راهنمای خرید مچ بند ورزشی

راهنمای خرید مچ بند ورزشی

ورزش از جمله فعالیت های مفرح و لذت بخش است که در برنامه روزانه همه ما جای دارد. همچنین بسیاری از افراد وجود دارند که ورزش را به صورت حرفه ای و به عنوان اصلی ترین فعالیت زندگی خود دنبال می کنند. برای انجام ورزش های مختلف، وسایل و تجهیزات گوناگونی نیاز است. در ورزش های مختلف، نظیر فوتبال، والبیال ، بسکتبال و ... یکی از وسایلی که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، مچ بند ورزشی است. در این مقاله قصد داریم شما را با این محصولات بیشتر آشنا کنیم و شما را در امر خرید این وسایل کاربردی راهنمایی کنیم. چنانچه می خواهید برای انجام ورزش های مختلف، مچ بند ورزشی تهیه کنید پیشنهاد می کنیم ما را تا انتهای این مقاله یاری کنید.

 

آشنایی با مچ بند ورزشی

به طور کلی دست ها در اجرای تمام ورزش ها نقش دارند. همچنین، دست ها در برخی از ورزش ها نظیر بسکتبال، والیبال، وزنه برداری و ... نقش عضو اصلی را ایفا می کنند. به همین سبب است که همواره این اعضا، فشار زیادی را تحمل می کنند و همیشه خطرات زیادی آن ها را تهدید می کند. یکی از اصلی ترین بخش های دست که همواره در معرض خطر قرار دارد و فشار زیادی نیز به ان وارد می شود، مچ دست است. مچ دست در حقیقت یکی از مفاصل مهم است که دست شما را به قسمت ساعد متصل می سازد. برای کاهش فشار های وارده بر این عضو، از مچ بند ورزشی استفاده می شود. مچ بند ها ، بر روی مچ دست بسته می شوند و آن را در مقابل خطرات گوناگون حفظ می کنند. البته در بسیاری از موارد، مچ بند نقش بخشی از لباس ورزشی را ایفا می کند و به همین سبب نشان باشگاه ورزشی بر روی آن قرار داده می شود.

جنس مچ بند های ورزشی

مچ بند های ورزشی را از جنس مواد گوناگونی می سازند. پنبه یکی از الیافی است که به طور معمول در ساخت مچ بند ها مورد استفاده قرار می گیرد. پلی استر، نایلون، سیلکون، TPE و الاستین از دیگر موادی است که در ساخت مچ بند های ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد. هز کدام از این مواد، مزایا و معایب خاص خود را دارند و در برخی از مچ بند های باکیفیت از چند نوع این مواد استفاده می شود. سعی کنید مچ بندی را تهیه کنید که در ساخت آن از انواع مختلفی از مواد گفته شده استفاده شده باشد.

راهنمای خرید مچ بند ورزشی

نحوه بسته شدن

مچ بندها، به روش های گوناگونی روی دست بسته می شوند. روش های چسبی و کشی، دو روش رایج بسته شدن مچ بند ها هستند. در روش چسبی، می توانید اندازه مچ بند را متناسب با دست خود تنظیم نمایید و فشار را به حداقل برسانید. اما روش بسته شدن کشی نسبت به روش چسبی آسان تر است در حالی که  قابل تنظیم نیست و ممکن است فشار خسته کننده ای را به مچ دستان شما وارد شود.

مچ بند پا

مچ بند پا نیز یکی از کاربردی ترین و محبوب ترین محصولاتی است که ورزشکاران از آن ها استفاده می کنند. این وسایل همانطور که از نامشان پیداست، بر روی پا بسته می شوند و وظیفه حفاظت از پا را بر عهده دارند. استفاده از این محصولات به کسانی در ورزش هایی مثل فوتبال، فوتسال و ... هستند پیشنهاد می شود. همچنین این وسایل گاهی برای آتل بندی مچ پای شکسته شده و در رفته نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

شرکت سازنده

شرکت هاي گوناگوني در عرصه توليد و عرضه مچ بند ورزشی ، فعاليت مي کنند. هر کدام از اين شرکت ها توانسته است با ارائه محصولات  خود، نظر بخشي از مشتريان را جلب کند. برخي از برند هاي مطرح در زمينه توليد مچ بند ورزشی عبارتند از آندر آرمور، آدیداس، ریباک، نایک، ویلسون، هد، واته، پوما، تکنی فایبر، یونیک، ال پی، چمپکس، تنتوری و ... . محصولات اين شرکت ها، هم اکنون به وفور در بازار يافت مي شوند و از کيفيت مطلوبي برخورداند.

راهنمای خرید مچ بند ورزشی

قيمت

شرکت هايي که در زمينه توليد مچ بند ورزشی فعال هستند، محصولات خود را با قيمت هاي گوناگوني به بازار عرضه کرده اند. برخي از  عوامل موثر در قيمت مچ بند های ورزشی عبارتند از نوع مچ بند، جنس مچ بند، کیفیت ساخت، شرکت سازنده و... . به طور کلي، اين محصولات در بازار و نيز در فروشگاه هاي مجازي با قيمتي حدود  10 هزار تومان تا 100 هزار تومان به فروش مي رسند.

يکي از نکات مهم در خريد مچ بند ورزشی اين است که محصول مورد نظر خود را از فروشگاه ها و سايت هاي معتبر تهيه کنيد. همچنین لازم است در هنگام خريد به اصالت برند کالا توجه داشته باشيد. چنانچه وسايل ورزشي مثل مچ بند ورزشی، فاقد استاندارد هاي لازم باشد، ممکن است در هنگام انجام ورزش سلامت شما را با خطر مواجه کند.

 


نظرات کاربران