;
از زبان طبیعی هم می توانید استفاده کنید مثلا
"گوشی سامسونگ بین 1 تا دو میلیون"
عضویت

بهترین یخچال های فروشگاهی بازار

1398/6/4 - 4:56 بعد از ظهر

یکی از ابزار آلاتی که در فروشگاه‌های مواد و صنایع غذایی بسیار مهم است و صاحبان فروشگاه به آن توجه فراوانی می‌کنند؛ یخچال‌های فروشگاهی می‌باشد. این نوع یخچال‌ها همانند یخچال‌های خانگی عمل می‌کنند؛ اما با این تفاوت که از قدرت بیشتر و ظرفیت بسیار زیادتری برخوردار است. این نوع یخچال‌ها به دلیل آن‌که بسیار مهم هستند و در فرایند تولید و عرضه مواد غذایی به‌کار گرفته می‌شوند از حساسیت و دقت بیشتری برخوردارند و بیشتر از یخچال‌های خانگی در جلوگیری از رشد باکتری‌های مضر، برای تولید آن‌ها، دقت به خرج داده می‌شود.

 

یخچال‌های فروشگاهی نیز خود در انواع گوناگون و با برندهای مختلف ساخته می‌شود که دست خریداران فروشگاهی را در این حوزه باز کرده است؛ اما نکته مهم این است که تمام آن‌ها خوب و با کیفیت بالا نیستند؛ پس برای آن‌که مواد غذایی به خوصوص مواد غذایی که به نگهداری بالایی برخوردار می‌باشد را تازه‌تر و سالم تر نگهداری کرد باید بهترین‌ها را انتخاب نمود.

در این قسمت ما به شما چند مورد از بهترین برندها را معرفی می‌کنیم تا بتوانید راحت‌تر انتخاب کنید و آن‌ها را در فروشگاه‌های خود استفاده نمایید. قبل از هر کاری ابتدا بهتر است که به مصرف انرژی یک یخچال دقت کرد؛ چرا که یخچال‌هایی با مصرف انرژی زیاد هزینه‌ی زیادی را در مدت زمان طولانی برای فروشنده به دنبال می‌آورد.

  برچسب انرژی

یخچال‌های فروشگاهی در مصرف انرژی برق جایگاه بالایی دارد. اگر که برحسب بر چسب انرژی مصرف یخچالی زیاد باشد این مصرف برق را افزایش داده و بسیار زیاد هزینه به بار می‌آورد؛ پس دقت کنید که یخچال با کیفیتی که می‌خرید در رده انرژی پایین‌تری قرار داشته باشد و برای محیط زیست خطر کمتری را داشته باشد؛ تا این هزینه را کاهش دهد.

دسترسی از طریق تعداد درب‌ها

تعداد درب‌های تعبیه شده برای یک یخچال فروشگاهی، با مقدار اندازه و ابعاد آن رابطه مستقیم دارد. یخچال‌های دو درب و بزرگ برای فروشگاه‌هایی که مواد غذایی به صورت بسته‌بندی و نیز مایعات نگهداری می‌کنند بسیار مناسب است؛ چرا که دسترسی بیستری به درون یخچال می‌باشد و راحت‌تر می‌توان بسته‌ها و مواد غذایی را درون آن‌ها جای داد. برای یک صاحب فروشگاه، مقدارحجمی که یک یخچال فروشگاهی می‌تواند درون خود جای دهد بسیار مهم است و فروشنده‌های مواد غذایی به‌دنبال یخچال‌هایی با فضای بیشتر هستند تا برایشان به‌صرفه و اقتصادی باشد. تخچال‌هایی که دارای یک درب می‌باشند داری فضای کمتر و باریک‌تر هستند؛ بنابراین در مصرف برق بسیار به‌صرفه‌تر می‌باشند و از برق کمتری تغذیه می‌کنند. علاوه بر این‌ها یخچال‌هایی طراحی شده‌اند که دارای در پنهانی می‌باشند. این درب در پشت یخچال طراحی شده و به فرد دسترسی به قسمت‌های انتهایی را به‌راحتی می‌دهد.

اندازه

قبل از آ‌ن‌که دست به خرید یخچال‌های فروشگاهی بزنید برای خود مشخص کنید که مواد غذایی که در یخچال نگهداری می‌کنید دارای که اندازه‌ای هستند و به چه مقدار فضا احتیاج دارند. همچنین با توجه به ابعاد فروشگاه خود دست به انتخاب بزنید. اگر فروشگاه‌ بزرگی دارید از یخچال‌های سه درب و یا بزرگ‌تر دیدن کنید. برای آن‌که راحت‌تر بتوانید یخچال‌ را جابه‌جا کنید و در فروشگاه خود تغییر دکوراسیون بدهید بهتر است که به سراغ یخچال‌های چرخ دار بروید.

