از زبان طبیعی هم می توانید استفاده کنید مثلا
"گوشی سامسونگ بین 1 تا دو میلیون"
عضویت

راهنمای انتخاب گوشواره بر اساس فرم صورت

راهنمای انتخاب گوشواره بر اساس فرم صورت

خانم‌های گرامی آیا تا به الان می‌دانستید که یک گوشواره‌ی مناسب می‌تواند بر زیبایی شما بیشتر جلوه ببخشد و خود را بیشتر نشان دهد؟ آیا تا به امروز بر اساس سلیقه و خوش آمدن یک گوشواره را انتخاب کرده‌اید یا بر اساس فرم صورت و دیگر ویژگی‌ها و به مناسب بودن گوشواره اهمیت داده اید؟ بله درست است این‌که برخی اوقات دست به انتخاب گوشواره‌ای می‌زنید اما با آویزان کردن آن جلوه‌ای نمی‌بخشد و نمایی ندارد به‌خاطر این است که بر اساس ویژگی‌های شما آن گوشواره مناسب نیست. لذا برای این‌که بدانید چه نوع و مدلی از گوشواره‌ها برای شما مناسب‌تر هستند با ما همراه باشید و این راهنما را دنبال کنید تا توانسته باشیم به‌ شما مقداری در انتخابتان کمک نماییم.

 

نحوه انتخاب گوشواره مطابق با فرم صورت و استایل

گوشواره با آن‌که بسیار ظریف و کوچک است، اما در زیبایی آفرینی برخلاف اندازه‌اش نقش بزرگی‌ را در صورت انتخاب مناسب می‌تواند ایفا کند. همیشه به این فکر نکنید که فلان گوشواره مد روز است چرا که ممکن است هرچند مد روز باشد ولی به اساتیل و فرم صورت شما نیاید و این ویژگی مد روز بودن را از گوشواره سلب می‌کند و دیگر زیبایی خاصش را به شما نمی‌بخشد؛ پس قبل از آن آن‌که به دنبال مد روز باشید ببینید چه گوشواره‌ای با فرم و استایل شما هماهنگ است و بعد از آن به دنبال مد روز بروید و متناسب با فرم صورت خود، اگر مناسب بود انتخاب نمایید.

در زمان انتخاب شما باید به چند مورد دقت نمایید: فرم صورت، استایل، لباس و فاکتورهای دیگر؛ که در این‌جا ما شما را با این فاکتورها  و یک انتخاب مناسب معرفی می‌کنیم.

گوشواره‌ها بر اساس ظاهرشان می‌تواند صورت شما را برای دیگران به طرز دیگری نمایش در آورد مثلاً ممکن است صورتتان را باریک‌تر، کشیده‌تر و حتی چاق‌تر و تپل‌تر از حالت عادی به نمایش به گذارد. برای همین اول به تصویر خود در اینه نگاه کنید و ببینید صورت شما که فرمی دارد.

هنگامی‌که شما یک گوشواره مناسب را انتخاب می‌کنید که با فرم صورت و دیگر ویژگی‌ها و هماهنگ است، ان گوشواره بینهایت بر روی صورت شما تأثیر می‌گذارد و جلوه می‌کند. زیورآلات درصورتی که به درستی انختاب شوند بینهایت می‌توانند به کمک صورت و زیبایی شما بیایند و بیشتر چهره شما را به نقش بکشند. پس هنگام خرید به تمام نکاتی که درباره‌ی این مورد گفته می‌شود دقت کنیم و به‌خاطر آورید تا بهترین‌ها را انتخاب نمایید. همانطور که یک گوشواره می‌تواند به شما زیبایی بخشد ممکن است در صورت انتخاب اشتباه صورت شما را جلوه‌ای بد نشان دهد یا تغییری در شما ایجاد نکند؛ پس حتماً دقت کنید.

در همین ابتدا از فرم صورت خود اطلاع پیدا کنید برای این کار لازم است که اندازه‌های:

۱. طول صورت؛ منظور قسمت بالای پیشانی، جایی که موها روییده است تا زیر چانه؛

۲. خط فک؛ مقدار عرض پهن‌ترین قسمت چانه؛

۳. عرض پیشانی؛ مقدار عرض پهن‌ترین قسمت پیشانی؛

۴. عرض گونه‌ها؛ بیشترین مقدار فاصله‌‌ی بین دو گونه خود را بدست آورید.

