ریبن شیشه ی واقعی برای عدسیشان بکار می برند. لزوما عدسی های غیر شیشه ای به معنی فیک بودن عینکتان نمی باشد، مگر خیلی ارزان، بی کیفیت و تار باشند.

• اگر عدسی ها شیشه ای نیستند، نترسید برخی عینک های ریبن عدسی غیر شیشه ای دارند ولی ساخته شده از مواد مرغوبی می باشند. برای روشن شدن نکته، باید بگوییم که عدسی های شیشه ای بعنی اینکه که عینکتان امکان قوی اورجینال می باشد، ولی اگر شیشه ای نیست به معنای غیر اصل بودن عینک نخواهد بود.

4- لولاهای فلزی نامرغوب مورد توجه قرار دهید. دسته های عینک را باز کنید و پشت آن را ببینید. لولاهای زاویه ی عینک باید ساخت فلزی مرغوبی داشته باشند. لین لوله ها باید به عینک به وضوح پیچ شده باشند، نه با کاربرد پلاستیک های ارزان یا چسب. همانگونه که گفته شد، این نکات نشانه ی فرایند تولید عجولانه و ارزان می باشند.

• خیلی از عینک های ریبن لولاهای فلزی مشخصی را دارا می باشند که با ۷ اج فلزی چفت هم می شوند دیدن این چیز، نشانه ی خوبی می باشد، ولی ندیدن آن هم نباید سبب دلهره شما باشد، زیرا که اقسامی دیگر از لولاهای مرغوب فلزی هم در طرح های دیگری مثل عینک های کلاب مستر ریبن یا خلبانی هم بکار برده می شود.

5- به حکاکی های نامرغوب در گوشه ی عینکتان توجه کنید. از مقابل عینک تان را ببینید. اگر از مارک های رایج کلاب مستر یا ویفرر بکار ببرید، باید بتوانید حکاکی های ریز، افقی و نقره به شکل بیضی یا الماس را در زاویه چشم مشاهده نمایید. همه ی این ها باید براق و واضح باشند. این مواد رنگی به راحتی قابل محو شدن یا خراشیدن نخواهند بود. اگر این ها کیفیت خوبی ندارند، بنابراین به احتمال قوی عینک هم این چنین می باشد.

6- اکثر مارک های ری بن حکاکی ریز و می توان گفت غیرقابل شناسایی حروف RB در گوشه ی یکی از عدسی ها دارا هستنند، که آرم تجاری ریبن می باشد. این علامت نزدیک به لبه های عدسی و کوچک می باشد. اگر از قسمت بخصوصی نور به عدسی تابیده شود، این علامت آسان تر دیده می شوند. اگر عینکتان فیک است، این علامت قابل مشاهده نیستند و یا سرهمی حکاکی شده اند.

• توجه کنید که بعضی فرم های مرتبط به پیش از سال ۲۰۰۰ حکاکی حروف BL دارا می باشد، که کوتاه شده ی Bausch & Lomb می باشد. این اسم همان کمپانی می باشد که در حقیقت صاحب ریبن بود. در سال ۱۹۹۹ Bausch & Lomb ری بن به کمپانی ایتالیایی Luxottica فروخته شد. این عمل در بسته بندی و برچسب ریبن های امروزی دیده می شود.

7- مرغوبیت پد های بینی را بررسی نمایید. تک تک بخش های عینک ریبن اورجینال دارای مواد مرغوب می باشد حتی پدهایی که وقتی ازعینک استفاده می کنید روی بینی شما می افتند. این ها باید از مواد راحت لاستیکی و محکم تولید شوند و لیز، قابل جا شدن یا شکننده نباشند.

• همچنین شما باید به حروف ریز RB که به شکل برامده وسط قسمت فلزی پدهای بینی هستند توجه داشته باشید. این علامت روی بیشتر (ولی نه تمام) عینک های ری بن، نشانه ی مرغوبیت حک شده اند.

8- به یک دست بودن آرم بخش شقیقه ی دسته ها توجه نمایید. عینک تان را بردارید و از بغل آن را ببینید. آرم ریبن با یک خط پیوسته در بخش شقیقه ی دسته ها باید موجودباشد. این آرم را از نزدیک ببینید، زیرا که باید همتراز با دسته و واضح قرار داشته و حرفه ای به آن متصل باشد. اگر آرم نامرغوب نشان داده می شود و یا انگار با چسب به دسته ها چسبیده، عینکتان به احتمال قوی تقلبی است.

