;
از زبان طبیعی هم می توانید استفاده کنید مثلا
"گوشی سامسونگ بین 1 تا دو میلیون"
عضویت لیست قیمت ثبت فروشگاه وبلاگ درباره ایمالز تماس با ما

فاسد شدن لوازم آرایشی را چگونه تشخیص دهیم؟

1398/6/17 - 4:07 بعد از ظهر

در طول سال هزاران تن لوازم زیبایی و بهداشتی به ارزش صدها میلیارد ریال در ایران ضبط و از بین می رود، اما با وجود این، خیلی از مواد زیبایی امروزه در بازار ایران به ادعای مسئولین، از به طور قاچاق و غیر رسمی داخل ایران می شوند و گاهی در بعضی از فروشگاه های لوازم زیبایی در همه ی کشور به مصرف کننده فروخته می شوند که به شکلی سلامت افراد و جامعه را تهدید می کند. ۸۰ درصد همه ی لوازم زیبایی خارجی بازار کشورمان را قاچاق شامل می شود.

 

قسمتی از هزینه های ماهیانه یا فصلی خانم ها مخصوصا خانم های جوان، جهت تهیه مواد زیبایی، بهداشتی و آرایشی صرف خواهد شد و برای همین، بودجه ها و گردش های مالی تجارت لوازم زیبایی و آرایشی مانند برند و البسه و توریستی، در لیست پر بازارترین تجارت های دنیا محسوب می شود.

به این خاطر که بعضی از مواد زیبایی و بهداشتی از مارک های معروف دنیا با هزینه های زیادی ارائه می شود و فروش می رود، بنابراین دانستن روش های شناختن لوازم زیبایی سالم که سلامت و بهداشت پوست و مو را تهدید نکند، بسیار مهم می باشد. علاوه بر مخارجی که جهت تهیه لوازم خراب هدر خواهد رفت، بهداشت شخص هم هست که گاهی با مصرف لوازم زیبایی خراب که زمان مصرفشان گذشته است، ضرر می بیند و مخارج زیادی را برای مداوای کسانی که مبتلا به استفاده از لوازم زیبایی و آرایشی فاسد و نامرغوب شده اند روی دست می گذارد.

یادتان باشد که تهیه هر کدام از لوازم سالم و غیر سالم زیبایی و بهداشتی و آرایشی از بازار ارائه نا معتبر هم در ایران و هم در خارج از کشور، قادر است عوارض مختلفی را برای سلامت پوست و مو به ارمغان آورد. بنابراین جهت تهیه لوازم زیبایی و بهداشتی با مارک ایرانی یا خارجی، حتما از یادداشت و برچسب استاندارد لوازم با کد پیگیری اداره غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران مطمئن شوید و بعد جهت تهیه لوازم زیبایی سالم عمل نمایید.

ادکلن ناسالم و فاسد را چگونه بشناسیم؟

با توجه به این که پیش از این در متن ۳۰ مارک عطر سلبریتی ها آوردیم، ادکلن خراب را به شکلی، می توان عطر فیک محسوب کرد. زیرا که ادکلن فیک که هیچ مبادی معتبری بر عرضه و ارائه آن بازرسی نشده است، مستقیما تهدید بهداشت پوست و مو شما و در نتیجه، به سلامت ضرر خواهد زد. جهت تهیه لوازم ادکلن، باید به اورجینال بودن کالای ایرانی یا خارجی دقت نمایید و از تهیه این کالاهای گران از فروشگاه های نامعتبر و غیررسمی ارائه لوازم زیبایی و بهداشتی پرهیز نمایید.

دقت کنید که در تمامی ادکلن ها، الکل بکار می رود و الکل بعد از قاطی شدن روی سطح مایع، کفی را شکل خواهد داد. پس این شیوه، کف شدن یا کف نشدن، گزینه خوبی برای تشخیص ادکلن خراب نخواهد بود. اگر ادکلنی دو فاز شده بوده به این معنا که فاز روغنی از فاز مایع مجزا باشد و این نکته در نگاه معمولی به ادکلن مشخص باشد، این ادکلن بی شک خراب بوده و از تهیه آن پرهیز نمایید.

ممکن است ادکلن هایی که بوسیله مسافران از بازارهای خارجی تهیه می شود و با هزینه های زیاد فروخته می شود، اورجینال باشد. ولی چون فاقد برچسب استاندارد کالا از وزارت بهداشت نیست، بنابراین برای ممانعت از ضررهای پوستی احتمالی، از تهیه این نوع کالاها تا حد ممکن پرهیز نمایید.

