;
از زبان طبیعی هم می توانید استفاده کنید مثلا
"گوشی سامسونگ بین 1 تا دو میلیون"
عضویت لیست قیمت ثبت فروشگاه وبلاگ درباره ایمالز تماس با ما

آشنایی با سبک کژوال

1398/6/13 - 3:25 بعد از ظهر

این سبک یا همان سبک فاخر (که غیر رسمی بوده)، از محبوب ترین انواع ترند در دنیای مد می باشد بسیاری از افراد ترجیح می دهند که خود را از استایل های تاکسیدو مردانه یا همان لباس های مجلسی دارای زرق و برق گران قیمت راحت کرده و طوری که راحت می باشند لباس بپوشند. در حقیقت استایل کژوال نوعی از استایل های خیابانی می باشد که به معنی راحت پوشیدن لباس می باشد. یعنی نوعی از لباس که بدون دردسر و زحمت نسبت به دیگر انتخاب لباس ها می باشد.

 

لباس هایی که معمولاً استفاده می شود بیان کننده استایل کژوال برای شما می باشد. این امکان برای شما وجود دارد که با استفاده از ترکیب رنگ ها به ارائه پوشش های متنوع برای استایل خود دست بزنید و استایل کژوال زیبا و منحصر به فردی را ارائه دهید.

 

تعریف کژوال

گاهی برای تعریف و بیان معنای یک مفهوم بهتر است که از برهان خلف برای بیان آن استفاده نماییم. به عنوان مثال برای تعریف معنی یک چیز می توان گفت ک آن چیز چه چیزی نبوده است! مثلا برای توضیح و بیان مقوله های فلسفی به همین صورت عمل می نماییم. پس برای بیان مفهوم استایل کژوال می توانیم بپوییم که این استایل چه چیزی نمی باشد! معنای کژوال به معنای شلوارک و تی شرت با دمپایی نمی باشد! یا به بیان دیگر پوشیدن شلوارک با جوراب بلند نمی باشد. و یا اینکه به معنای پوشیدن کروات و شلوارک با هم نخواهد بود! به بیان دیگر به معنای در هم پوشیدن چند نوع لباس با هم نیست و یا اینکه به معنای لباس های زشت که با هم تناسبی ندارند نیست. هیچ یک از این لباس ها در دنیای کژوال امتیازی به خود اختصاص نمی دهند.

این استایل، استایلی نبوده که شما بتوانید در یک مکان یا مناسب خاص داشته باشید. در واقع این استایل با استایل مخصوص ولنتاین و هالووین تفاوت دارد.

کژوال چگونه استایلی است؟

کژوال یا کژوال هوشمند (smart casual) یا کژوال سبز (Green casual) که به مد سبز (green fashion) معروف می باشد همه این موضوع ها به یک موضوع خاص اشاره می کنند: این که راحت و سریع لباس بپوشید! در واقع راحتی و سرعت عمل در اختیار انسان هایی است که فعالیت ها را سخت نمی گیرند.

این افراد، افراطی نبوده و استرس ندارند. این استایل به این موضوع می پردازد که به منظور برای انتخاب یک لباس در مکان های عمومی به سرعت تصمیم گرفته و سریعا لباسی را انتخاب کنید. در واقع بدون قید و بند و قوانین خاص لباس های افراد مشهود و خانه های مد به انتخاب لباس مورد نظر خود بپردازید.

این نوع از لباس ها به خانم ها این فرصت را می دهد که هم بتوانند راحت لباس انتخاب کنند و هم مد روز لباس های خود را انتخاب و بپوشند. سخت گیر بودن خانم ها در این سبک از لباس نسبت به آقایان بیشتر می باشد.

کژوالیست های افرادی می باشند که به راحتی لباس انتخاب می کنند در واقع آنها به فصل ها توجهی نکرده و رنگ لباس این افراد متناسب فصل ها نمی باشد. آنها قواعد طراحی استایل مونوکروم را رعایت نکرده و در واقع به تیپ های گوتیک، پانک و گرانژ اعتقادی ندارند. لباس پوشیدن این افراد دارای قاعده خاصی نبوده و از ایده و ترند خاصی تبعیت نمی کند. آن ها آن طوری که دوست دارند و احساس راحتی می کنند لباس می پوشند.

از ویژگی های افرادی که این سبک لباس را دوست دارند تنوع بخشی و پوشیدن لباس ها با رنگ ها و مدل های خلاقانه و مختلف می باشد. زمانی که شما خود را از قید مونوکرومیست ها آزاد کرده و توجهی به ترندها نداشته باشید تنوع و نوآوری در انتخاب بافت و طراحی و رنگ لباس برای شما ساده تر می باشد.

