;
از زبان طبیعی هم می توانید استفاده کنید مثلا
"گوشی سامسونگ بین 1 تا دو میلیون"
عضویت لیست قیمت ثبت فروشگاه وبلاگ درباره ایمالز تماس با ما

نحوه درست استفاده از برس های حرارتی

1398/7/7 - 03:37 ب.ظ

ابزارهای بسیاری در حال حاضر برای آرایش موها و حالت دادن آن ها در بازار وجود دارند که دارای مزایا و البته مشکلاتی می باشند. برس های حرارتی از جمله ی ابزارهایی می باشند که برای حالت دادن موها به کار برده می شوند، از مزایای آن می توان به کاربرد آسان آن اشاره نمود که این امر سبب گشته خانم ها به آن علاقه توجه زیادی داشته باشند. در ادامه به بیان سایر ویژگی های این دستگاه می پردازیم.

 

برس حرارتی

برس های صاف کننده مو یا برس حرارتی از دستگاه هایی می باشد که به تازگی در صنعت زیبایی مو استفاده می شود. این ابزارها با برق کار نموده و دارای کاربرد آسان می باشند به گونه ای که می توان به آسانی و شبیه استفاده از شانه به صاف کردن مو پرداخت. این دستگاه ها بیشتر برای کسانی که موهای بلند دارند قابل استفاده بوده و نسبت به اتو مو و سشوار وسیله ای مناسب می باشد.

در ساخت این وسیله از صفحه های سرامیکی که دارای ترکیبات ویژه ای می باشد استفاده می شود به گونه ای که با استفاده از اشعه مادون قرمز حرارت ایجاد شده به صورت دندانه ای به موها منتقل می شوند. ساخت این برس ها به صورتی بوده که با استفاده از تنظیم دما سبب می شوند تا شما با شانه زدن موهای خود به آن ها حالت دهید. دندانه های آهنی به کار برده شده در ساخت این برس و نیز کاور سرامیکی آن سبب می شود تا حرارت به صورت کاملاً یکسان به موها منتقل شود.

در سال 2015 دافنی به ساخت این تکنولوژی برای اولین بار پرداخت و حق اختراع این دستگاه به نام این شرکت ثبت شده است.

مزایای استفاده از برس های حرارتی

قدرت حالت دادن و صاف نمودن موهای شما در زمان کوتاه یکی از ویژگی های قابل ذکر این دستگاه می باشد. برس های حرارتی دارای ویژگی ها و مزایایی می باشد که در ذیل به آن اشاره می نماییم.

دیگر کاربردهای برس های حرارتی

این دستگاه دارای کاربرد دیگری می باشد که می توان به حالت دادن، شانه کردن و نیز صاف نمودن آن اشاره نمود. این ویژگی سبب گشته است که با خرید یک برس حرارتی نیاز نباشد تا به خرید دستگاه های دیگر که هر کدام توانایی انجام یکی از این کاربردها را دارند؛ بپردازید.

 سهولت در استفاده

استفاده از اتو مو یا سشوار نیاز به مهارت دارد به صورتی که بیشتر افراد برای استفاده از اتو مو یا سشوار نیاز دارند که فرد دیگری این کار را انجام دهد. این در حالی است که شما با استفاده از این دستگاه نیازی به فرد دیگری نخواهید داشت. استفاده از برس های حرارتی ساده بوده به طوری که هر کسی توانایی استفاده از آن را بدون نیاز به شخص دیگری دارد.

زمان کم برای استفاده

حالت دادن موها نیازمند زمان زیادی می باشد که انجام این کار برای زنانی که شاغل بوده یا دارای فرزند هستند مشکلاتی را ایجاد می نماید. استفاده از برس حرارتی سبب گشته که در زمان کوتاهی بتوانید موهای خود را آراسته و علاوه بر آن به راحتی و در زمانی کوتاه موها را تقسیم نموده و آن ها صاف کنید.

راحتی در حمل

این وسیله با دیگر برس ها تفاوتی نداشته به صورتی که شما می توانید به آسانی در زمان سفر و یا حتی به هنگام مهمانی آن را با خود برده و موهای خود را آراسته نمایید. برس های حرارتی فضای بسیار کمی را به خود اختصاص داد و نیاز شما را به استفاده و حمل دستگاه های دیگر برطرف می نماید. سبک بودن وزن این دستگاه ها سبب گشته که بیشتر خانم ها آن را به عنوان وسیله ای ضروری برای آرایش با خود در کیفشان داشته باشند.

آسیب رساندن کم به موها

این دستگاه توانایی این را دارد که میزان آسیب رساندن به موها را بسیار کاهش داده و نیز به خاطر می تواند گرمای بیشتری را به موها انتقال دهد میزان سوزاندن مو و پوست را بسیار کاهش می دهد.