بعد از بدست آوردن این اندازه‌ها شما می‌توانید بهمید حالت صورت شما به کدام فرم نزدیک تر‌است.    

 

 • نحوه انتخاب گوشواره مناسب فرم صورت مثلثی شکل

کسانی که دارای پیشانی کشیده‌تری نسبت به قسمت‌های دیگر صورت دارند و چانه‌ی آن‌ها باریک و نوک‌تیز است دارای فرم مثلثی شکل هستند. در مقایسه با فرم‌های دیگر صورت، فرم شکل مثلثی بسیار شبیه به فرم قلبی می‌باشد؛ اما تفاوتی که در این دو وجود دارد کوتاه‌تر بودن فرم قلبی نسبت به مثلثی است. افرادی که فرم صورتشان به فرم مثلثی نزدیک‌تر است بهتر است دست به انتخاب گوشواره‌هایی بزنند که کشیدگی پیشانی را کمتر و عرض فک را بیشتر نشان دهد. گوشواره‌های آویز و اشکی برای این افراد بسیار مناسب است و می‌توانند در این نوع گوشواره‌ها انتخابی داشته باشند.

۲- نحوه انتخاب گوشواره مناسب فرم صورت بیضی شکل

برخی افراد فرم شکل صورتشان بیضی شکل است. اگر جزء این دسته از افراد هستید می‌توانیم به شما بگوییم خوشبختانه به‌راحتی می‌توانید هرمدلی از گوشواره را انتخاب کنید؛ اما مورد مناسبی که برای این افراد بهترین است، گوشواره‌های مثلثی و یا گوشواره میخی شکل می‌باشد.

۳- نحوه انتخاب گوشواره مناسب فرم صورت گرد

کسانی که فرم صورتشان دایره شکل و گرد است؛ دارای گونه‌هایی برجسته هستند. این دسته‌ از افراد چانه‌های مخروطی شکل ندارند. برای این افراد پیشنهاد می‌کنیم که در مدل‌های آویز و بلند دست به انتخاب بزنند؛ چرا که این مدل‌ها صورت آن‌ها را بلندتر و باریک‌تر نشان می‌دهد. همچنین به آن‌ها توصیه می‌کنیم که از گوشواره‌های گرد و حلقه‌ای و همچنین میخی استفاده نکنند؛ چرا که صورتشان را از حالت عادی گرد‌تر نشان می‌دهد. علاوه بر این از گوشواره‌ها و آویزهایی که در انتهای آن‌ها حقله و دایره وجود دارد بهتر است که استفاده نکید این نوع گوشواره‌ها هم همانند گرد و میخی صورت را گردتر از حالت عادی به نمایش می‌گذارد و ممکن است چندان خوشایند بای افراد نباشد.

۴- نحوه انتخاب گوشواره مناسب فرم صورت قلبی شکل

همانطور گفتیم این نوع فرم شبیه فرم مثلثی شکل می‌باشد؛ پیشانی کشیده‌تر نسبت به دیگر اجزای صورت و چانه‌ای باریک و قلب مانند فرم قلبی را شکل می‌دهد. این مدل فرم هم نیز همانند فرم مثلثی می‌توانند از گوشواره‌های آویز و اشکی استفاده نمایند. گوشواره‌هایی که انتهای آن‌ها پهن‌تر و عریض‌تر از بالایشان است، می‌توانند مورد مناسبی برای این فرم باشند. با این نوع گوشواره‌ها می‌توانند چانه‌ خود را عریض‌تر و پهن تر نشان دهند.

۵- نحوه انتخاب گوشواره مناسب فرم صورت باریک و کشیده

کسانی که صورتشان کشیده و باریک است، به فرم صورت باریک و کشیده معروف هستند. این افراد می‌توانند با انتخاب یک گوشواره میخی ، خوشه دار، آویز کوتاه،حلقه‌ای متوسط یا بزرگ صورت خود را گردتر و تو پر نشان دهند.

