;
از زبان طبیعی هم می توانید استفاده کنید مثلا
"گوشی سامسونگ بین 1 تا دو میلیون"
عضویت

راهنمای خرید کمربند مردانه

1398/4/4 - 5:28 بعد از ظهر

انتخاب و خریداری کمربند مردانه و هم‌چنین هماهنگ کردن آن با سایر لباس‌ها در زمینه‌ی مد، مثل سنگ محک می‌باشد. اگر کمربند صحیحی انتخاب نمایید یعنی شما به‌عنوان یک مرد، شیوه‌ی درست پوشش خود را می‌دانید. ولی اگر در این امر اشتباه کنید، نشان‌دهنده‌ی این است که هنوز در این حیطه به آموزش احتیاج دارید. خوشبختانه قواعد اولیه‌ی به‌کار بردن کمربند خیلی آسان است. قواعد دیگر نیز می‌تواند براساس سلیقه‌ی شخصی فرد تغییر کند و در حقیقت دست شما در اعمال سلیقه‌ی شخصیتان باز خواهد بود.

کاربرد یک کمربند تنها نگه‌داشتن شلوار شما نبوده و یکی از حائز اهمیت‌ترین اکسسوری‌ها در تیپ و استایل مردانه به‌حساب می‌آید که نقش اساسی در خوش‌استایل شدن شما خواهد داشت. ولی کمربندی که انتخاب می‌نمایید می‌بایست زیبا و شیک بوده و به‌‌خوبی انتخاب و خریداری شده باشد تا نقش خود را به‌طور مناسب ایفا نماید. از آنجا که تنوع کمربندهای مردانه زیاد بوده و این اکسسوری‌ها در جنس و مدل‌های گوناگونی تولید و عرضه می‌شوند، انتخاب یک کمربند مناسب دشوار خواهد شد. در اینجا سؤالاتی مطرح می‌شود، مانند اینکه چگونه کمربند را انتخاب نماییم؟ اندازه‌های کمربند مردانه به‌ چه صورتی است؟ مناسب‌ترین نوع کمربندهای مردانه کدام است؟ و یا ویژگی‌های سگک کمربند چیست و چگونه می‌توان آن را انتخاب کرد؟ در ادامه به این پرسش‌ها پاسخ داده می‌شود.

 

انتخاب کمربند مناسب

نخستین نکته‌ای که می‌بایست در انتخاب کمربند مردانه‌ی مناسب به آن دقت کنید، توجه به رنگ آن می‌باشد. در زمان انتخاب و خرید کمربند، به رنگ لباسی که می‌خواهید با کمربند بپوشید توجه نمایید. اگر کفش‌های قهوه‌ای رنگ زیادی دارید، انتخاب رنگ قهوه‌ای برای کمربندتان بهترین گزینه است؛ ولی اگر کفش قهوه‌ای رنگ ندارید، استفاده از این رنگ برای کمربند، در استایل شما تأثیر مثبتی نخواهد گذاشت. تلاش کنید، زمانی که برای خرید کمربند به فروشگاه مراجعه می‌نمایید، محبوب‌ترین شلوار خود را که بیشتر از همه به تن می‌کنید، بپوشید تا قادر باشید اندازه‌ی کمربند را بهتر بررسی کنید. با انتخاب نخست خود راضی نگردید و مدل‌ها و سایزهای متفاوت را امتحان کنید؛ سپس از میان آن‌ها بهترین کمربند را برگزینید.

