;
از زبان طبیعی هم می توانید استفاده کنید مثلا
"گوشی سامسونگ بین 1 تا دو میلیون"
عضویت لیست قیمت ثبت فروشگاه وبلاگ درباره ایمالز تماس با ما

بهترین هم زن های برقی کاسه‌ دار بازار

1398/6/3 - 4:49 بعد از ظهر

هم زن برقی کاسه ‌دار یا هم زن ایستاده از جمله لوازمی است که کاربرد زیادی در آشپزخانه دارد و بسیار کارا است. قبلا جهت تهیه کیک همه مواد اولیه مثل آرد و تخم ‌مرغ را به شکل دستی مخلوط می‌کردند و مدت زیادی آن را هم می‌زدند؛ ولی اکنون توسط هم زن‌های برقی این کار به راحتی انجام می‌شود. هم زن برقی مقدار بالایی از مواد را در زمان کمی به سرعت و با کیفیت مخلوط می‌کند. هم اکنون مدل‌های مختلفی هم زن‌ برقی در بازار وجود دارد؛ بعضی به صورت دستی بوده و بعضی کاسه ای یا اصطلاحا ایستاده اند. این وسیله سال‌ها کار کرده و بهتر است در زمان خرید آن توجه کرده و بر اساس نیاز و سرمایه ای که داریم اقدام به خرید هم زن برقی کنیم. در اینجا می‌خواهیم مدل های خوب از بهترین برندهای هم زن برقی کاسه‌ دار را بیان کنیم.

 

چرا هم زن ایستاده (هم زن برقی کاسه‌ای)؟

چون که هم زن‌های ایستاده روی زمین هستند موتور آنها بزرگ‌ و قدرتمند است؛ پس می‌تواند مواد غذایی مثل خمیر را سریع آماده کند؛ ولی در هم زن‌های دستی موتور کوچک و سبک است برای اینکه دست احساس خستگی و سنگینی نکند و این مساله موجب قدرت پایین موتور آن هاست. در این نوع هم زن های ایستاده می‌توان مواد را داخل کاسه هم زن بریزید و به کارهای دیگر رسیدگی کنید تا هم زن، مواد را مخلوط نماید؛ ولی در هم زن‌های دستی نیاز است که هم زن را در دست داشته باشید که خسته کننده است. هم زن‌های ایستاده چون جزئیات بیشتر دارند موتور آنها قوی‌تر است، قیمت بالاتری هم دارند. ولی هم زن‌های دستی کوچک تر اند هستند و ساده در کمد و کابینت جا می‌گیرند؛ قیمت پایین تری نیز دارند. و می‌توان هم زن را در همه جهات  ظرف به حرکت درآورده  و مواد را به راحتی مخلوط نمایید. پس خودتان نوع هم زن مورد نیاز را انتخاب می‌کنید.

نکته: قبل از آشنایی با مدل‌های مختلف هم زن برقی کاسه‌دار بد نیست که اطلاعاتی درباره واحد کوارت داشته باشید. کوارت به انگلیسی به شکل quart نوشته شده؛ و واحد حجم در سیستم انگلیسی می باشد در حقیقت یک چهارم گالون است؛ به همین جهت به آن واحد  quartگفته می شود. کلا  ۱.۰۶ کوارت = ۱ لیتر است.

۱. هم زن برقی کاسه‌ای KitchenAid KSM150PSWW   Artisan

این هم زن ایستاده اندازه ی آن متوسط است و نه کوچک است و نه بزرگ. این نوع هم زن ده سرعت تنظیم می‌شود و جز بهترین هم زن‌های برقی می باشد. گرچه امکاناتی مثل تایمر یا خاموشی خودکار را ندارد؛ ولی قدرت و توانایی آن، این هم زن را جز قوی‌ترین هم زن‌های این لیست آورده است. این مدل هم زن  ۱۵ ابزار دارد که موجب شده  یک هم زن چندکاره باشد؛ می توان آن را به صورت آسیاب کوچک، آسیاب غلتکی، اسپاگتی ساز، ، بستنی ساز و … به کار ببرید.  همه این لوازم جدا هم فروش می روند و می توان با  هزینه کمتر همه این وسایل را همزمان داشت. کاسه ای که در این هم زن به کار گرفته شده از جنس فولاد است؛  دسته‌ای برای  جا به جایی آسان نیز روی این مدل هم زن قرار گرفته است نهایتا طراحی این هم زن طوری است که ظرفیت زیادی دارد به طوری که در هر مرتبه استفاده از آن ، خمیر مورد نیاز جهت تهیه ۴ قرص نان فراهم می‌شود.؛ ظرفیت این کاسه ۵ کوارت است. طراح این هم زن به صورت شیب ‌دار است و موجب شده تا دسترسی به کاسه راحت تر باشد. رنگ بندی کاسه های این هم زن برقی کاسه‌ای متنوع و در دسترس است.