نکته ای دیگر که درباره ادکلن اورجینال یا فیک باید به آن دقت داشت این می باشد که ادکلن های فیک نیز دوام  و بو و پخش بو تقریبا زیادی دارند، پس این شیوه، معیار مناسبی جهت تشخیص ادکلن اورجینال یا فیک نمی باشد. زیرا که دوام ادکلن، امری نسبی می باشد و بسته به چیزهای بسیاری مانند جنس پوست ، متابولیسم بدن، رنگ پوست  و مسائلی دیگر می باشد. بنابراین تهیه ادکلن اورجینال در کشور ما که دارای آرم طرح شبنم می باشد باید خیاد و ذهن شما را آسوده نگه دارد.

اگر در تهیه ادکلن تشخیص دادید که رایحه ی الکل ادکلین شدید می باشد، حتما خراب بودن و تقلبی بودن آن تشخیص داده و از خرید آن بپرهیزید. جهت آشنایی با ادکلن های اورجینال و ارتباط با کاربران و خریداران ادکلن های اورجینال و گرفتن اطلاعات در مورد رایحه و دوام آن،  همیشه از هشتگ perfume اینستاگرام بهره ببرید که میلیون ها عکس از صدها مارک بر روی آن گرفته شده و شما قادرید با تولیدکنندگان کالاها و مدیر وب های رسمی مارک های ادکلن گفت گو نمایید.همچنین میتوانید با کمک صفحه لیست قیمت سایت ایمالز به قیمت روز انواع عطرها و ادکلن ها ی برندهای مختلف مانند قیمت ادکلن لالیک ، لانکوم ،ورساچه و ... دسترسی یابید.

کرم پودر فاسد شده

کرم پودرها لوازم زیبایی تقریبا گرانی به شمار می آیند که خانم های جوان در روزهای هفته خیلی آن را مصرف خواهند کرد. بنابراین تهیه کرم پودرهایی که تاریخ مصرفشان تمام نشده است و خراب نیستند، برای اقتصاد خانوار و سلامت شخص بسیار مهم می باشند. تا حد ممکن از تهیه مارک های خارجی نا معتبر بپرهیزید.

اگر می خواهید کرم پودر از مارک های معروف از استی لادر تا دیور و لانکوم را تهیه کنید، حتما مشخصات فنی این کرم پودرها با استفاده های مختلف را از وب سایت انلاین رسمی مارک مدنظرتان را گیر بیاورید. در موقع انتخاب کالاهای کرم پودر خارجی، حتی در بازارهای معروف، کرم هایی تهیه نمایید که مشخصات فنی یادداشت شده در جعبه کالا با مشخصات استعلام شده در وب سایت انلاین معتبر این برند، دارای تطابق دقیق باشد.سایت ایمالز نیز با فراهم کردن امکان مقایسه قیمت کرم پودرهای برندهای مختلف مانند قیمت کرم پودر میبلین ، نوت ،وت اند ویلد و ... شما را در یک انتخاب درست یاری می کند.

اغلب کرم پودرها از هنگامی که باز و استفاده می شوند، در نهایت ۱۲ ماه عمر دارتد و آن را می نتوان بکار برد. اگرچه این رقم برای کرم پودرها متغیر است و به مارک و بیوگرافی فنی و مرغوبیت کالا بستگی دارد. ولی به هر حال اگر کرم پودر همچنان پلمپ باشد، ۲ سال عمر دارد. اگر بعد از ۱۲ ماه کرم پودر را مصرف نمایید بی شک خراب می باشد.

مورد بسیار با اهمیتی که برخی از خانم های جوان در کاربرد کرم پودرها یادشان می رود این می باشد که این لوازم زیبایی حساس و مهمشان را در محیط های خشک و دور از گرما و نور آفتاب نمی گذارند. محیط های مرطوب مانند حمام، دستشویی، نواحی جنوبی و شمالی که مقدار رطوبت زیادی را دارا می باشند، دلیلی برای خزابی کرم پودر می باشد. زیرا که این فضا های گرم، جای تکثیرباکتری می باشد و باعث سرعت در خراب شدن کرم پودر خواهند شد.