طول کمربند مردانه

اگر می‌خواهید یک کمربند رسمی خریداری کنید، بهتر است این نکته را مدنظر داشته باشید که بعد از بسته شدن آن، در طرف چپ سگک تنها می‌بایست چند سانتی‌متر از چرم باقی بماند. در حقیقت پس از بستن این مدل از کمربندها، پس از حلقه‌ی سگک، فقط چند سانتی‌متر باقی مانده و در بخش زیرین حلقه قرار می‌گیرد. در این نوع از کمربندها، اگر میزان باقی‌مانده پس از بخش انتهایی حلقه‌ی سگک، کوتاه باشد مشکلی ندارد ولی اگر بلند بوده و دور کمر بپیچد، حالت جالبی نخواهد داشت. کمربندهای اسپرت و غیررسمی، از انعطاف‌پذیری بیشتر برخوردارند؛ ولی حتی در این نوع از کمربندها نیز نباید باقی‌مانده‌ی کمربند پس از سگک، بیشتر از چند سانتی‌متر باشد. غالباً طول کمربندهای رسمی با توجه به اندازه و سایز شلوار اندازه‌گیری می‌شود. بهتر است کمربند رسمی‌تان را 2 یا 3 سایز بیشتر از شلوارتان انتخاب نمایید تا به اندازه‌ی مطلوبی دست یابید. برای مثال اگر سایز شلوار شما 34 باشد، سایز کمربندی که برای شما مناسب است، 36 تا 38 خواهد بود.

اندازه‌های کمربند

ممکن است فکر کنید که کمربند احتیاجی به سایزبندی و اندازه‌گیری نداشته و با استفاده از سگک و سوراخ‌های کمربند قابلیت تنظیم دارد، ولی این فکر کاملاً اشتباه است. شما می‌بایست از سایز کمر خود اطلاع داشته باشید تا بتوانید کمربندی با اندازه‌ی مناسب انتخاب نمایید؛ اگر نمی‌دانید که چگونه می‌بایست از این سایز مطلع شد، تنها کافی است اندازه‌ی کمر شلوار جینی که می‌پوشید را بررسی کنید یا به‌آسانی، به‌وسیله‌ی یک متر نواری دور کمرتان را اندازه‌گیری کنید. برای انجام این کار متر را در اطراف باریک‌ترین بخش کمر (تقریباً دو سانتی‌متر بالای ناف) بپیچید و عددی که نشان می‌دهد را با پنج جمع نموده و سپس آن‌ را به‌خاطر سپرده و یا در کاغذی یادداشت کنید؛ این عدد به شما در انتخاب سایز مناسب کمربند کمک می‌کند.

انواع کمربندهای مردانه

کمر‌بندهای رسمی: هر آقایی می‌بایست در کمد لباسش، دست‌کم یک کمربند رسمی داشته باشد. بنابراین اگر می‌خواهید برای لباس رسمی خود کمربندی انتخاب و خریداری کنید، خوب است به‌ دنبال جنس چرم باکیفیت و ظریف در رنگ‌های مشکی، قهوه‌ای و یا هر رنگ خنثای دیگر بروید که با شلوار و کفش شما هماهنگی داشته باشد. بهتر است از انتخاب مدل‌های غیرساده و طرح‌دار، که سگک‌های مشخص و بزرگی دارند بپرهیزید؛ زیرا این مدل‌ از کمربند، با لباس‌های رسمی هماهنگی و همخوانی ندارد. پوشیدن یا نپوشیدن کمربند با کت و شلوار، به سلیقه‌ی شخصی‌تان وابسته است ولی اگر تصمیم گرفتید که با کت و شلوار، کمربندی بپوشید می‌بایست از لحاظ جنس، سایز و رنگ کاملاً برای تیپ و استایل رسمی مناسب باشد.

