;
از زبان طبیعی هم می توانید استفاده کنید مثلا
"گوشی سامسونگ بین 1 تا دو میلیون"
عضویت لیست قیمت ثبت فروشگاه وبلاگ درباره ایمالز تماس با ما

آموزش سایه چشم برای افراد مبتدی

1398/6/15 - 3:56 بعد از ظهر

سایه چشم کاری کاملاً حرفه ای است و در صورت درست انجام دادن، زیبایی چشمگیری را برای چشم ها و در نتیجه برای صورت رقم می زند. در صورتی که سایه چشم زدن را بلد نیستید، خواندن این مطالب آموزشی را درمورد سایه چشم برای تازه کارها به شما پیشنهاد می کنیم.

 

آموزش زدن سایه چشم روشن

بیشتر خانم ها امروزه تمایل به آرایش ساده دارند تا سن آنها را کمتر نشان داده و طبیعی تر به نظر آیند. در مطالب بعد به شما آموزش سایه چشم روشن را خواهیم آموخت.

در ابتدا با استفاده از پرایمر، تمام پلک را پوشش دهید. این عمل به شما کمک می کند تا آرایش چشم پاکیزه تر شده و سایه چشم چروک نشود. پس از آن یک رنگ سایه چشم طبیعی همرنگ پوست خودتان انتخاب کنید و روی پلکتان بزنید. با استفاده از نوک انگشت یا قلمو مناسب سایه چشم استفاده شود. سپس زیرساز آرایش چشم را با استفاده از یک رنگ سایه ملایم برای قسمت مرکزی پلک می توان استفاده کرد. همچنین می توانید رنگ سایه چشمی که در این قسمت استفاده می کنید تیره تر رنگ قبلی باشد.

برای قسمت انتهایی پلکتان از یک رنگ تیره تر مثلاً قهوه ای تیره استفاده کنید. این کار باعث می شود پلک هایتان زیباتر به نظر برسد. پس از آن که از سایه روشن تیره روی پلکتان استفاده کردید، با استفاده از یک قلم بزرگتر می توانید به خوبی آن را پوشش دهید تا مرزی بین دو رنگ وجود نداشته باشد. سپس می توانید از ریمل حجم دهنده استفاده کنید. این کار به شما کمک می کند تا مژه های پررنگ تر و زیباتر داشته باشید. در صورت تمایل از مژه مصنوعی تار به تار به جای مژه مصنوعی ریسه ای برای بیشتر نشان دادن چشم ها استفاده شود.

در آرایش چشم روشن از خط چشم بهتر استفاده نکنید. اگر هم تمایل به زدن خط چشم دارید، می توانید این کار را داخل پلک چشم انجام دهید تا طبیعی تر بوده و نیز مژه های پایین را ریمیل بزنید تا چشم ها درشت تر و درخشان تر جلوه کنند.

آموزش فید کردن سایه چشم

فید کردن یا بلند کردن و محو کردن به معنی ترکیبی از سایه های چشم است که اگر درست انجام شود می تواند نتیجه ی بسیار خوبی داشته باشد. برای این کار می توان از یک براش مخصوص و تمیز استفاده کرد. همچنین یک ست آرایشی برای چشم خود تهیه کنید تا با چند براش سایه چشم خود را زده و با یک براش مخصوص فید کردن را انجام دهید.

برای این کار، از حرکت رفت و برگشتی بدون هیچ گونه فشاری استفاده می شود تا رنگ سایه چشم یکنواخت شود. برای فید کردن دو رنگ مختلف سایه چشم، از حرکت چرخشی استفاده کنید. این حرکت بصورت دایره ای کوچم و نزدیک بهم بوده تا رنگ ها با هم ترکیب و فید شوند. اگر مرز بین سایه های چشم چاک شد، کار فید کردن سایه چشم تمام شده است. بنابراین می توانید برای گوشه خارجی پلک از این روش استفاده کنید.

دقت کنید فید کردن نیاز به مهارت بالا داشته و این عمل با تکرار و تمرین حاصل می شود. فید کردن سایه چشم را تا حدی ادامه دهید که مرز بین دو رنگ از بین رفته و تیره و روشن بودن سایه چشم مشخص شود.

آموزش سایه چشم معمولی

اگر نمی توانید سایه چشم بزنید، نیازی به نگرانی نیست. امروزه سایه چشم ساده مد است افراد مشهور از این شیوه استفاده می کنند. برای سایه زدن می توان رنگ دلخواه از پالت سایه چشم استفاده کرد ک متناسب با سلیقه یا رنگ لباستان باشد. همچنین می توان سایه چشم ساده را انتخاب کرد. بهترین انتخاب برای کشیدن خط چشم سایه، خط چشم گربه ای است.

خط چشم گربه ای یا خط چشم بالدار، از مدل های بسیار معروف است. برای کشیدن خط چشم گربه ای نیاز به تمرین است. در مطالب بعد این نوع خط چشم به شما آموزش داده می شود.

اولین نکته در کشیدن این خط چشم، فرم چشم ها است. ابتدا باید زیرساز آرایش چشم و سایه چشم را زده و سپس خط چشم گربه ای را ایجاد کرد. برای بهتر شدن این نوع خط چشم از یک مداد استفاده کنید تا شکل اولیه خط را رسم کرده و در نهایت با استفاده از خز چشم مایع آن را کامل کنید.