روش استفاده درست از این وسیله

استفاده از برس های حرارتی کاری آسان بوده و احتیاجی به مهارت خاصی ندارد. به طوری که پس از شستن مو ابتدا آن ها را خشک نموده سپس با برس حرارتی شانه کنید. پس از آن از ریشه به طرف نوک موها برس را کشیده و بهتر است که هنگام استفاده از این وسیله، پایین مو را با دست دیگرتان گرفته تا موها به صورت کشیده قرار بگیرند این کار سبب می شود تا شانه های برس حرارتی از بین موها کاملاً عبور کند. هنگام استفاده از برس حرارتی توجه کنید که موهایتان خارج از برس قرار نگیرد. اگر قسمت از مو بیرون از برس ماند حجم موها را کم کرده و موها را بصورت لایه لایه در برس حرارتی قرار دهید. توجه کنید که بهتر است برس کشیدن را از یک طرف آغاز کرده و به سمت دیگر مو ادامه دهید.

نکته قابل توجه در اینجا این است که قبل از استفاده از برس حرارتی موها را از چربی و نیز مواد آرایشی تمیز نموده تا نتیجه ی خوبی حاصل شود. توجه کنید که هنگام استفاده از برس حرارتی اگر موهایتان نمناک باشد سبب می شود که مو به خوبی صاف نگردیده و نیز موهایتان پف کرده و وز شود.

روش نگهداری درست از برس حرارتی

-تمام وسیله های و ابزارهایی که حرارتی می باشند بخصوص برس های حرارتی می بایست از رطوبت و نیز محیط نمناک و خیس دور باشند.

- پس از استفاده از این وسیله، حتما دستگاه را از برق خارج سازید.

-در صورتی که نوسانات برق وجود داشته باشد دستگاه را روشن نکنید.

-برس های حرارتی را بهتر دور از دسترس کودکان قرار دهید تا از ضربات احتمالی به آن جلوگیری گردد.

-دستگاه را دور از نور شدید آفتاب یا گرمای شدید قرار دهید.

-نکات مهم هنگام خرید برس های حرارتی

بیشتر خانم ها این سوال برایشان پیش می آید که ویژگی مهم این وسیله چیست و در هنگام خرید چه نکاتی باید مورد توجه قرار گیرد؟ ما در ادامه به مهم ترین نکاتی مه هنگام خرید باید به آن توجه شود اشاره می نماییم.

 • زمان کوتاه در داغ شدن دستگاه
 • صفحه نمایش جهت اطلاع از دمای دستگاه
 • توانایی دستگاه در تنظیم دمای متفاوت
 • امکان نگه داشتن دستگاه در دمای دلخواه
 • پخش نمودن حرارت در همه قسمت های برس
 • توانایی صاف شدن حجم زیاد موها در هر مرحله از صاف کردن مو
 • داشتن قابلیت تورمالین به منظور ایجاد یون منفی طبیعی جهت جلوگیری از وز شدن مو و نیز به منظور نرم کردن موهایتان
 • توانایی صاف شدن هر مدل و هر جنس از مو
 • قابلیت خاموش شدن اتوماتیک برس حرارتی0
 • قابلیت چرخش 360 درجه دستگاه و نیز طول استاندارد سیم آن
 • طراحی مناسب جهت راحتی در استفاده از آن

قسمت کردن درست مو به منظور استفاده از برس حرارتی

یکی از کارهایی که استفاده از این وسیله را آسان می کند؛ قسمت کردن درست مو می باشد؛ اما چگونه؟

قبل از استفاده از این دستگاه ابتدا موها را به 6 قسمت چتری، سمت راست، سمت چپ، وسط سر، قسمت صدفی و نیز قسمت پشت سر تقسیم می نماییم. برای قسمت کردن موهای چتری، از سمت شکستگی ابرو تا سمت شکستگی ابروی دیگر مد نظر می باشد. در ادامه به طور عمودی موهای موجود در قسمت راست لاله ی گوش بالایی تا سمت وسط سر را جدا می نماییم. به همین صورت موهای سمت چپ گوش را به طرف راست ادامه داده و موهای موجود در آن قسمت را جدا می نماییم. به همین منوال برای قسمت های صدفی و نیز قسمت پشت سرتان موها را تقسیم می کنیم. به این نکته توجه کنید که هر قدر موی سر شما دارای حجم بیشتری باشد، باید تقسیم بندی و دسته بندی موها بیشتر باشد.

آبرسانی به موها و نیز رطوبت آن قبل از استفاده از برس های حرارتی

همان گونه که می دانیم استفاده از همه دستگاه های حرارتی سبب آسیب رساندن به موها می شود بنابراین لازم است قبل از استفاده از برس های حرارتی موها را با استفاده از محصولاتی که سبب مرطوب کنندگی می شوند آغشته نماییم. در ادامه این مطلب به معرفی برخی از روغن های طبیعی که برای موهایتان مفید و قابل استفاده است می پردازیم.