کمربندهای روزمره و راحتی: نکته‌ی مثبتی که در رابطه با این کمربندها وجود دارد این است که آن‌ها از تنوع زیادی برخوردار بوده و در مدل‌های گوناگونِ گلدوزی شده، چرم، بافتنی، سنگ دوزی شده و ... ساخته و عرضه می‌شوند. به‌همین دلیل، استایل و سلیقه‌ی شما هر چه که باشد، قادر هستید یک کمربند مناسب با آن پیدا کنید. همیشه تلاش کنید مدل‌های ساده‌تر را برگزینید تا در ست‌کردن و ترکیب آن‌ها با لباس‌هایتان به مشکلی برنخورید. این نوع از کمربندهای مردانه، از لحاظ رنگ‌بندی محدودیتی ندارند و می‌توانید هر رنگی را که بخواهید، انتخاب نمایید. حتی قادر هستید به انتخاب رنگ‌هایی ضد رنگ لباس‌هایتان نیز فکر کنید. هم‌چنین امروزه کمربند بافتنی که از بافتن چند رشته چرم ساخته شده، یکی از محبوب‌ترین مدل‌های کمربند راحتی و روزمره می‌باشد. این مدل از کمربندها فقط برای فصل تابستان خوب هستند و می‌توان با استفاده از آن به‌همراه یک تیشرت و شلوار تابستانی، ترکیب زیبایی ایجاد کرد. بنابراین سعی کنید که در کمد لباستان، حداقل یک کمربند راحتی و روزمره داشته باشید.

انواع سگک کمربند

تنها، جنبه‌ی کاربردی این بخش از کمربند مطرح نبوده و از آنجا که سگک فلزی در بخش جلویی بدن واقع می‌شود، بیشتر از هر بخش دیگری از لباس‌هایتان، مورد توجه قرار خواهد گرفت. معمولاً سگک، به‌صورت جداگانه از کمربند انتخاب شده و در اشکال، جنس‌ها و انواع گوناگون عرضه می‌شود. برای مثال شکل‌های بیضی و مربع و جنس برنج، نقره و یا استیل. بهتر است جنس سگکی که انتخاب می‌کنید با رنگ و جنس ساعتتان هماهنگی داشته باشد؛ بدین معنی که اگر جنس ساعتتان استیل و نقره‌ای رنگ می‌باشد، سگک کمربندتان را نیز از همین جنس و رنگ انتخاب نمایید و یا مثلاً اگر ساعت طلایی رنگ دارید، بهتر است که سگک کمربندتان نیز طلایی رنگ باشد. البته این قاعده برای تیپ رسمی الزامی ندارد و اگر استایل راحتی دارید، می‌توانید از رنگ‌های گوناگونی برای سگک کمربند و ساعت خود استفاده نمایید.

حتی سگک کمربند می‌تواند یک نشانه‌ی به‌خصوص باشد؛ برای نمونه می‌توانید آن را به‌شکل حرف اول نامتان و یا نماد تیم مورد علاقه‌تان انتخاب نمایید؛ ولی همیشه در این موارد جانب اعتدال را رعایت نموده و از طرح‌های رنگارنگ و شلوغ بپرهیزید. استایل بستن سگک کمربند مردانه نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و لزومی ندارد که آن را به فرم سنتی ببندید. مثلاً سال‌ها پیش، الویس پریسلی عادت داشت که سگک کمربندش را اندکی مایل به چپ ببندد که در آن زمان بسیار مورد استقبال آقایان واقع شد، ولی توجه داشته باشید که در هیچ موردی افراط نکرده و متعادل و ساده لباس بپوشید.

به‌ میزان بزرگتر بودن اندازه‌ی سگک، کمربند شما نیز غیررسمی‌تر خواهد بود. کمربندهای رسمی از سگک‌های صاف و کوچکی برخوردارند و نسبت به کمربندهای اسپرت، باریک‌تر می‌باشند. در کمربندهای اسپرت، سگک‌های گرد و هلالی‌شکل مورد استفاده قرار می‌گیرند. می‌شود گفت کلیه‌ی سگک‌های کمربندهای رسمی، نقره‌ای و یا طلایی رنگ است. اگر قرار است که در استایل‌ خود از تزئینات فلزی بهره گیرید (همانند گیره‌ کروات، دکمه سردست و ...)، می‌بایست رنگ سگک کمربند شما نیز مشابه آن‌ها باشد. بدین‌صورت که سگک طلایی رنگ با تزئینات طلایی و سگک نقره‌ای رنگ با تزئینات نقره‌ای ست می‌شود. البته حلقه‌ی ازدواج یک استثنا محسوب شده و نیازی نیست که در این مورد، خود را محدود کنید.