بنابراین در محافظت از کرم پودر جهت ممانعت از خراب شدن یا سرعت در فساد آن در تلاش باشید. خانم ها اغلب در رفتن پیش مشاوران برند یا مجربان در فروش مواد زیبایی، از تعویض رنگ کالای کرم پودر شکایت دارند. اگر بوی کرم پودرتان عوض شدن باشد یا رنگ آن  از شکل ابتدایی تغییر کرد، باید آگاه باشید که کرم پودر، غیرقابل استفاده است.

هنگامی رنگ کرم پودر عوض شود، از مصرف ان بپرهیزید زیرا که باعث التهاب پوستی، جوش و آکنه خواهد شد و برای همین باید استفاده نشود. برای دور کردن آن آن، از پرت کردن این کالا در مکان های عمومی یا مکانی که مردم جهت برداشتن این کالای خراب به این مکان دسترسی دارند بپرهیزید تا موجب اسیب به سلامت افراد دیگر نشود. خوب است مواد  را درون سطل آشغال بیندازید

سایه چشم های فاسد

از کالاهای با اهمیتی که دارای استفاده ی بسیاری در بین خانم های جوان است، سایه چشم می باشد که باید از خراب نبودن این کالا مطمئن شد. لوازم سایه چشم فاسد شده، باعث حساسیت چشمی می شود و اغلب خارش چشم را به همراه دارند. برای ممانعت از التهاب و قرمزی پوست و یا چشمان خود، باید مواظب سایه چشمها باشیم و به به زمان انقضای آنها دقت کنیم. از ظریف ترین و حساس ترین قسمت های های بدن چشم ها می باشند که سلامت آنها در اولین اولویت می باشد. بنابراین منتقل شدن اقسام و انواع میکروب و باکتری به چشم قادر است سلامت چشم را تهدید کند.سایت ایمالز امکان مقایسه ی قیمت سایه چشم برندهای مختلف را برای یک انتخاب درست و اقتصادی فراهم نموده است.

ترکیباتی که در ساختار و طراحی اقسام سایه چشم توسط مارک های متفاوت استفاده می شود، تا حدودی با ساختار ترکیبات شیمیایی کرم پودر و رژ گونه و مانند آنها دارای شباهت می باشد، ولی به این خاطر با قسمت حساس بدن در ارتباط می باشد، پس به استفاده از آن توجه نمایید.

اگر دارای سایه چشم غیر پودری می باشید، حتما در صحت سلامت آن توجه بیشتری داشته باشید. زیرا که میکروب ها به سرعت روی آن تکثیر و رشد نموده و سایه خراب و فاسد سلامت چشم شما را قادر است شدیدا تهدید نماید. دقت کنی که اگر عادت به سایه زدن با نوک انگشتان ود دارید، باید دستتان را قبل از هر اقدامی به طور کامل شست  شو دهید تا میکروب و آلودگی دست، به چشمان شما به راحتی انتقال پیدا نکند.

از دیگر شیوه های تشخیص سایه چشم فاسد، تشخیص رنگ و رایحه سایه می باشد. اگر تغییر رنگ سایه ها نسبت به اولین روز زیاد یا بو بدی از آنها ساطع می شود را متوجه شدید، حتما این سایه خراب می باشد و حتما ان را از بین ببرید. همانگونه که درباره کرم پودر خراب هم آوردیم، جهت دور کردن این کالای خراب و ممانعت از استفاده دوره به وسیله افراد دیگر، ترکیبات سایه چشم را در سطل آشغال بیندازید.

ریمل های فاسد را تشخیص دهیم

از پر استفاده ترین لوازم زیبایی و بهداشتی ریمل ها هستند. ریمل ها با اختلاف رنگی که میان قسمت سفید چشم و پلک ها به وجود می آورند، باعث تازگی و شادابی صورت می شود و برای همین، مصرف زیادی برای خانم های جوان دارا است. ریمل ها مژه را کلفت تر نشان میدهند و درازای انها را بیشتر جلوه می دهد تا گیرایی صورت افزایش یابد. پس ریمل سالم، ریملی می باشد که پوشش ایده الی به مژه شما می دهد و پس از مصرف، خیلی آسان پاک خواهد شد.

