از زبان طبیعی هم می توانید استفاده کنید مثلا
"گوشی سامسونگ بین 1 تا دو میلیون"
عضویت

راهنمایی برای خریدن جوراب مردانه‌ی مناسب

راهنمایی برای خریدن جوراب مردانه‌ی مناسب

روزگاری، تنها جوراب‌های بلند و سفیدرنگ بود که در کشوهای جوراب جای گرفته بود؛ اما آن دوران دیگر گذشته است. هم‌چنین زمانه‌ی پوشیدن جوراب‌های رسمی و مشکی رنگ نیز به اتمام رسیده است. هم‌اکنون در کشوی جوراب‌ها، انواع جوراب‌های یک‌رنگ، رنگارنگ، طرح‌دار و یا راه‌راه قسمت جداگانه‌ای را به خود اختصاص داده‌ است. آقایان، معیارهای خود را برای انتخاب جوراب تغییر داده‌اند و اگر تمایل دارند تا با مد روز پیش بروند می‌بایست به وضعیت جدید عادت کنند. یکی از مواردی که در استایل مردانه تأثیر به‌سزایی دارد، جوراب است که در اکثر مواقع، افراد آن را نمی‌بینند و یا نادیده می‌گیرند. به همین علت، اکثر افراد تصور می‌کنند که تهیه جوراب از اصول و ویژگی‌های به‌خصوصی برخوردار نیست؛ با این حال، جوراب قسمتی از استایل شما است و می‌بایست بیش از پیش در انتخاب آن دقت کنید. در برخی مواقع، انتخاب یک جوراب نامناسب موجب تغییر استایل و شکل ظاهری شما می‌شود. بنابراین در ادامه، به نکات و ویژگی‌هایی اشاره می‌کنیم که ممکن است در زمان انتخاب و خرید جوراب‌ها کمتر به آن‌ها توجه کرده باشید.

 

انواع جوراب مردانه (با توجه به اندازه‌ی ساق آن‌ها)

جوراب‌های بدون لبه‌ی اضافی مردانه (پاپوش)

بی جوراب بودن، واقعاً بدین معنا نیست که جورابی به پا نکنید. اگر جوراب‌هایتان از یک طراحی ویژه و منحصر‌به‌فرد برخوردار بوده و بدون لبه‌ی اضافی باشند، علاوه بر اینکه پاهایتان خشک و گرم می‌ماند، باعث شیک شدن استایل شما شده و پاهایتان در کفش احساس راحتی می‌کند. هم‌چنین می‌توانید به راحتی با آن‌ها فعالیت‌های روزانه‌تان را انجام دهید؛ زیرا آن‌ها همانند سایر جوراب‌ها، لبه‌ای ندارند که در قسمت بالایی کفش جمع شود و مجبور باشید در کل مدت روز خم شده و آن‌ها را بالا ببرید. هنگامی که شلوارک می‌پوشید، پوشیدن جوراب‌های مخفی یکی از بهترین انتخاب‌هاست. البته بدون در نظر گرفتن شکل ظاهری زیبای آن‌ها، اگر در انتخاب کفش مناسب دقت نکنید، ممکن است در قسمت بالای مچ پایتان، حساسیت و یا لکه‌هایی به وجود بیاید که به دلیل ساییده شدن و برخورد کردن قسمت بالایی کفش با پوست پای شما ایجاد شده است. دیده شدن مچ پا، بدون هیچ پوششی، تقریباً در اکثر مکان‌ها، فیلم‌ها و سریال‌ها به چشم می‌خورد. هم‌چنین شما می‌توانید این مدل از جوراب‌ها را در پای مدل‌های مجله‌های گوناگونی مانند جی-کیو نیز مشاهده نمائید. جوراب‌های بدون لبه‌ی اضافی را می‌‌توان با انواع شلوار‌های راحتی، جین و رسمی و یا با کفش‌های رسمی مانند آکسفورد به پا کرد. البته بوت‌ها، صندل‌ها و کفش‌های ساق‌دار تنها گزینه‌هایی هستند که برای این جوراب‌ها مناسب نمی‌باشند.

جوراب‌های ورزشی مچ‌دار مردانه

اغلب افراد این‌گونه جوراب‌ها را با جوراب‌های مخفی یا همان پاپوش اشتباه می‌گیرند که البته درست نیست و این دو نوع جوراب، تفاوت‌های زیادی با یکدیگر دارند. جوراب‌های مخفی لبه نداشته و ساق آن‌ها اندکی زیر مچ پا قرار گرفته است. ولی جوراب‌های مچ‌دار لبه داشته و این لبه تا مچ پا یا بالاتر می‌آید تا از پاشنه و مچ پا در مقابل ساییدگی و رطوبت ناشی از عرق کردن حفاظت کند. این جوراب‌ها جزء لوازم مد محسوب نمی‌شوند و بدین ترتیب نباید آن‌ها را در مکان و فعالیت دیگری به جز باشگاه و برای فعالیت بدنی استفاده کرد. برای مثال نمی‌توانید از آن‌ها در کمک کردن به دوستتان که می‌خواهد از طبقه‌ی سوم اسباب‌کشی کند و یا دویدن روی پله‌ها استفاده نمائید. این قاعده برای جوراب‌های ورزشی با رنگ سفید و در هر اندازه‌ای نیز صدق می‌کند. پیشنهاد ما این است که سعی کنید حتی‌الامکان برای هیچ موقعیتی از جوراب سفید ورزشی استفاده نکرده و به‌جای آن از جورابی با رنگ سیاه استفاده کنید؛ چرا که به علت تیرگی، برای بازه‌ی زمانی بیشتری تمیز و پاکیزه به نظر خواهد رسید.