در کمربندهای اسپرت، می‌توانید هر مدل سگکی که تمایل داشته باشید، استفاده نمایید. در استایل اسپرت، همخوانی ست از سایز و شکل سگک مهم‌تر می‌باشد. اگر شما به سگک‌های بزرگ فلزی با طرح‌های متنوع علاقه‌مندید، دیگر بخش‌های ست شما می‌بایست با آن هماهنگی داشته باشد. در این حیطه، انتخاب‌های زیادی پیش روی شماست. برخی از مدل‌های خاص کمربندهای اسپرت یا غیررسمی، یک سگک مربع‌شکل برنجی در یک سو و کلاهکی برنجی در سوی دیگر دارند. شما قادر هستید تا در کمربندهای پارچه‌ای، بخش سگک را جدا کرده و میزان اضافی کمربند را برای رسیدن به طول دلخواه ببرید و دوباره سگک را به کمربند خود متصل نمایید.

استایل کمربند مردانه

یک کمربند مردانه می‌تواند به‌عنوان نقطه‌ی کانونی استایل شما و یا به‌عنوان یک اکسسوری عادی و تکمیل‌کننده‌ی آن به‌کار برده شود. خوب است که رنگ کمربند انتخابی شما، با رنگ کفشهایتان هماهنگ باشد تا همخوانی رنگی بیشتری در تیپ شما به‌چشم بخورد. البته خود را محدود به این قاعده ننمایید و تلاش کنید تا با بهره‌گیری از رنگ‌های گوناگون، استایل و سلیقه‌ی شخصیتان را به نمایش بگذارید. هم‌چنین می‌توانید شیوه‌ی بستن کمربند را نیز تغییر دهید؛ بدین‌صورت که در کمربند مردانه، همواره نوک کمربند از زائده‌ی حلقه عبور می‌کند ولی شما عکس آن را انجام دهید و یا به‌وسیله‌ی گره زدن یا شیوه‌های دیگر، استایل‌های جدید خلق کنید.

رنگ کمربند مردانه

یکی دیگر از نکات مهمی که می‌بایست در خرید کمربند مردانه به آن توجه کنید، رنگ کمربند است. ساده‌ترین قاعده به‌منظور ست کردن آن با دیگر لباس‌ها، این است که همیشه می‌بایست رنگ کمربند و رنگ کفش‌های شما یکی باشد. اکثر آقایان با پوشیدن کفش‌هایی که مشکی رنگ باشند، مشکلی نداشته و دست‌کم، یک جفت کفش به رنگ مشکی در خانه‌شان یافت می‌شود؛ به‌همین جهت بهتر است همیشه یک کمربند به رنگ مشکی برای ست کردن با آن داشته باشند. کمربندهای مردانه‌ی قهوه‌ای تیره و مشکی چرمی برای کامل کردن پوشش‌های رسمی، گزینه‌های مناسبی هستند.

انواع چرم به‌کار رفته در کمربند مردانه

چرم شترمرغ: این چرم یکی از خوشرنگ‌ترین و زیباترین چرم‌هایی است که در کمربند مردانه به‌کار می‌رود. به‌علت دشوار بودن ساخت این نوع از کمربند، هزینه‌ی آن دست‌کم چندصد هزار تومان می‌باشد و هر کسی نمی‌تواند آن را خریداری نماید. به‌کارگیری کمربند با چرم شترمرغ، نشانه‌ی باکلاسی و خوشتیپی است.