• شفاف است که برای فرم های خلبانی که دسته های باریک دارند، آرمی موجود نیست.

9- رقم فرم در بخش درونی دسته ها باید موجود باشد. به بخش درونی دسته ها که روی گوشتان می نشیند توجه نمایید. اگر فرم کلاب مستر یا ویفرر بکار می برید، باید بتوانید یادداشت سفید بخش درونی را ببینید. بر روی دسته ی طرف چپ، رقم سریال و ساخت عینکتان را می بینید. روی بخش طرف راست شما آرم ریبن ، ساخت ایتالیا و حروف CE را می بینید، که نشان دهنده ی این است که در اروپا عینک ها قابل فروش می باشند. این حروف اگر نباشند، یا نامرغوب چاپ شده و یا شفاف نباشند ، عینکتان به احتمال قوی اصل نمی باشد.

• اگر بسته بندی اورجینال عینکتان را همچنان دارید، کد سریال روی عینک باید با کد سریال بسته یکی باشد. اگه نه عینکتان اصل نیست.

• به خاطر ظرافت دسته های عینک خلبانی، هیچگونه حکاکی در بخش درونی آنها دیده نمی شود.

دومین روش: بسته بندی مناسب

آرم روی بسته را برای کد سریال عینک بررسی نمایید. اگرعینک عینکتان جدید می باشد، با جعبه ای ی با ارمی درشت و سفید، دریافت می کنید. این آرم باید دارای اطلاعاتی در مورد عینکتان باشد اگر نه عینکتان اورجینال نمی باشد. آرم های رسمی ریبن دارای اطلاعات ذیل است:

• سریال نوع: با RB یا ۰RB آغاز شده و ادامه ی آن 4 عدد می باشد.

• رقم زیرگروه مدل: با یک کلمه آغاز شده و ادامه ی آن ۴ عدد می باشد.

• سریال مدل عدسی: وجود یک حرف و یک عدد کنار هم مثل: ۲N

• کلفتی عدسی (به میلیمتر): یک عدد دو رقمی.

2- به کاورعینک برای مرغوبیت تولید توجه نمایید. همه ی عینک های ریبن جعبه ی بخصوصی دارا می باشند اگر عینکتان کاور ندارد و مثلا در تلقی پلاستیک آن را دریافت کره اید، امکان دارد اصل نباشد. کاور عینک باید موارد ذیل را که نشان از طراحی خوب آن است، دارا باشد:

• یک آرم طلایی براق و واضح در طرف چپ بخش جلو. روی آرم باید کلماتی مانند: ۱۰۰% UV Protection- Ray-Ban – Sunglasses By Luxottica نوشته شده باشد.

• آرم ری بن، موادی که بافت چرم مانند دارا است روی دکمه ی جلد ، بخش جلویی محافظ و محکم با دوخت مرتب.

3-  به کتابچه ی موجود را برای ایرادات ممکن توجه نمایید. ریبن های اورجینال اغلب با دفترچه  ای که دارای اطلاعاتی مثل خصوصیات جنس و تصاویر میباشد، بسته بندی خواهند شد. این کتابچه باید برگه های مات وچاپ بی نقصی دارا باشد. بعلاوه، کتابچه های ری بن اورجینال، پیش از پخش کامل ویرایش و بررسی خواهند شد. اگر کتابچه هرنوع ایرادی مانند ایرادات دستور زبان و تایپی و یا ایراداتی در مورد خصوصیات جنس دارا باشد، یعنی عینک تقلبی می باشد.

4- مرغوبیت دستمال عینک مهم است. معمولا عینک ریبن همواره یک دستمال تمیزکننده ی نمدی دارد. اگر جعبه ی ی شما این دستمال در کیسه پلاستیک شفاف مختص به خودش را ندارد، احتمال قوی عینک تقلبی باشد. اگر عینکتان دستمال تمیز کننده ی نامرغوبی دارد  هم، امکان دارد این عینک اصل نباشد چشمانتان را جهت پیدا کردن این نواقص در دستمال عینک باز کنید:

• نشانه هایی از استفاده ی قبلی و یا لکه ، بافت نازک و زبر، مواد اولیه ی ارزان ، کوک های شل.