راهنمایی برای خریدن جوراب مردانه‌ی مناسب

جوراب نیم‌ ساق مردانه

یکی از جوراب‌های مفیدی که می‌توانید تعداد زیادی از آن‌ها را در کشوی جوراب‌های خود قرار دهید، جوراب‌ نیم ‌ساق مردانه است. این نوع از جوراب‌های مردانه، برای آقایان بسیار کارآمد هستند؛ چرا که برای انواع کفش‌هایی مانند کفش راحتی، کفش ورزشی، کفش رسمی، بوت و یا هر کفشی در همین زمینه‌ها مناسب می‌باشند. هم‌چنین می‌توان این‌گونه جوراب‌ها را در جنس‌های گوناگون، سایزهای مختلف و با ضخامت، رنگ و نقوش گوناگون خریداری کرد.

جوراب تمام‌ ساق مردانه

جوراب‌های تمام‌ ساق مردانه، پیش از تولید کش‌های مدرن جوراب، تنها جوراب‌هایی بودند که در بالای مچ پا جمع نشده و باعث آزار پا نمی‌شدند. پس از توسعه صنعت کش‌بافی و ارائه‌ی جوراب‌هایی با کش‌های جدید، دیگر نیازی به این جوراب‌ها احساس نشد و به‌تدریج این جوراب‌هایی که تا زیر زانو بالا می‌آمدند از دور خارج شدند. اگر از افرادی هستید که تمایل دارید ساق جوراب‌هایتان بلند باشد، این نوع جوراب انتخاب بسیار مناسبی است. البته باید توجه داشت که امروزه برندهای اندکی هستند که برای دوست‌داران این نوع از جوراب ها، هنوز آن‌ها را تولید و عرضه می‌کنند؛ به‌ همین دلیل، این‌ برندها قیمت بالایی را برای آن‌ها در نظر می‌گیرند و هم‌چنین تنوعی که برای این جوراب‌ها ارائه می‌دهند، محدود است.

بررسی جنس جوراب

جوراب پنبه‌ای: شاید این موضوع به گوش شما خورده باشد که پنبه، پادشاه است؛ مخصوصاً هنگامی که پای جوراب در میان باشد. رایج‌ترین جنس برای جوراب‌های رسمی و ورزشی، پنبه است؛ زیرا سبک بوده، از بقیه‌ی جنس‌ها خنک‌تر است و هم‌چنین بادوام و باکیفیت می‌باشد. بعلاوه در گذر زمان، وضعیت و شکل خود را از دست نمی‌دهد. از آن‌جا که جوراب‌های با جنس پنبه، از قیمت مناسب‌تری برخوردارند، در اکثر جوراب‌ها، ترکیبی از پنبه با سایر الیاف‌ها استفاده می‌شود. به همین دلیل است که جوراب‌های پنبه‌ای، همیشه در کشوی جوراب‌هایتان پیدا خواهد شد.

جوراب پشمی: پشم از آغاز، در تولید جوراب استفاده می‌شده است. این جوراب‌ها، با گرم نگه داشتن پاها در هوای سرد یا در آب و هم‌چنین با خنک نگه داشتن آن‌ها در هوای گرم، بسیار محبوب هستند. پشم، نسبت به سایر الیاف‌ها، رطوبت کمتری را به خود جذب می‌کند و موجب می‌شود که برای امور خارج از منزل مانند اسکی یا کوه‌نوردی گزینه‌ی مناسبی به حساب بیاید. اگر جنس جوراب از پشم خالص باشد، ضخیم است و به‌راحتی کش می‌آید. در عصر حاضر، جوراب‌های پشمی معمولاً با ترکیبی از الیاف‌های مصنوعی دیگر، مانند ریون که همان ابریشم مصنوعی است، تولید می‌شوند. این ترکیب موجب می‌شود که جوراب لطیف‌تر بوده و از دوام و استحکام بالاتری نیز برخوردار باشد. البته جوراب‌های پشمی در مقایسه با دیگر الیاف‌ها، قیمت بالاتری دارند.

جوراب کشمیر: این جنس از جوراب به پشم شباهت دارد اما کمی لوکس‌تر از آن است. جورابی از جنس کشمیر، لطیف بوده و پاها در آن احساس راحتی می‌کنند. با این حال، این نوع جوراب، اغلب با گذشت زمان شکل ظاهری خود را از دست می‌دهد؛ به همین دلیل نگه‌داری اصولی و مناسب آن بسیار حائز اهمیت است. اگر تمایل دارید که جورابی با این جنس خریداری نمائید، می‌بایست برای حفظ و نگه‌داری ارزش آن‌، این جوراب‌ را تنها با دست بشویید تا خراب نشود و حتی برای خشک کردن آن‌ها نیز از خشک کن استفاده نکنید.