۶- نحوه انتخاب گوشواره مناسب فرم صورت مربعی شکل

اگر جزء کسانی هستید که پیشانی و عرض فکتان یکسان و به شکل مربع نزدیک است، دارای فرم مربعی می‌باشید. این افراد برای آن‌که صورتشان را گردتر و با زاویه دید کمتر نشان دهند باید که از گوشواره‌هایی با ارتفاع متوسط  و بلند استفاده نمایند که دارای انحنا می‌باشند؛ مثلاً گوشواره‌های گرد یا حلقه‌ای یا حتی از گوشواره‌های میخی دارد استفاده کنند. این افراد با فرم شکل مربعی بهتر است که از گوشواره‌هایی که دارای شکل مربع هستند به‌شدت دوری کنند؛ چرا که فرم شکلشان را بد نشان می‌دهند و زاویه‌های صورتشان را بیشتر به چشم می‌کشاند.

علاوه بر فرم صورت، باید قبل از انتخاب یک گوشواره به نکات مهم دیگری که در این قسمت به آن‌ها اشاره می‌کنیم دقت کنید و آن‌ها را در نظر داشته باشید.

راهنمای انتخاب گوشواره بر اساس فرم صورت

انتخاب گوشواره متناسب با فرم استخوان‌بندی صورت

یکی از عواملی که مشخص می‌کند شما می‌توانید از چه نوع گوشواره و در چه اندازه‌ای استفاده کنید، نوع استخوان بندی شما می‌باشد.

استخوان‌بندی ریز: کسانی که دارای استخوان بندی ریز و ظریف هستند؛ پیشنهاد می‌شود که به سراغ گوشواره‌هایی نازک، زاویه‌دار، صاف و تخت بروند و در این حیطه دست به انتخاب بزنند. کسانی با این نوع استخوان بندی بهتر است که دنبال گوشواره‌های ضخیم و گرد نباشند؛ چرا که نمای صورت آن‌ها را زیبا جلوه نمی‌دهد.

استخوان‌بندی متوسط: کسانی که جزو دسته استخوان بندی متوسط هستند؛ بهتر است که از گوشواره‌هایی استفاده کنند که دارای وزن متوسطی می‌باشند.

استخوان‌بندی درشت: افرادی با استخوان بندی درشت بهتر است که فوراً به سراغ گوشواره‌هایی روند که دارای وزنی زیاد و ضخیم هستندغ چرا که نمای صورتشان را بیشتر جلوه می‌بخشند.

انتخاب گوشواره متناسب با سبک لباس پوشیدن

علاوه بر نکته‌های گفته شده باید به این توجه کنید که قرار است در چه موقعیت و چه مکانی از گوشواره‌ها استفاده کنید؟ میهمانی‌های رسمی؟ یا میهمانی‌های غیر رسمی؟

استفاده از گوشواره برای میهمانی رسمی:

اگر قرار است که در میهمانی‌های رسمی شرکت کنید، بهتر است که به سراغ گوشواره‌‌هایی بروید که شکل و شمایل سنتی را به‌خود دارند. این گونه گوشواره‌ها برای این مجالس زیباتر و شکیل‌تر هستند. حتی می‌توانید از گوشواره‌های کلاسیک که طلایی رنگ هستند استفاده نمایید و زیبایی را در خود به نمایش بکشانید. همچنین بهتر است که به شما پیشنهاد کنیم که از گوشواره‌های اویز و یا حلقه‌ای استفاده نکنید چرا که مناسب این مجالس نیستند. علاوه بر آن اگر در میهمانی‌ها و مکان‌هایی که کاملاً رسمی هستند شرکت می‌کنید، از انتخاب گوشواره‌های بزرگ دوری کنید.

استفاده از گوشواره برای میهمانی غیررسمی: برای انتخاب گوشواره در این میهمانی‌ها باز است و می‌توانید از گوشواره‌هایی که شکل و شمایل رسمی ندارند و مطابق با سلیقه و شخصیت و نکته‌های گفته شده مدل‌ها را انتخاب کنید.