چرم گوساله: عموماً بیشتر کمربندهایی که در بوتیک‌های لباس مردانه یا فروشگاه‌ها به‌‌چشم می‌خورد، از چرم گوساله ساخته شده‌اند. البته زیاد بودن آن، دلیلی برای عدم کیفیت یا عدم مرغوبیت آن نیست؛ بالعکس، استفاده از چرم گوساله برای ساخت کمربندهای ضخیم و پهن اسپرت و یا کمربندهای براق و صاف رسمی، گزینه‌ی بسیار مناسبی است.

چرم سوسمار: کمربندهای ساخته شده با این چرم، گران‌ترین نوع کمربند چرمی مردانه به‌شمار می‌روند که ظاهر بسیار فریبنده و زیبایی دارند. هزینه‌ی کمربندی که از چرم سوسمار یا موارد مشابه آن مثل چرم کروکودیل یا تمساح ساخته شده باشد، دست‌کم تا 800000 تومان نیز می‌رسد.

نکات مهمی که می‌بایست هنگام خرید کمربند مردانه به آن توجه داشت

در ادامه، به سه شیوه‌ برای خریداری کمربند مردانه اشاره خواهیم کرد که بهتر است در زمان خرید به آن‌ها توجه داشته باشید.

شلوار و کمربند می‌بایست با همدیگر ست باشند: برای نمونه، نمی‌توان با یک شلوار شش جیب و یا شلوار اسپرت، یک کمربند رسمی را ست کرد. علاوه‌بر این، عکس این موضوع نیز صادق است؛ بدین‌صورت که بهتر است با شلوارهای رسمی مثلاً پارچه‌ای، از کمربندهای اسپرت استفاده نکنید.

جنس کفش و کمربند را با همدیگر ست کنید: خیلی از آقایان به این موضوع توجه کمتری نشان می‌دهند. دقت کنید که جنس کفش‌ها و کمربندتان با همدیگر هماهنگ باشد. برای نمونه اگر قرار است کفش‌های جیر به پا کنید، کمربندی را انتخاب نمایید که به‌غیر از رنگ، جنسش نیز با کفشتان متناسب باشد.

رنگ کفش و کمربند را با همدیگر ست نمایید: یکی از قوانین مد و شیک‌پوشی در آقایان، ست بودن رنگ کفش‌ها با کمربندشان است. حتماً تلاش کنید تا رنگ کمربند خود را متناسب با کفشی که دارید و یا رنگ کفش خود را با توجه به کمربندی که استفاده می‌کنید، انتخاب نمایید. این مورد، از قوانین اساسی شیک‌پوشی در مردان است.

قیمت

برخی اوقات کمربندهای مردانه‌ای که بسیار به یکدیگر شباهت دارند، دارای اختلاف قیمت زیادی هستند. در تعیین قیمت کمربند، کیفیت چرم یکی از موارد مهم و اثرگذار است. رایج‌ترین چرمی که در ساخت کمربند مردانه به‌کار می‌رود، چرم گاو می‌باشد. کمربند چرمی خوب، می‌بایست انعطاف‌پذیر و نرم باشد؛ پس برای اطمینان حاصل‌کردن از نشکستن و ترک نخوردن کمربند چرمی، آن را خم نمایید. یکی دیگر از شیوه‌های مناسب برای امتحان‌کردن چرم، این است که به‌آرامی با ناخن بخش پشتی چرم را تست کنید؛ اگر خط ایجاد شده کمرنگ بود، نمایانگر این است که چرم به‌کار رفته هنوز تازه و نرم بوده و چرم سفت و قدیمی در مقابل فشار ناخن، مقاومت نشان می‌دهد. مورد دیگری که بر قیمت کمربند مردانه اثرگذار است، برند آن است ولی در مقایسه با عوامل دیگر، تأثیر کمتری دارد. از آنجا که کمربندتان برای بیشتر اشخاص، کوچک بوده و قادر به دیدن برند آن با یک نگاه نیستند، بنابراین سعی کنید پول خود را بیشتر برای کیفیت کمربند مردانه خرج نمایید.