از زبان طبیعی هم می توانید استفاده کنید مثلا
"گوشی سامسونگ بین 1 تا دو میلیون"
عضویت

راهنمای خرید مانیکور و پدیکور

راهنمای خرید مانیکور و پدیکور

شاید لاک زدن در همه بخش های آرایشی به نظر کار بسیار ساده و پیش پا افتاده ای بیاید اما جدی گرفتن همین بخش ساده می تواند تیپ و ظاهر شما را به کل تغییر دهد و از این حیث می تواند اهمیت زیادی در زیبایی و تکمیل آرایش را داشته باشد البته عده ای اعتقاد دارند ناخن ها و لاک زدن از ارکان اصلی آرایش است و بنوعی بسیار جلب توجه میکند و می تواند در نوع خود بسیار مهم باشد.  تنوع لاک ها خیلی زیاد است و هماهنگی رنگ آن ها با آرایش چهره و لباس شما اهمیت زیادی دارد بنابراین باید در انتخاب و استفاده آن ها دقت لازم را به خرج داده و بهترین را انتخاب کنید. دستان شما اولین عضوتان است که سن شما را نشان می دهد پس به آرایش دستان خود اهمیت بدهید چرا که زیبایی و سلامت ناخن های شما حاکی از بهداشت و رفاه شماست. وقتی شما به تغذیه خود توجه می کنید در واقع ناخن های سالم تری خواهید داشت. از وسایل مهم در طراحی و زیباسازی ناخن ، می توان به مانیکور و پدیکور اشاره کرد. در اين مقاله ضمن معرفی این وسایل کاربردی، نکات مهمي که در هنکام خريد مانيکور و پديکور بايد بدانيد را براي شما شرح داده ايم. پس اگر مي خواهيد ست مانيکور و پديکور تهيه کنيد، توصيه مي کنيم براي اينکه بتوانيد خريدي آسان و مناسب داشته باشيد ما را تا پايان اين مقاله همراهي کنيد.

 

مانیکور و پدیکور

مانیکور مجموعه اعمالی است که در زمینه‌ی سلامت ناخن‌های دست و انگشتان آن  صورت می گیرد و شما  می‌توانید آن را در آرایشگاه و یا در خانه انجام دهید. عمل مانیکور شامل درست کردن و حالت دادن به ناخن‌های دست و ماساژ دادن آن‌ها می‌ شود. برای مانیکور کردن از روغن، وکس پارافین (شمع تراپی) و لوسیون برای تمیز کردن پوست از سلول‌های مرده، تمیز کردن کوتیکول ‌ها و نرم کردن انگشتان استفاده می ‌شود.

پدیکور هم مجموعه اعمالی است که در راستای زیبایی پاها (شامل انگشتان پا و کل پا می‌باشد) انجام می شود. پدیکور را مانند مانیکور می تواند هم در آرایشگاه و هم در خانه انجام شود. برای پدیکور کردن نیز راه های گوناگونی وجود دارد. این راه‌های برای مراقبت، تمیز کردن و تغییر دادن سایز ناخن‌های پا نیز هستند. پدیکور از ناخن رشد نکرده و ناخن شکننده محافظت می کند و از رشد کردن و زیاد شدن آلودگی در ناخن‌ها پیشگیری می‌کند. ضدعفونی بودن وسایل در انجام پدیکور اهمیت زیادی دارد.

لوازم مانیکور و پدیکور

در ادامه وسایلی که در مانیکور و پدیکور استفاده می شود را بررسی می کنیم.

پاک کننده کوتیکل: این محلول های آرایشی در نرم کردن ناخن ها نقش بسزایی دارند و حاوی 2 الی 5 درصد از محلول هیدروکسید سدیم یا هیدروکسید پتاسیم و گلیسیرین می باشند از این محلولها قبل از سوهان کشیدن  بر روی ناخن باید مالیده شود و همچنین قبل از اینکه در کاسه مخصوص انگشتان قرار داده شود.

پاک کننده های ناخن: معمولا به عنوان یک نوع لایه بردار که به شکل مایع موجود هستند و به آب اضافه میشوند تا بتوانند ناخن ها را به صورت کامل تمییز کنند.

سفید کننده های ناخن: این مواد آرایشی حاوی هیدروکسید هیدروژن یا در بعضی دیگر حاوی اسیدهای اورگانیک می باشند که می توانند هم بر روی ناخن و هم زیر ناخن مالیده شوند تا لکه های ناخن را پاک سازی کنند.

خشک کننده های لاک: این محصولات می توانند به صورت اسپری بر روی لایه رویین ناخن اسپری شوند و برای خشک کردن سطح ناخن بکار میروند. کاربرد این محصول در اصل برای خشک کردن ناخن است.

موم پارافین: موم پارافین با بازکردن منافذ در رطوبت سازی و نرم کنندگی پوست کمک کرده و به روغن های خوشبو کننده اجازه میدهد تا به لایه بیرونی پوست نفوذ کنند حال وسایل مانیکور و سوهان و اسباب مورد نیاز تهیه و مرتب شدند.