روغن شترمرغ و خواص آن برای موها

این روغن از چربی های موجود در زیر پوست قسمت پشت شترمرغ و نیز شکم این پرنده تهیه می شود. اگر این روغن به روش استاندارد تهیه شده باشد نیمی از روغن را به صورت اسیدهای چرب که غیر اشباع می باشند و نیم دیگر آن را به صورت اشباع شده به دست می آید. بخش زیادی از اسیدهای چرب اشباع نشده از اسید اولئیک تشکیل شده که سبب نفوذ سریع به قسمت های عمیق پوست شده و باعث رشد سریع موها می گردد. محققان بر این باورند که سرعت نفوذ بالای این مواد به خاطر پایین بودن فسفولیپید پوست می باشد. در واقع این بدان معناست که فسفر موجود در پوست انسان پایین می باشد. اگر ماده ای دارای مقادیر فسفر بالا باشد در صورتی که روی پوست انسان قرار بگیرد، پوست در مقابل جذب آن مقاومت نشان می دهد. و بالعکس اگر یک ماده ای فاقد مقادیر فسفر باشد به آسانی جذب پوست خواهد شد. بنابراین روغن شترمرغ چون فاقد فسفر می باشد به آسانی به داخل پوست نفوذ می کند. http://uupload.ir/files/a7yy_5.jpg

تأثیر روغن آرگان بر روی موها

بیان این مطلب حائز اهمیت است که استفاده از روغن آرگان به مدت 3 بار در طول هفته سبب جلوگیری از ریزش می و حتی درمان آن می شود. متخصصان در طول مطالعاتی که انجام دادند به این نتیجه رسیدند که روغن آرگان به دلیل داشتن مواد مغذی رشد موها را افزایش می دهد. مقدار کمی از این روغن را بر روی نوک انگشتان قرار داده سپس به صورت حرکات دورانی بر روی پوست ماساژ بدهید. این کار را در قسمت خط رویش موها در روی پیشانی آغاز کرده و تا قسمت پشت سر خود ادامه دهید. با استفاده از این روغن به ماساژ سرتان پرداخته و به مدت 15 دقیقه این کار را ادامه دهید این امر سبب می شود جریان خون موجود در قسمت کف سر تحریک گشته و فولیکول های مو تقویت گردند. این ماساژ را می توانید به مدت سه بار در طول هفته انجام دهید.

در صورتی که موهایتان به خاطر استفاده زیاد از دستگاه هایی مانند سشوار یا اتو مو شکننده و بد حالت شده است با استفاده از روغن آرگان می توانید به نرم شدن آن کمک کنید. به این صورت که مقداری روغن آرگان را کف دسته ریخته و تمام سطح موی سر خود را به وسیله آن ماساژ بدهید. سپس وقتی تمام سطح مویتان به روغن آغشته گردید، کلاه دوش را بر روی سر خود قرار داده تا حرارت طبیعی آن باقی بماند. پس از گذشتن مدت چند ساعت موها را آبکشی کنید.

روغن زیتون و تأثیر آن بر روی موها

روغن زیتون از جمله منابع طبیعی می باشد که منبع آنتی اکسیدان است و مانع از آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد می شود. بنابراین از پوست سر انسان محافظت نموده و مانع از بروز آسیب های ناشی از استفاده از مواد شیمیایی می گردد که در محصولات آرایشی وجود دارد. دی هیدروتستوسترون یا DHT یکی از علت های ریزش موی سر می باشد زیرا به صورت مستقیم به فولیکول های موجود در مو حمله و سبب ریزش مو می گردد. استفاده منظم و طولانی مدت از روغن زیتون سبب کاهش DHT می گردد.

همچنین استفاده از روغن زیتون فولیکول های موجود در مو را تغذیه نموده و گردش خون موجود در پوست سر را افزایش می دهد. روغن زیتون دارای مواد مغذی و چربی های اشباع شده ای بوده که پوست سر و مو از آن تغذیه می کنند. همچنین سبب جلوگیری از شکنندگی موها و نیز خشکی موها می گردد. به علاوه این روغن حاوی اسید چرب امگا 6 و 9 بوده که سبب جلوگیری از خشک شدن موها و افزایش قدرت انعطاف آن می گردد. به دلیل اینکه بدن انسان توانایی تولید اسید چرب امگا را ندارد، بنابراین این روغن مکمل خوبی برای جبران آن می باشد.

این دستگاه ها از جمله وسایل بسیار پر کاربرد به منظور صاف کردن مو و حالت دادن آن می باشد یکی از دلایل اصلی کاربرد زیاد این دستگاه استفاده آسان و سریع آن بوده است.