جوراب ابریشمی: این نوع جوراب‌ها، اغلب سیاه‌‌ رنگ بوده و در مراسم و موقعیت‌های رسمی و نیز با کروات‌های سیاه‌رنگ استفاده می‌شوند. عمر جوراب‌های ابریشمی از دیگر الیاف‌هایی مانند پشم، کشمیر و یا پنبه کمتر است؛ با این حال قیمت بالایی دارند. تولیدکنندگان، برای تهیه این جوراب‌ها اغلب ابریشم را با پشم ترکیب می‌نمایند تا دوام و گرمای بیشتری داشته باشد. ممکن است جوراب‌های ابریشمی کارایی زیادی نداشته باشند، اما قطعاً حس تجمل و لوکس بودن را به پاهایتان خواهد داد.

راهنمایی برای خریدن جوراب مردانه‌ی مناسب

جوراب‌های ساخته شده از الیاف مصنوعی سنتتیک: در کل، استفاده از جوراب‌های ساخته شده با الیاف مصنوعی پیشنهاد نمی‌شود؛ به جز زمانی که بخواهید آن‌ها را به عنوان جوراب ورزشی به پا کنید. شهرت این جوراب‌ها به دلیل وزن کم آن‌هاست، ولی این‌‌گونه به نظر می‌آید که پاها در آن‌ راحت نبوده و هم‌چنین امکان تنفس و گردش هوا در پا، نسبت به جوراب‌های با الیاف طبیعی کمتر است. هنگامی که این الیاف با الیاف‌های طبیعی مانند پشم یا پنبه مخلوط شود، بادوام‌تر شده و کمتر آب خواهد رفت.

انتخاب اندازه مناسب در خرید جوراب

یکی از نکات مهمی که در خرید جوراب مردانه می‌بایست به آن توجه کنید، اندازه یا همان سایز آن است. این مورد که اندازه جوراب، حائز اهمیت نیست و یا تمامی جوراب‌های مردانه مناسب پای شما هستند، اشتباه است. در کل، قانون عمومی برای انتخاب جوراب مردانه به این صورت است که اندازه‌ی آن باید 2 سایز نسبت به اندازه‌ی کفش شما بزرگتر باشد؛ بدین معنی که اگر مثلاً سایز کفشتان 40 است، اندازه‌ی جورابی که قصد خرید آن را دارید می‌بایست 42 باشد.

توجه به استایل‌های مختلف در هنگام تهیه جوراب مردانه

عموماً جوراب‌هایی که برای کارهای روزمره یا ورزش استفاده می‌نمائید با آن‌هایی که در موقعیت‌های اداری یا رسمی می‌پوشید، تفاوت دارد. البته به یاد داشته باشید که هیچ‌گاه، جوراب‌های ورزشی را برای موقعیت‌های رسمی یا برای داشتن استایل اسپرت به کار نبرید و یا جوراب‌هایی که مخصوص استایل اسپرت هستند را در موقعیت‌های اداری، مجلسی و یا رسمی به پا نکنید.

راهنمایی برای خریدن جوراب مردانه‌ی مناسب

خیلی از آقایان برای تهیه‌ی یک جوراب خوب برای کت و شلوار، به مشکل برمی‌خورند. در این زمینه نیز می‌بایست به قواعد دقت کنید تا بتوانید به‌راحتی جوراب مناسب را خریداری نمائید. توجه داشته باشید که جوراب را می‌بایست با شلوارتان ست کنید. دقت نمائید که همیشه در انتخاب جوراب، رنگ کت و شلوارتان از رنگ آن روشن‌تر باشد. هم‌چنین برای کت و شلوار خود که در واقع یک استایل رسمی است، از جوراب‌های با رنگ سفید یا جوراب‌هایی که نقوش گوناگون و رنگارنگ دارند استفاده نکنید. مناسب‌ترین جورابی که می‌توانید در این مواقع بپوشید، جوراب‌های با ساق بلند هستند که هنگام نشستن، پایتان از زیر آن معلوم نشود. اگر کت و شلواری که بر تن کرده‌اید، سیاه‌رنگ است، می‌توانید از یک جوراب کشمیر زغالی یا سیاه‌رنگ با ساق‌های بلند بهره ببرید.

در استایل‌های معمولی و یا اسپرت، تنها کافی است که از قاعده‌ی ست کردن جوراب با شلوار خود استفاده کنید. بدین ترتیب در این مورد، برای انتخاب و تهیه جوراب خوب، گزینه‌های زیادی خواهید داشت. هم‌چنین توجه داشته باشید که جوراب‌های ورزشی را تنها برای ورزش کردن به کار ببرید. با توجه با موارد اشاره شده می‌توانید برای موقعیت‌های مختلف، جوراب‌هایی با جنس، اندازه و رنگ مناسب انتخاب نمائید.

 

نظرات کاربران