5-  آرم مرغوبیت روی عدسی. عینک های ری بن اغلب با یک آرم روی عدسی که نشانه ی مرغوبیتت زیاد است به فروش می رسند. این آرم باید طلایی (نه زرد) و مشکی باشد و آرم ری بن داخل یک شکل ستاره شکل داشته باشد. مطلب روی آرم این است: ۱۰۰% UV Protection و Sunglasses by Luxottica . این عیوب می تواند  باعث نگرانی شوند:

• حروفی که غلط املایی دارند، فقدان آرم در وسط ستاره مانند

سومین روش: از فروشنده عینک ریبن اطمینان یابید

از فروشنده های پروانه دار بخرید. هنگامی پای تهیه عینک ریبن وسط باشد، تمامی فروشنده ها یک جور نخواهند بود. بعضی از آنها از راه تجارت جنس نا اصل درآمد به دست می آورند و بعضی دیگر به وجود عینک های تقلبی در انبارشان اهمیتی نمی دهند. اگرمی خواهید از تهیه عینک ریبن اورجینال و مرغوب مطمئن باشید، فقط از کسانی که دارای پروانه ی فروش رسمی از کمپانی ری بن دارند عینک بخرید.

2-  به فروش هایی که خیلی خوب نشان داده می شوند توجه کنید. مثل خیلی از اجناس شیک و گران، اگر عینک ریبن شما بی حد گران است به احتمال قوی اورجینال می باشد. برخلاف این که عینک های ری بن نسبت به نوع و مدلشان دارای قیمت های مختلفی می باشند، ارزان قیمت نخواهند بود. نسبت به کیفیت بالای مواد اولیه مورد استفاده و دست ساز بودن، عینک های ری بن محصولاتی منحصر به فرد می باشند که دارای هزینه ای بالا زیاد می باشند. عینک هایی که زیر قیمت بازار به فروش می رسند حتما تقلبی هستند مراقب باشید، فروشنده حتی اگر دارای توجیهی منطقی باشد.

3-  اگر بازم دو به شک هستید، از سایت ری بن مستقیما عینک بخرید. اگر مطمئن نیستید فروشنده صداقت دارد، عجله نداشته باشید. اگر از اورجینال بودن عینکتان میخواهید مطمئن شوید، از سایت رسمی ریبن ray-ban.com مستقیما بخرید. این سایت این امکان را به شما خواهد داد که همه ی گروه های ری بن را نگاه کنید، که این شیوه به خرید از فروشندگان مشکوک به وضوح ارجحیت خواهد داشت.

4- اینکه چرا نباید عینک فیک تهیه کنید، را متوجه شوید. مثل بیشتر محصولات فیک، عینک های ریبن فیک هم در مقایسه برندهای اورجینال خود کیفیت خیلی پایینی دارا هستند. این عینک های فیک نامرغوب می باشند، زیبایی ریبن اصل را ندارند و زود می شکنند. ولی، علاوه بر اینها، مواردی دیگر هم سبب خواهد شد خریدار از تهیه محصولات فیک بپرهیزد. در ذیل، فقط چند نکته برای بکار نبردن عینک ری بن فیک امده است:

• عینک های فیک به قدر کافی، در برابر اشعه ی UV خورشید از چشم ها محافظت نخواهند کرد. به چشم زدن عینک هایی که حفاظ UV ندارند، در واقع، از اینکه به کلی عینک نزنید، برای چشم های شما خطرناک بیشتری دارد!

• عینک های فیک هیچگونه گارانتی ندارند، پس اگر بشکنند (که خیلی امکان بیشتر از شکستن ریبن اورجینال می باشد) شما بسایار بدشانسی اورده اید!

• در کارخانه هایی که از کارگرانشان بیگاری می کشند عینک های فیک احتمال دارد تولید شده باشند. اگر تهیه جنس فیک برایتان به یک عادت تبدیل شود، شما در حال حمایت ناآگاهانه از شرایط کاری نا برابر در جاهای دیگر دنیا می باشید!