۲. بهترین مارک هم زن برقی کاسه ‌دار برای افراد تازه کار: هم زن برقی کاسه‌ دار AICOK

این نوع هم زن با امکانات خوب و قیمت مناسب انتخابی مناسب برای افرادی می‌باشد که تازه، حرفه آشپزی را شروع کرده اند. قدرت آن ۵۰۰ وات است؛ و دارای ۶ سرعت است و ظرفیت کاسه آن ۵ کوارت (۵ لیتر) می‌باشد. جهت سهولت برداشت و تخلیه محتویات داخل کاسه هم زن دسته ای روی آن قرار دارد و جنس کاسه هم استیل ضد زنگ بوده و همراه با آن چند سری هم زن برای انجام کارهای متفاوت مثل هم زدن خمیر، تخم‌مرغ، سالاد و … وجود دارد. طراحی این مدل هم زن به شکل شیب ‌دار بوده و موجب دسترسی راحت به مواد داخل کاسه می شود. درب شیشه‌ای موقع استفاده از هم زن روی هم زن نصب می گردد و  می‌توان در حین استفاده از هم زن، بدون اینکه خیالتان از جهت بیرون ریختن مواد به بیرون ظرف ناراحت باشد مواد دیگر مثل تخم‌مرغ را به محتویات داخل ظرف اضافه نمایید؛ پس نیاز به خاموش کردن هم زن نمی‌باشد و کاسه آن را هم می‌توان داخل ماشین ظرف شویی گذاشت اما برای بقیه اجزا بهتر آن است که آن ها را با دست بشورید.

۳. بهترین مارک هم زن برقی کاسه ‌دار از نظر کارایی: هم زن برقی کاسه ‌دار Breville BEM800XL

این هم زن ایستاده ۱۲ سرعت و یک زمان سنج  ده دقیقه ‌ای دارد. و می‌توان بر اساس نوع ماده غذایی‌تان از سرعت های مختلف استفاده کنید. و اگر لازم بود دستگاه را بر روی تایمر بگذارید تا پس از طی این زمان به شکل خودکار خاموش شود. فناوری load-sensing  در این هم زن سبب شده است که حفاظت از موتور صورت گیرد و آسیبی به آن وارد نشود. عملکرد مکث موقت، هم، هم زن و هم زمانسج را برای زمانی معین متوقف می‌کند. همچنین روی کاسه آن یک درب قرار وجود دارد که سبب شده بدون احتیاج به خاموش نمودن دستگاه به وسیله ی مجرایی روی درب مواد مورد نیاز را به محتویات داخل هم زن اضافه کنید.  صفحه نمایشLED  موجود روی بدنه زمان باقیمانده از کار هم زن را نمایش می دهد. و با انتخاب هر سرعت می‌توان به وسیله نورLED  متوجه نوع سرعت انتخابی شوید. کاسه هم زن  جنس استیل ضد زنگ دارد و ظرفیت آن ۵ لیتر می‌باشد. و دسته ای روی آن دسته‌ای وجود دارد که جا به جایی هم زن را آسان‌تر می‌کند. و می‌توان از سری هم زن متفاوتی که در این دستگاه وجود دارد؛ برای مخلوط کردن مواد غذایی مختلف استفاده نمایید.

۴. بهترین مارک هم زن برقی کاسه‌دار از نظر بودجه: هم زن کاسه‌ای ۶ سرعته Hamilton

این نوع هم زن امکانات خوب را در کنار قیمت بسیار مناسب فراهم می‌آورد. پس اگر در خرید هم زن کاسه‌ای محدودیت مالی دارید توصیه می‌شود که هم زن همیلتون را انتخاب نماید. این هم زن ایستاده  ۶ سرعت متفاوت دارد و نهایتا یک تنظیم سرعت آهسته برای مخلوط‌ های ملایم هم موجود است. که می‌توان به کمک دکمه پیچی روی بدنه سرعت را  تنظیم کنید. حجم کاسه ۳ و یک دوم کوارت است که بزرگ به نظر می‌رسد. ‌و می‌توان با یک بار استفاده نیازهای خود را برطرف نمایید. زیر پایه‌های این هم زن از استند ضد لغزش به کار رفته است تا اگر روشن شد روی سطح نلغزد. قدرت موتور این هم زن ۳۰۰ وات بوده و در کنار آن سری‌های متفاوت برای مخلوط کردن مواد غذایی مختلف وجود دارد.