انواع یخچال‌های فروشگاهی

همانطور که گفته شد یخچال‌ها و فریزر‌های فروشگاهی در انواع، ابعاد و ویژگی‌های مختلف طراحی و به بازار عرضه می‌شوند. برخی از یخچال‌ها به شکل ویترین و برخی به شکل صندوق طراحی شده‌اند که هر کدام ویژگی‌ها و خصوصیاتی دارد؛ مثلاً صندوقی‌ها به درجه حرارت کمتری نیازمند هستند. اما ویژگی که تمام تخچال‌ها باید از آن بهره‌مند باشند، خنک نگهداشتن مواد غذایی، محافظت از پوسیدگی و بدنه‌هایی با جنس‌های بسیار با کیفیت می‌باشد. یخچال‌های شیشه‌ای ایستاده برای نگهداری بطری‌های آب، نوشیدنی‌ها و... استفاده کرد؛ چرا که این یخچال‌ها به دلیل آن‌که شیشه‌ای هستند، در صورت وجود نور  محتوای آن به نمایش خریداران گذاشته می‌شود و به راحتی می‌توانند مواد مورد نیاز خود را پیدا نمایند.

یخچال ایستاده سوپری: این نوع یخچال‌ها به صورت ایستاده و با درب‌های شیشه‌ای طراحی شده‌اند که مواد غذایی درون خود را به نمایش می‌گذارند و به‌سادگی می‌توان به آن‌ها دسترسی پیدا کرد. برخی از انواع این نوع یخچال‌ها علاوه بر درب شیشه‌ای در دو طرف پهلوی آن نیز باشیشه طراحی شده است که محصولات را هرچه بیشتر به نمایش می‌گذارد. این نوع مدل با نام یخچال سوپر دو طرف شناخته و بسیار مناسب برای فروشگاه‌ها می‌باشد.

یخچال ویترینی : این مدل یخچال در ابعاد طولی و افقی می‌باشد که مواد غذایی را به نمایش می‌گذارند.

یخچال‌های قصابی : این نوع یخچال‌ها در نوع فلزی طراحی و در قصابی‌ها موجود می‌باشد. درون این یخچال‌ها از فن استفاده نمی‌شود و داخل آن‌ها گوشت، مرغ و مواد غذایی از این رده نگهداری می‌شوند.

اگر به صورت اجمالی به یخچال2های فروشگاهی نگاه کنیم، در اول ممکن است که به تفاوت‌های آن‌ها پی نبریم؛ اما این یخچال‌ها با توجه به ویزگی‌هایی که دارند بسیار متنوع هستند و در رده‌های قیمت‌های مختلف قرار دارند.

۱. یخچال برند True مدل  GDM-69-HC-LD-BLK

یکی از انواع و مدل‌های یخچال‌های فروشگاهی، یخچا‌ل سه درب می‌باشد که به‌صورت کلاسیک و با بهترین کیفیت‌ها توسط این برند ساخته شده‌است. این یخچال بسیار سازگار با محیط زیست است و درصد خیلی کمی را در گرم شدن زمین سهم دارد. در موتور فن کندانسور این نوع یخچال طراحی صورت گرفته که طول عمر کمپرسور را افزایش و مصرف انرژی را در حدود بیست درصد کاهش و دما را مطابق با دمای مورد نیاز ایجاد می‌کند. این یخچال از گنجایش بسیاری برخوردار است. درمورد بدنه و پوشش آن باید گفت دارای پوشش آلومینیومی، کف آن استیل می باشد. همچنین پراغ های LEDباکیفیتی در ان استفاده شده است. این چراغ‌ها تا پنج برابر می‌توانند بیشتر عمر کنند و نور بیشتری را ایجاد نمایند.علاوه بر این‌ها دارای درب‌های شیشه‌ای بسیار باکیفیت می‌باشد که از جنس دوجداره بهره گرفته‌اند و تمام انرژی را در خود نگه می‌دارند.

۲. یخچال  یک درب شیشه‌ای Vortex

این نوع یخچال بسیار مناسب برای فروشگاه‌ها هستند؛چرا که به بهترین شکل نور پردازی و مواد درون خود را به نمایش می‌گذارند. همچنین دارای دارای درب‌هایی هستند که کاملا منافذ را پوشانده و هیچ دمایی را به بیرون منتقل نمی‌کنند. این یخچال‌ها هشت قفسه دارند که می‌توان آن‌ها را تنظیم کرد. همچنین دارای پوشش پی وی سی و پلی اورتان که از عایق فوقالعاده و سلول‌هاییی با چگالی بالا می‌باشد.این یخچال دارای دمای الکترونیکی می‌باشد که ذدمای یخچال را بین 33 تا 41  درجه فارنهایت می‌تواند تنظیم نماید.