همچنین می توانید از یک چسب نواری زیر پلک و در امتداد جایی که می خواهید دنباله خط چشم را بکشید قرار داده سپس خط چشم را از گوشه داخلی چشم کشیده و تا ادامه ی پلک بالا برده سپس به پوشه خارجی چشم برسید. هرچه به سمت انتهای پلک می روید، خط چشم پهن تر شده سپس موازی با چسب چسبانده شده، خط چشم را بالا ببرید. در نهایت گوشه داخلی چشم را سایه نقره ای یا سفید شان روشن کرده زیرا این کار می تواند خط چشم را دنباله دار کرده و در نهایت مژه ها را با فرمژه حالت دهید و ریمل بزنید.

انواع سایه چشم

سایه های چشم مختلفی وجود دارد که با توجه به سلیقه خود می توان از آنها استفاده کرد. در ادامه با انواع آنها آشنا می شوید.

سایه چشم مات

این سایه هیچ درخششی ندارد و معمولا پایه آرایش است. همچنین نمی تواند نور را منعکس کرده و برای حالت دادن چشم مناسب است. پیشنهاد ما به شما این است که قبل از خرید سایه مات آن را تست کرده تا از غلظت آن مطمئن شوید. زیرا بعضی از آنها بافت کرمی و بعضی از آنها بافت خشک تری دارند.

سایه مات چون روی سایه هایی که در مراحل بعد از آرایش استفاده می شود تاثیری ندارد، به عنوان زیرسایه استفاده می شود. البته این نوع سایه تنها در آرایش چشم استفاده نمیشود بلکه می توان برای شکل دادن به ابروها نیز از ان استفاده کرد. پیشنهاد ما رنگ خاکستری و قهوه ای است. اگر تمایل دارید آرایش چشم لطیف تر و طبیعی تر داشته باشید می توانید از رنگ روشن برای این نوع سایه استفاده کنید. بژ متوسط و نیز اخرایی برای افراد داری پوست تیره مناسب است.

سایه چشم نیمه مات

اگر نمیخواهید از سایه مات استفاده کنید و نیز نمی خواهید سایه تان براق باشد یا جلب توجه کند از سایه نیمه مات استفاده کنید. این نوع سایه بین سایه براق و مات است که از انواع سایه های کلاسیک مات بوده و نور را کمتر از سایه های درخشان منعکس می کند. همچنین برای هر نوع سن و پوستی مناسب است. برای این نوع سایه از سایه روشن یا عمق استفاده می شود.

سایه چشم براق

این نوع سایه چشم برای برجسته کردن پلک استفاده می شود. انواع تیره آن برای آرایش تیره فوق العاده است. مزیت این سایه، برای طبیعی تر شدن آرایش و جمع نشدن چین و چرک های پوست است. این سایه در انواع آرایش سبک چشم، لایت تا اسموکی ماندگاری بالایی دارد.

سایه های متالیک

این سایه با توجه به اسم آن رنگ هایی شبیه به متال یا فلز دارد که برای داشتن ظاهری طبیعی استفاده می شود. رنگ های نقره ای، مسی و طلایی از این نوع سایه های جادویی هستم. از این نوع سایه می توان برای شاداب تر و درخشان تر  پوست استفاده کرد. سایه متالیک می تواند می تواند در آرایش چشم موثر باشد.

سایه چشم یخی

این نوع سایه چشم پوشانندگی بالایی داشته و رنگدانه های کریستالی آن جلوه کند. این سایه برای خانم های جوان استفاده می شود زیرا فرمولاسیون این نوع سایه ها بصورتی است که می تواند چروک چشم را به راحتی در بین چروک های پلک جمع کرده و پوست پیر و خسته به نظر برسد.

سایه چشم اکلیلی

برای این سایه چشم از اکلیل های کریستالی در اندازه های مختلف استفاده می شود که نور را بسیار خوب منعکس می کند. این سایه ها برای اضافه کردن رنگ آرایشی است که به عنوان یک مکمل با سایه مات به کار می رود.

نکات مهم در زدن سایه چشم

رعایت نکات مهمی که در ادامه به آن می پردازیم در زیباتر شدن آرایش چشم تأثیرگذار است.

رنگ سفید برای  زیرساز سایه چشم

از رنگ سفید می توان روی پلک به عنوان زیرساز آرایش استفاده کرد تا آرایش چشم جذاب تر شود. فقط کافی است رنگ سفید را روی پلک زده و پس از آن از رنگ دلخواه سایه استفاده کرد.

استفاده از رژگونه برای سایه چشم

آرایش تک رنگ امروزه در مد و فشن بسیار قابل توجه است. برای انجام این کار می توان مقداری رژ گونه را روی پلک ها زده تا آرایشتان تک رنگ و هماهنگ شود.

می توانید از سایه چشم همرنگ با رنگ چشم ها استفاده کنید

برای سایه چشم، قوانین آرایش چشم را باید دانست. یکی از این قاعده ها هماهنگی رنگ سایه چشم با رنگ چشم است. مثلاً، رنگ آبی با چشم قهوه ای و رنگ تیره با چشم سبز ترکیبی زیبا ایجاد می کند.

آرایش چشم را اول انجام دهید

احتمال اینکه سایه چشم در صورت پخش شود بسیار زیاد است بنابراین بهتر استقبل از اینکه صورت تان را آرایش کنید، سایه چشم را بزنید. این کار می تواند در صورت پخش شدن آرایش یا رخ دادن اشتباهی در آرایش به راحتی با استفاده از کرم پودر اشتباهات رخ داده را اصلاح کرد.

به برچسب روی پالت سایه نگاه کنید

هنگام تهیه سایه چشم به مواد تشکیل دهنده آن توجه شود. معمولا استفاده از سایه های دارای پودر تالک، توصیه نمی شود. زیرا احتمال بروز سرطان را زیاد می کند.