۵. بهترین مارک هم زن برقی کاسه ‌دار از نظر ظرفیت بالا: هم زن برقی کاسه ‌دار تجاری KitchenAid KSM8990ER

این هم زن ایستاده بزرگ جهت استفاده تجاری عرضه شده است؛ و در صورتی که در خانه هم زن برقی بزرگ نیاز دارید این مدل به خوبی جوابگو است. موتور قدرتمند KitchenAid؛ ۵۰۰ وات بوده و قادر به تبدیل کردن ۱۴ کاپ آرد را به خمیر می‌باشد؛ ظرفیت کاسه آن ۸ کوارت است که بزرگ و حجیم است. می‌توان از ۱۰ سرعت مختلف دستگاه بر اساس نیاز استفاده نمود و با دکمه ریلی روی بدنه سرعت‌ها را کم و زیاد کرد. طراحی این هم زن به صورتی  است که سر هم زن ثابت و کاسه بالا و پایین رفته و  می‌توان آن را برداشته و مواد غذایی داخل آن را تخلیه کنید. سری‌های مختلفی در این مدل وجود دارد که موجب  می‌شود در حین هم زدن مواد غذایی مختلف، دست شما باز باشد. این مارک هم زن‌هایی با رنگ بندی‌های شاد و متنوعی عرضه می‌نماید و می‌توان آن را با لوازم دیگر آشپزخانه‌ ست کنید.

۶. بهترین مارک هم زن برقی کاسه ‌دار از نظر طراحی: هم زن برقی زیبای Sunbeam Heritage

این هم زن برقی با طرح زیبایی که دارد در لیست بهترین مارک هم زن برقی کاسه ‌ای قرار گرفته است و قابلیت‌هایی که حتی برندهای خوب هم آن ها را در هم زن های خود نیاورده اند برای شما فراهم می‌کند. از ۱۲ سرعت متغیر این دستگاه برای انواع مواد غذایی، قرار گرفتن کاسه بر روی پایه و بالا و پایین رفتن سری دستگاه و اضافه کردن مواد به داخل محتویات کاسه و انتقال آنها به ظرف دیگر از مزایای این هم زن است. این هم زن دو کاسه دارد ؛ یک کاسه ۲.۲ کوارت و یک کاسه ۴.۶ کوارتی که بر اساس حجم مواد غذایی می‌توان از  کاسه مناسب استفاده نمایید. موتور به ‌کاررفته شده در این هم زن دارای ۳۰ وات قدرت است و جنس کاسه و بدنه  استیل ضد زنگ می‌باشد؛ زیر پایه روکش پلاستیکی ضد لغزش به کار گرفته شده تا در زمان کار هم زن  تعادل آن حفظ شود.

۷. بهترین مارک هم زن برقی کاسه ‌دار از نظر اشغال فضای کم: هم زن برقی KitchenAid Artisan Mini

این هم زن کاسه‌ ای برند KitchenAid  در مقابل مارک‌های دیگر،  ۲۵ درصد سبک‌ تر و ۲۰ درصد کوچک ‌تر است. پس مناسب برای فضاهای کم است.  توان این هم زن ۲۵۰ وات است و امکان هماهنگی با دستگاه‌های دیگرِ برند KitchenAid  را هم دارد. می‌توان به شکل جدا لوازم دیگری  مثل اسپاگتی ساز، بستنی ساز، اسپیرالیزر و … را تهیه و  و بر روی پایه این دستگاه قرار دهید. طراحی کاسه به شکل شیب دار برای دسترسی بهتر به محتویات داخل کاسه است. این هم زن ۱۰ سرعت متفاوت دارد که متناسب با نوع مواد غذایی مورد استفاده واقع می‌گردد. سری‌های مختلفی هم  برای آن موجود است و کاسه آن ۳ و یک دوم کوارت ظرفیت دارد. رنگ‌های این هم زن برقی کاسه  ۱۰ رنگ مختلف و زیبا بوده و قابل ست کردن با بقیه لوازم آشپزخانه است.