اگر در تمیز کردن ریمل، مشکل برایتان پیش آمد و مدت طولانی برای تمیز کردن لازم داشتید و شکل ماسیدگی روی مژه به وجود آمد این ریمل بی شک خراب می باشد. ریمل های معروف و استاندارد اغلب کالاهایی مرغوب با بیوگرافی فنی اصالت می باشند که اصلیت فنی آن ها  در وب سایت آنلاین رسمی مارک می توانید نگاه کنید.

ریمل های پرپشت کننده  (VOLUME MASCARA WITH VOLUME EFFECTS) اگر خراب باشند، موقع شست و شوی چهره و تمیز کردن این مواد شیمیایی روی مژه شما، خیلی مشکل خواهد بود. این نکته برای ریمل های بلند کننده مژه (SUPER LASH MASCARA WITH LIGHTING EFFECTS) نیز صدق می کند که بایدبه ان توجه داشت.

دقت داشته باشید که ریمل، مقدار جذب باکتری خیلی زیادی را در فضا های تاریک و گرم دارا می باشد و در هر بار مصرف شما هم جهت پرپشتی و هم جهت بلند شدن مژه، به اسانی به فضای چشم راه می یابند که باعث آسیب ها و عوارض بدی برای چشم ها هستند. عفونت های چشمی از نوع دردناک ترین عفونت های بدن می باشند که خرج جلوگیری از این اسیب خیلی کمتراز خرج مداوای آن می باشد. بنابراین دقت نمایید که ریمل ها با شکلی معمولی و ساده، نوع خراب آن قادر است، خیلی برای سلامتی شما خطر داشته باشد.

ریمل هایی که در وسایل آرایشی شما موجودند را در طی مدت ۲ تا ۴ ماه تجدید نمایید. هیچ نوع ریملی جهت مصرف چند ماهه یا ۱ ساله ساخته و طراحی نخواهد شد. حتی برای ۱ بار نیز از ریمل آشنا و دوست و یا مادر و خواهرتان استفاده نکنید. زیرا که باکتری و قارچ را می تواند از این طریق به پوست شما ان هم در قسمت برجسته ای از بدن (چشم) اسیب بزند. نکته ی با اهمیت و برجسته ی دیگر که در مصرف ریمل باید باید دقت داشت این می باشد که هنگام باز بودن در ریمل، اکسیژن روی ترکیبات ریمل موثر می باشد و باعث انباشت باکتری روی سطح ریمل خواهد شد.

اگر میکروب روی ریمل جمع شود، باعث ورم و التهاب و خارج چشم خواهد شد که مسائل کوتاه مدت و میان مدت را برای سلامت شخص به وجود خواهد آورد.

از شیوه های تشخیص ریمل های خراب در ویترین لوازم زیبایی و بهداشتی خانم ها، بوی بد ریمل می باشد که مانند بوی بنزین یا گازوئیل است. اگر اینچنین بویی از ریمل آمد، باید ریمل را دور بیندازید. اگر دور چشمتان، احساس ناراحتی یا خارش داشتید، همه مواد و وسایل آرایشی را محو کنید و به مطب پوست و مو بروید. اگر خارش باز هم از بین نرفت، حتما به یک پزشک چشم مراجمعه نمایید تا سریعا تحت مداوا قرار بگیرید.

در وقت هایی که جهت آرایش به سالن های آرایش مراجعه می کنید، حتما از اصالت و استاندارد بودن لوازم زیبایی و زمان انقضا و مصرفشان مطمئن شوید و مواظب کاربرد ریمل های فاسد یا وسایلی که تاریخ انقضاء شان نزدیک می باشد باشید.می توانید با مراجعه به صفحه لیست قیمت سایت ایمالز به قیمت انواع برندهای مختلف ریمل از جمله قیمت ریمل اسنس ، میبلین، لورال و ... دسترسی یافته و یک خرید به صرفه را تجربه نمایید.

فاسد شدن پنکیک ها

برخی افراد به غلط فکر می کنند که ماندگارترین مواد زیبایی و بهداشتی که زمان زیادی می توان بکار برد، پنکیک ها می باشند. ولی پنکیک ها نهایتا ۳۶ ماه عمر می کنند و بعد از آن خراب و فاسد می شوند. برای اینکه بیشترین استفاده و عمر زیاد را برای پنکیک تان به وجود آورید پیشنهاد ما ان است که پنکیک را در مکانی خنک و خشک و دور از نور مستقیم خورشید بگذارید. این نکته برای وسایل زیبایی خانم هایی که در نواحی گرم مرکزی ایران و نواحی مرطوب شمال و جنوبی هستند خیلی مهم می باشد.