قیچی و ناخن گیر: دو ابزار اساسی که در تمام ست های مانیکور موجود است و برای کوتاه کردن ناخن ها یا فرم دادن به گوشه ها استفاده میشود.

سوهان یا سنباده: ابزاری پرکاربرد برای فرم دادن به ناخنها در پدیکور و مانیکور معمولی  که تقریبا باید گفت باید همه کاربران این محصول طرز کار با این محصول را بلد باشند. معمولا هر سوهان و سنباده‌ای دارای دو سمت است که یکی از آن‌ها نسبتا نرم و صاف است که برای صاف و صیقلی کردن ناخنتان مورد استفاده قرار می‌گیرد و یکی دیگر که کمی خشن و زبر است، برای فرم دادن به گوشه‌ها و شکل کلی ناخن استفاده می‌گردد.

بافر ناخن: این ابزارکه تقریبا به شکل سنباده موجود است و حتی بعضی از سنباده ها در یک سمت خود این بافر را نیز بصورت چندگانه دارند میتوان گفت وظیفه اش درخشان و براق کردن سطح ناخن ها است ، معمولا بعد از سوهان کشیدن ناخن‌ها، کمی حالت زبری و کدری روی ناخن ایجاد می‌شود که می‌توانید با استفاده از بافر ناخن آن را رفع کنید.

گوشت‌گیر یا نیپر: در میان سایر اجزای مانیکور و پدیکور ها این وسیله مانند یک قیچی مخصوص برای بریدن گوشت و پوست اضافی موجود در اطراف ناخن مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای استفاده از آن، باید خیلی مراقب باشید تا باعث خونریزی و آسیب انگشت‌ها نشوید.

تاپ کت: این لایه هم برای محافظت است، اما نه محافظت از ناخن بلکه از لاک و مانیکورتان تا زود از بین نرود. همچنین در انتها لازم است که ناخن‌ها درخشان و براق باشند که این کار را هم "تاپ کت" می‌کند.

 انواع سرسوهان ناخن

سر سوهان کوچک: این نوع سرسوهان که باریک است برای شکل و طرح دادن به سطح ناخن ها مناسب است. در سطوحی که دارای ژل هستند به دلیل حساسیت بالا کاربرد زیادی دارند.

سرسوهان متوسط: بطور معمول این نوع سوهان بادهانه باریک برای شکل دادن به سطوح استفاده می شود و کارایی عالی در این زمینه دارد.

سرسوهان بزرگ: این سوهان باریک برای شکل دادن به سطح و کوتاه کردن ناخن استفاده می شود. از مدل نرم این سوهان با روغن کوتیکول می توانید حالت نهایی خوب و ملایمی برای ناخن های خود داشته باشید.

سرسوهان مخروطی: این نوع سرسوهان که به نسبت طولی کوتاه تر از بقیه سرسوهان می باشد در روی سطح، روی کوتیکول و برای درست کرده ناحیه ی بریده شده استفاده میشود و کارایی زیادی دارد.

سرسوهان شنی: این نوع سرسوهان که باهدف بهبود دادن به شکل ناخن در مراحل قبلی طراحی شده است بیشتر در روی سطح، روی کوتیکول و برای درست کرده ناحیه ی بریده شده استفاده میشود و غالبا بصورت یکبار مصرف موجود است.

راهنمای خرید مانیکور و پدیکور

سازندگان

شرکت هاي مختلفي در زمينه توليد مانيکور و پديکور فعاليت مي کنند. اين شرکت ها تاکنون محصولات مختلفي را ساخته و روانه بازار کرده اند که اين محصولات بسته به کيفيت ساخت و قيمت، تا حدودي در ميان بانوان مورد استقبال قرار گرفته اند. تريتون، زولينگ، ويتالي، جويل، بيورر، شايما، اس اي وي، کيس، آرت دکو، گرين فيس، آني، بيوتي، پرومکس، فلورما، چيکا، مديسانا، مکسنس، پاناسونيک، اسنس، فيليپي، والرا، جيمي، تاچ بيوتي، هاني هير، مسويچ، فلر، لورآل، ميسيلين، عود، نوباراکس و ... از مشهورترين برند هاي زمينه توليد مانيکور و پديکور هستند.

قيمت

عوامل گوناگوني در تعيين قيمت مانيکور و پديکور موثر است. برخي از اين عوامل عبارتند از تعداد وسايل ست مانيکور و پديکور، نوع اجزا ، شرکت سازنده و ... . به طور کلي قيمت مانيکور و پديکور در بازار در محدوده 10 هزار تومان تا 1 ميليون تومان قرار مي گيرد.

پيشنهاد مي کنيم پيش از خريد هر محصولي ، ميزان بودجه خود را تعيين نماييد. توصيه اکيد ما به شما در زمينه خريد مانيکور و پديکور اين است که حتما مانيکور و پديکور مورد نظر خود را از مراکز معتبر خريداري کنيد. چرا که استفاده از وسايل آرايشي غير استاندارد، ممکن است براي بدن شما مضر باشد. همچنين در هنگام خريد نکات گفته شده در اين مقاله را مورد توجه قرار دهيد تا خريدي درست و مطمئن داشته باشيد.

 

نظرات کاربران