به منظور استایل کژوال متفاوت می بایست کمد خود را مرتب کرده و آنرا تغییر دهید. لباس های رنگی را در یک ردیف خاص قرار داده تا هنگام انتخاب لباس ها، استایل کژوال شیکی داشته باشید.

تی شرت محبوب کژوالیست ها

افرادی که به این استایل علاقه مند هستند از تی شرت ها به عنوان وسیله ای مفید در همه فصل ها استفاده می نمایند. تی شرت ها در فصل های زمستان و سرد با یک ژاکت پشمی قابل استفاده هستند. این تیپ مناسب جوان ها بوده برای افرادی که دوست دارند همیشه تیپ جوان بزنند قابل استفاده است.

تفاوتی ندارد که تی شرت ها یقه گرد یا یقه دار باشند در هر صورت تنوع رنگ آنها در کمد لباس هایتان زیبایی خاصی به آن می بخشد.

شلوار جین: مورد علاقه کژوالیست ها

اگر به استایل های خیابانی و راحت علاقه دارید شلوارهای جین به رنگ طوسی، آبی و یا مشکی را بهتر است همیشه در کمد خود داشته باشید زیرا این لباس ها به منظور کارهای اداری قابل استفاده بوده و همچنین مقاومت بالایی در مقابل تغییرات آب و هوایی دارند. این لباس ها زود کثیف نشده و با انواع شلواهای سفید رنگ و کرم رنگ متناسب هستند.

سعی کنید که برای خرید شلوارهای جین پول خوب خرج کنید. زیرا این شلوارها را هر ساله عوض نمی کنید پس سعی کنید که شلوارهای جین با قیمت خوب بخرید. این شلوارها باید راحت بوده زیرا استایل شلوار تنگ با تیپ همخوانی خوبی ندارند و متناسب نیستند. انتخاب این شلوار به تی شرت هایی که استفاده می کنید بستگی دارد. شلوار جین با رنگ های تیره مناسب تر بوده و در زمان های گوناگون قابل پوشیدن هستند. این شلوارها با هر نوع و هر رنگ لباسی متناسب می باشند.

هودی: گزینه عالی برای استایل کژوال

این استایل از دهه سی قرن بیست میلادی به بعد به عنوان استایل راحت در غرب مورد توجه قرار گرفت و امروزه نیز در طراحی استایل کژوال به کار برده می شود. این لباس مورد علاقه جوان ها بوده و اکثر دخترها و پسرها در تیپ کژوال به ویژه به هنگام کار و مهمانی هایی که در فضای باز انجام می شود و همچین در زمان ورزش از آن استفاده می کنند. این لباس ها در فصل تابستان و پاییز کاربرد داشته و معمولاً همراه با شلوار جین و نیز کفش های کتانی با جوراب های کوتاه از آن استفاده می کنند.

کتانی: محبوب استایل های راحتی

استوی جابز از جمله افراد مشهوری می باشد که یک دهه با کفش های کتانی نیوبالانس روی استیج به معرفی محصول Apple پرداخته و محصولات شرکت خود را در جهان عرضه و معرفی کرده است. این کتانی ها امروزه هنوز هم مورد توجه افرادی است که از استایل های راحت استفاده می کنند. کژوال پوش ها، از کتانی هایی که دارای قیمت کم بوده و با سایر تیپ ها متناسب هستند استفاده می کنند.

از ویژگی این کتانی می توان به دوام بالا، حرکت راحت و بی اهمیت بودن به پاره شدن و خراب شدن آن می توان اشاره کرد. اگر خیلی علاقه ای به تیپ اسپرت ندارید می توانید در روزهایی که تیپ غیر ورزشی دارید از این کتانی ها استفاده کنید. به عنوان مثال زمانی که از کفش های والیبال یا بسکتبال که در کف آن ها از فوم استفاده شده، می پوشید و احساس راه رفتن روی بالشتک هوا را دارید در این زمان بهتر است از این کفش ها استفاده نکنید زیرا این کفش ها و به ویژه کفش های بسکتبال به قوزک پا فشار وارد کرده و همچنین به صورت عمودی به کف پا فشار می آورند.

اگر تیپ کژوال خاص مورد نظرتان است بهتر است از شلوار جین آبی تیره با تی شرت آبی روشن و همچنین کتانی چرم استفاده کنید. همچنین کتانی هایی که جنس چرم و جیر دارند هم در استایل کژوال افراد مشهور هالیوودی دیده می شود.