اگر شما دارای پنکیک گیاهی هستید، به خاطر موجود بودن آب در ترکیبات آن، تکثیر و رشد باکتری در آنها سریع تر می باشد. پنکیک هایی که کلمه BOTANICAL یا گیاهی روی آن نوشته باشد، بی شک دارای اسانس هایی از آلوورا، چای سبز یا حتی بابونه می باشند که حتما باید در حفاظت شان، توجه زیادی نشان دهید. زیرا که این قسم از کالاها، دارای آب می باشد و قابلیت خراب شدن آنها بیشتر می باشد. ولی اگر دارای پودرهای خشک می باشید که فاقد آب می باشد، احتمال خراب شدن انها کمتر می باشد. ولی طریقه حفاظت مناسب از آن و انتخاب صحیح از فروشگاه های معروف یادتان نرود.

اگر دوست نداشتید پنکیک را بکار ببرید یا تاریخ مصرف ان گذشته، حتما ترکیبات پودری را ددور سطل زباله انداخته و جعبه را به شکل باز پرت نکنید تا دیگران از آن مصرف نکنند.

پنکیک هایی که رنگشان عوض می شود یا دارای بوی بدی می باشند باید از بین بروند.

رژ گونه های فاسد را تشخیص دهیم

رژ گونه ها هم از لوازم زیبایی و بهداشتی پرکاربرد خانم ها به شمار می آید و برای همین، تهیه درست و صحیح آن بسیار مهم می باشد. رژ گونه خیلی گران نیستند و برای همین نباید در استفاده از ان افراط کرد. اگر رژ گونه شما آب نداشته باشد،  کاربرد ان مطابق اصالت نوشته شده بر روی بعضی از کالاهای رژ گونه مارک ها، میان ۲۴ تا ۳۶ ماه می تواند باشد. اگر رژ گونه شما شکل کرمی داشته باشند، باید هر ۱۲ ماه آن را تجدید نمایید.

برای ممانعت از خراب شدن رژ گونه پیشنهاد می شود که بعد از هر استفاده ای، فرچه آن را شسته تا از جمع شدن میکروب ممانعت بشود و این باکتری به نواحی متفاوت پوست چهره منتقل نشود. اگر میخواهید عمر رژ گونه شما بیشتر شود، حتما آن را در فضایی خنک و تاریک محافظت نمایید تا گرما و رطوبت، سبب تسهیل خراب شدن رژ گونه نشود. این نکته برای بانوان ایرانی که در نواحی خشک کویری و مرزی و همینطور شهرهای مرطوب نقاط جنوبی و شمال کشور هستند، دوبرابر مهم می باشد.

نکته ی دیگری که در مصرف رژ گونه حتما باید مد نظر قرار داد این  که هنگامی که رژ گونه را روی کرم پودر می زنید، چربی هایی بر سطح موهای فرچه باقی می مانند و به رژ گونه سرایت می کند که یاعث شکل گرفتن لایه سفید خاکستری بر سطح رژ گونه پودری خواهد شد که لایه گچی را به وجود می آورد. این اتفاق، موجبات خراب شدن رژ گونه را پدید می آورد که باید از آن جلوگیری شود.

برای جلوگیری از بوجود آمدن این حالت، پیشنهاد خواهد شد که بعد از کاربرد مرطوب کننده یا کرم پودر، اندکی صبر نموده و بعد رژ گونه را بکار ببرید. اگرچه همیشه برای ممانعت از خراب شدن رژ گونه پیشنهاد می شود که پوست صورت را تمیز و بعد شرع به انجام مراحل بعد نمایید و از زیاده روی بپرهیزید. زیرا که چربی های سطح صورت هم ممکن است سبب خراب شدن رژگونه شوند.

فرچه رژ گونه مانند ریمل، می تواند به آسانی مکان جمع شدن باکتری و قارچ باشد. جهت اینکه از حساسیت و از آسیب در امان باشید، به مواد ظاهری رژ گونه توجه داشته باشید که شکل آنها تغییر نکرده باشند. اگر رژ گونه تان سخ باشد و خیلی راحت جدا نشود و شکل ماسیدگی یافت، حتما ازبین ببرید و و یک رژگونه دیگر تهیه نمایید.برای آگاهی از قیمت انواع رژگونه برندهای مختلف مانند قیمت رژگونه بورژوا ،فلورمار ،گلدن رز و ... لطفا به صفحه لیست قیمت سایت ایمالز مراجعه کنید.