راهنمای انتخاب گوشواره بر اساس فرم صورت

انتخاب گوشواره متناسب با استایل و شخصیت

علاوه بر تمام این‌ها باید به استایل خود نیز توجه نمایید:

 • کسانی که دارای استایلی رمانتیک می‌باشند و دوست دارند که دارای استایلی کاملاً خانم‌وار و زیبا باشند؛ بهتر است که به سراغ گوشواره‌های گرد و زاویه‌دار بروند.
 • اما اگر جزو افراد شیک‌پوش و دراماتیک هستید؛ بهتر است که دست به انتخاب گوشواره‌های زاویه‌داری مثلا مربعی، مثلثی، مستطیلی و... بزنید.
 • اگر جزو افراد هنرمند و خلاق می‌باشید؛گوشواره‌های آویز و رنگی بسیار مناسب شما می‌باشد.
 • اما اگر فردی سنتی‌پسند و کلاسیک هستید؛ به شما پیشنها می‌شود که گوشواره‌های ساده را که هیچگاه از خط مد کنار نمی‌روند را امتحان کنید؛ مثلاً گوشواره‌های حلقه‌ای کوچک، دکمه‌ای میخی، الماس دار که در رنگ‌های طلایی و یا نقره ای باشند، انتخاب‌های خوبی به‌شمار می‌آیند.
 • اگر استایل طبیعی دوست دارید؛ گوشواره‌هایی که براقیت زیاد ندارد و شلوغ نیستند استفاده کنید.

انتخاب گوشواره متناسب با رنگ پوست و مو

 • بهتر است که قبل از انتخاب یک گوشواره به ته رنگ پوست و موی خود نیز دقت کنید.
 • اگر ته رنگ پوستتان گرم باشد؛ رنگ پوستتان زرد یا هلویی است؛ که گوشواره‌های طلایی

و مسی رنگ برای شما مناسب‌تر است.

 • اگر ته رنگ پوستتان سرد باشد؛ رنگ پوستتان صورتی یا ابی است؛ که گوشواره‌های

نقره‌ای رنگ و یا ترکیب قلع و سرب بسیار برایتان مناسب است.

راهنمای انتخاب گوشواره بر اساس فرم صورت

مدل های گوشواره مناسب فرم های مختلف صورت                 

گوشواره حلقه‌‌دار ویا قطره‌ای برای فرم‌ صورت‌های مستطیلی مناسب است.

 • گوشواره‌های قطره‌ای، دایره‌ای، ترکیبی حلقه‌دار برای فرم صورت بیضی نیز مناسب است.
 • گوشواره‌های کشیده که زیاد بلند نیستند؛ برای صورت‌های دایره‌ای بسیار مناسب است.
 • فرم‌ صورت‌های قلبی از تمامی مدل‌ها می‌توانند استفاده نمایند.
 • فرم صورت‌های مربعی نیز همانند صورت‌های قلبی دستشان در انتخاب باز است.
 • گوشواره‌های نگین سوزنی، برای تمامی فرم‌ها مناسب است.
 • گوشواره‌های حلقه‌ای و بزرگ برای افراد ریز اندام  و با گردنی کوتاه مناسب نیست.
 • بلندی گوشواره‌ها در بهترین حالت نباید بیشتر از سطح فک باشد.
 • گوشواره‌های چلچراغی یا حلقه‌های بزرگ آویز شگل تو در تو برای خانم‌های صورت کشیده بسیار مناسب است. همچنین گوشواره‌های میخی و دکمه‌ای نیز به آن‌ها پیشنهاد می‌شود.
 • گوشواره‌های گرد هرگز برای افرادی که دارای صورت گرد و توپرمناسب نیست؛ چرا که صورت آن‌ها را بیشتر گرد نشان می‌دهد.
 • افرادی که صورتشان گرد و پراز چین و پوست آویزان دارند از گوشواره‌های دکمه‌ای و حلقه کوچک استفاده نکنند. گوشواره‌های آویز بلند برای افرادی با گردن کوتاه به هیچ‌ عنوان مناسب نمی‌باشد. چرا که گردن را کوتاه‌تر نشان می‌دهند.

 

نظرات کاربران