پلیور: استایل محبوب فصل سرد کژوال ها

افرادی که استایل کژوال دارند در زمستان ها معمولاً از پلیور استفاده می کنند. پلیورهایی که رنگ خوبی دارند تناسب خاصی با شلوارها و کفش ها داشته و تیپ های کژوال خوبی را می سازند. بیشتر در نیمه دوم سال توصیه می گردد که از پلیورهای یقه گرد استفاده شود زیرا می توان از آن در موقعیت های رسمی و غیر رسمی استفاده کرد. با تغییر لایه های پلیور می توانید تیپ های مختلفی داشته باشید.

اگر خیلی از سرمای زمستان اذیت نمی شوید بهتر است که از پلیورهای ضخیم استفاده نکنید. بهتر است که از بافتنی های با ضخامت کمتر یا از تی شرت های که ضخیم هستند و با انواع ژاکت ها ست می شوند استفاده کنید.

ژاکت های کژوال

در فصل زمستان به ژاکت های کژوال نیز توجه خاصی می شود. مد نظر داشته باشید که کت و ژاکت ها از لباس های مهمی هستند که برای استایل های مجلسی در نیمه های دوم سال بیشتر استفاده می شوند. قیمت این ژاکت ها مد نظر قرار گرفته و همچنین بهتر از که از طرح ها و استایل های عجیب و غریب استفاده نشود.

کت های چرم و البته با قیمت مناسب گزینه مورد نظر هستند. استفاده از کاپشن های چرم و نیز کاپشن های جین برای مردان جوان استایل مناسبی محسوب می شود. به منظور لباس پایه بهتر است که از شلوار جین با تی شرت و کاپشن چرم استفاده گردد. بهتر است که در انتخاب رنگ ها خلاقیت داشته و تیپ شایسته ای را ارائه دهید.

نکات قابل توجه برای استایل کژوال مردانه و همچنین زنانه

 • بافت لباس ها را مورد توجه قرار دهید.
 • نکته مورد توجه در استایل های زنان و مردانه سلیقه می باشد.
 • بافت پارچه ای به هنگام طراحی این استایل ها اهمیت به خصوصی دارد. این بافت ها سبب ایجاد خلاقیت در طراحی و شکل دهی تیپ ها مختلف و با قیمت مناسب می گردد.
 • بعضی از پارچه ها و بافت ها با هم به خوبی هماهنگ شده اما برخی دیگر اینچنین نیست. که با مرور زمان تجربه این نوع هماهنگی را پیدا خواهید کرد.
 • به منظور استایل کژوال شاد، لباس های تیره رنگ رسمیت بیشتری دارند. پس بهتر است که از لباس های با سایه های روشن بیشتر استفاده گردد.
 • ژاکت هایی که رنگ سبز زیتونی دارند با تی شرت های به رنگ سفید و شلوارهای جین که سنگ شور شده اند برای همه فصل ها مناسب هستند.
 • بهتر است که در کمد لباس خود همیشه کتانی به رنگ سفید داشته باشید زیرا گزینه مناسبی برای کژوال های سریع و هوشمند می باشند.
 • همیشه سویشرت و پولو شرت و همچنین کت و شلوار جین را در کمد لباس هایتان داشته باشید.
 • به این نکته توجه کنید که در این استایل پول شما مورد نظر نمی باشد بلکه هوشمندی در طراحی این استایل اهمیت دارد.
 • در این استایل استفاده از کروات و همچنین پاپیون ها خیلی رایج نیستند.
 • در ست کژوال رسمی هماهنگی بین اجزا اهمیت ویژه ای دارد.
 • ست کژوال نیمه رسمی جزء ست هایی نبوده که همیشه مورد استفاده قرار گیرد. تنوع رنگ در این ست نسبت به ست رسمی بیشتر بوده اما می بایست در انتخاب رنگ به آن توجه شود.
 • ست کژوای روزمره با دو ست رسمی و نیمه رسمی از نظر نوع رنگ و طراحی تفاوت دارد. در این ست معمولاً از کت و شلوار به صورت تکی استفاده نمی شود و میزان آزادی انتخاب بیشتر است.
 • میان تیپ اسپرت و کژوال تفاوت وجود دارد. تیپ اسپرت برای هر مکانی قابل استفاده نیست.
 • در هنگام طراحی تیپ استایل کژوال به زمان و مکان توجه شود.
 • رنگ پوست خود را در هنگام طراحی در نظر بگیرید زیرا از فاکتورهای مهم طراحی استایل رنگ پوستتان می باشد.
 • این ست بیشتر با جزئیات متناسب است نه به اصل.
 • بهتر است که از استالیست ها برای طراحی این استایل راهنمایی بگیرید.
 • از دنیای فشن بلاگرها دیدن کنید و به بررسی جدیدترین ترندهای casual style بپردازید.