خط چشم های فاسد شده

خط چشم، از با اهمیت ترین موارد در سلامت چشم و پوست تان در هنگام اراستن و کاربرد لوازم زیبایی، آرایشی و بهداشتی میباشد. هم خط چشم هایی که به شکل مداد می باشند و هم خط چشم هایی که با مواد مایع بکار می روند، باید موارد بهداشتی مورد توجه باشد. اولین مورد اینکه به مدت استفاده مداد و خط چشم های مایع دقت نمایید. هر سه ماه یکبار آن ها را تجدید نمایید. حتما قبل از زمان مصرف، این لوازم را از نزدیک خود و افراد دیگر دور نمایید تا مورد استفاده قرار نگیرند. اگر مداد را مانند لوازم خط چشم خود بکار می برید،  گاهی اوقات آن را تراش کنید تا اگر بر سطح آن آلودگی هست با هر بار تراش کردن محو شود.

مورد با اهمیتی که در مورد لوازم خط چشم باید دقت کنید این می باشد که تاریخ انقضاء آن ها بر خلاف رژ گونه و کرم پودر، اغلب دارا علام ظاهری نمی باشد  و باید به زمان انقضاء آن دقت نمایید. اگرچه در این عرصه تجربه نیز نقش مهمی را ایفا می کند. افرادی که مدتها از لوازم خط استفاده می کنند، نسبت به تغییر رنگ و متریال این لوازم اشراف بیشتری نسبت به مصرف کنندگان تازه کار خواهند داشت. در هر صورت، خط چشم نیز قادر به آلوده شدن است و ممکن است سبب التها،‌ سرخی و خارش بشود که موجب تهدید سلامت شخص خواهد بود.

به هر صورت کاربرد مداد چشم مدت مدیدی دارد ولی به چیزهایی که موجب خرابی آن خواهند شد دقت نمایید و به هیچ وجه نباید در دسترس کسانی به غیر از خودتان باشد زیرا این کالای زیبایی و آرایشی هم فردی محسوب می شود. مانند حوله و مسواک که هیچ وقت آن را به شخص دیگری نمی دهید!

رژ لب های فاسد

رژ لب ها ممکن است در طول روز چند بار بکار برده شوند و خرابی آن قادر است سبب به وجود آمدن مشکلاتی برای سلامت شخص شود. باید در تهیه رژ لب ها مارک های معروف را بکار ببرید. در موقع انتخاب، بیوگرافی فنی هر رژ لب را از وب سایت انلاین مارک خارجی یا داخلی بررسی کنید و این مشخصات را با یادداشت های نوشته شده در بسته رژ لب مطابقت کنید. ماتیک ها را سالی یک بار تجدید نمایید تا از سرایت کثیفی به لب و فضای دهان ممانعت شود.

به این دلیل که در طراحی ماتیک ها، اغلب در ترکیبات آنها آب بکار نمی رود، فاسد شدن آنها ممکن است کمتر باشد. ولی اگر هنگامی مریضبودید و رژ لب بکاربردید، جهت پیشگیری از سرایت میکروب و ویروس و مانند انها بعد از مریضی، آن را از بین ببرید. رژ لب را به دوستان خود ندهید زیرا انتقال مریضی در این صورت بیشتر می باشد.

از راه های دیگر تشخیص ماتیک های خراب، بوی روغنی می باشد که بعد از زمانی که نزدیگ انقضا می باشد یا زمان انقضا به پایان رسید به مشام می آید. در این صورت، با استشمم بو و شکل ماتیک میتوانید بفهمید فاسد است و باید آرا از بین برد. اگر در موقع  کاربرد ماتیک، سخت شدن آن را دیدید، پیشنهاد می شود که آن را از بین ببرید زیرات که اگر بکار ببرید، رنگدانه های رژ بر سحطح لبهایتان به طرز صحیحی نیم نشیند و این سخت شدن این کالا و خراب شدن آن را می رساند. این نکته ی مهم را در نظر بگیرید.برای دسترسی به قیمت روز انواع رژلب ،از جمله قیمت رژلب گلدن رز، نوت ، دبورا و ... لطفا به صفحه لیست قیمت سایت ایمالز مراجعه کنید.