۳. یخچال فریزر دو درب ایستاده برند Saba       

یکی دیگر از انواع یخچال‌هایفروشگاهی این مدل می‌باشد که دارای دو درب شیشه‌ای است. کمپرسوری که در این یخچال وجود دارد، در قسمت پایین طراحی شده است که تمیز کردن آن ساده می‌باشد. این یخچال به دلیل شکلی که دارد به‌راحتی می‌توان مواد غذایی را در آن جای داد یا خارج کرد. همچنین با کنترل پنل می‌توان درجه حرارت آن را تنظیم کرد. چراغ‌ای ال ای دی که در ان به‌کار گرفته شده است، علاوه بر این‌که پر نور می‌باشد، مصرف انرژی کمتری نیز دارد. چراغ‌های آن با سوئیچی که دذ کنار درجه حرارت قرار داده شده، خاموش و روشن می‌شود. همچنین قفسه‌های درونی آن از قابلیت انعطاف پذیری و جابه‌جایی برخوردارند و بارهای سنگین را می‌توانند تحمل کنند.

۴. یخچال ویترینی Saba

این نوع یخچال‌ها مجهز به سیستم کنترل الکترونیکی می‌باشند که درجه حرارت را تنظیم می‌نماید و دمای سرد و مروطب مورد نیاز را در محفظه جریان می‌دهد؛ که می‌توان درون آن موادی چون گوشت را در آن نگهداری کرد. این یخچال درجه حرارت را بین 44 تا 41 درجه به‌سادگی تنظیم می‌نماید. نوری که درون این یخچال2ها به‌کار گرفته شده است تمام محتویات را به‌راحتی به نمایش می‌گذارد. همچنین این نوع چراغ‌ها از طول عمر بسیار بالایی برخوردار هستندو انرژی در آن‌ها بسیار پایین است. این نوع یخچال‌ها با درب‌هایی منحنی شکل و کریستالی طراحی شده‌اند. درب‌هایی که در عقب وجود دارند کشویی می‌باشند. این نوع یخچال‌ها در رستوان‌ها، کافه‌ها، فروشگاه‌ها بهره گرفته می‌شوند و مناسب هستند. همچنین دارای گنجایش و کیفیت بسیار بالا و خوبی می‌باشند. این نوع یخچال‌ها بسیار به‌صرفه و کم مصرف می‌باشند. دسترسی به نقاط آن برای جای دادن مواد و یا خارج کردن ساده است.

۵. یخچال OMCAN مدل ۴۱۴۶۵ Open Air

این نوع یخچال نیز یخچالی است که بسیار زیبا و با گنجایش زیادی طراحی شده و مناسب برای فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و سوپرمارکت‌ها می‌باشد. بدنه‌ی آن بسیار مقاوم می‌باشد و در سه طرف آن از شیشه بهره گرفته شده است که دید بیشتری را به درون ایجاد می‌کند. این یخچال‌ها چرخ‌دار می‌باشند که حرکت و جابه‌جایی را ساده کرده است. این یخچال از ویژگی باز برخوردار است که قفسه‌ها را می‌توان به‌سادگی جابه‌جا کرد. همچنین چراغ‌های ال ای دی آن تمام محفظه را به نمایش می‌گذارد .

۶. یخچال فلزی ایستاده برند Arctic Air

این نوع یخچال برای محصولاتی که نیازی به نمایش گذاشتن ندارند بسیار مناسب است؛ چرا که دارای درب‌ها و بدنه‌ی فلزی می‌باشد. جنس آن از فولاد ضد زنگ بسیار مرغوب و مقاوم می‌باشد. درب این یخچال اگر بیش‌تر از 90 درجه باز شوند به صورت خودکار بسته می‌شوند. همچنین این یخچال صنعتی این نوع دارای ترموستات و صفحه نمایش ال ای دی می‌باشد. درمورد درون آن باید گفت که دارای پوشش آلومینیومی سفید می‌باشد و همچنین از شش قفسه با پوشش اپوکسی تشکیل شده که به‌راحتی قابل تنظیم می‌باشد. این یخچال به دلیل جنس بسیار فوق‌العاده، راحت تمیز می‌شود. این یخچال نیز چرخ‌دار و قابل جابه‌جایی آسان می‌باشد.