راهنمای خرید حوله حمام

راهنمای خرید حوله حمام

حوله یکی از لوازم بهداشت شخصی است که جهت رفع رطوبت پوست بعد از استحمام مورد استفاده قرار میگیرد. حوله ها بیشتر از پارچه های معروف به پارچه حوله ای تهیه شده اند یعنی می توان گفت پارچه های با سطح برآمده شبیه بافت های روی زبان که چندین هزار برابر بزرگتر شده اند. انتخاب حوله مناسب و با کیفیت بالا اهمیت زیادی هنگام خرید دارد که برآنیم با مواردی از آنها آشنا شویم. برای محافظت از پوست گاه هزینه های بالایی را برای خرید انواع کرم، لوسیون و سرم های شستشو می پردازند، اما در این میان، خرید یک حوله مناسب که هم آبگیری خوبی داشته و هم نرم و لطیف باشد و مانع آسیب های پوستی شود نیز اهمیت دارد چرا که حوله مناسب نقش زیادی در این باره ایفا می کند. با توجه به اهمیت بسیار زیاد استحمام و وسایل مورد نیاز آن در سلامتی افراد، راهنمای خرید حوله حمام را برای شما تهیه کرده ایم. در این مقاله به بررسی نکات لازم در خرید حوله حمام می پردازیم. پس اگر قصد خرید حوله را دارید ، تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.برای آگاهی از قیمت حوله در فروشگاههای مختلف می توانید به صفحه لیست قیمت حوله و همچنین به طور خاص قیمت انواع برندهای آن از جمله قیمت حوله برق لامع ،ایکیا ،بامبو و ...  دسترسی یابید.

 

ابعاد حوله ها

برای قدبلندها و کسانی که اضافه وزن دارند، حوله های باز یا صفحه ای مناسب تر است چون می توان آنها را کوچک و بزرگ کرد اما به شرطی که هنگام خرید به طول و عرض آنها دقت کنید. این حوله ها برای افرادی که تحمل وزن و گرمای حوله های تن پوش را ندارند هم پیشنهاد می شود و حوله مناسب است.

وزن حوله ها

جنس حوله های حمام شاید در ظاهر خیلی شبیه یکدیگر باشد اما در واقع این طور نیست. گاهی بعضی از حوله های حمام وزنی شبیه یک فرش دارند و زبر هستند. این مشخصه می تواند خیلی راحت به شما اخطار بدهد که این حوله مناسب و با کیفیت نیست.

حوله ها بیشتر از پارچه های معروف به پارچه حوله ای تهیه شده اند؛ پارچه هایی با سطح برآمده شبیه بافت های روی زبان که چند هزار برابر بزرگ شده است. این پارچه های حوله ای در واقع زنجیره های به هم پیچیده پنبه هستند. هر چقدر این زنجیره های به هم پیوسته و فشرده پنبه ای بیشتر باشد، قدرت جذب آب و رطوبت حوله ای که انتخاب کرده اید، بالاتر و کیفیت بالاتری هم خواهد داشت.

برای بررسی تراکم پنبه های حوله می توانید قسمتی از لایه خارجی حوله را بین انگشتانتان فشار دهید تا بتوانید گره های پنبه را به راحتی ببینید. این گره ها در یک حوله مناسب و باکیفیت آنقدر زیاد هستند که با این کار شما نمی توانند فاصله زیادی از یکدیگر بگیرند و هر چقدر هم که شما بخواهید آنها را از همدیگر دور کنید، همچنان در نزدیکی هم قرار می گیرند؛ در حالی که در حوله های بی کیفیت، این گونه نیست و گره های پنبه کاملا از همدیگر فاصله می گیرند که این نشان می دهد این حوله جاذب خوبی برای رطوبت و خیسی نیست.

جنس حوله ها

۳ نوع پنبه برای تهیه حوله مناسب وجود دارد:

پنبه مصری: پنبه های مصری رشته های بلندتری دارند، جاذب بیشتر رطوبت هستند و علاوه بر همه این مزایا از بقیه انواع پنبه ها نرم تر هستند.

پنبه سوپیما: پنبه های سوپیما در کشور آمریکا کاشته می شوند، رشته های کوتاه تری از بقیه دارند اما نسبت به نوع مصری ماندگارترند.

پنبه استاندارد: پنبه استاندارد؛ کیفیت، عمر و جذب رطوبت کمتری دارد.

پنبه مصری و سوپیما در برچسب شناسنامه حوله به همین نام ها Egyptian and Supima دیده می شوند در حالی که پنبه استاندارد به نام صددرصد پنبه –Cotton ۱۰۰ دیده می شود.

تفاوت اصلی بین این ۳ نوع جنس حوله بیشتر از هر چیز در نرمی و لطافت آنها و ماندگاری شان است.

راهنمای خرید حوله حمام

نکات بهداشتی در مورد حوله مناسب

استفاده نکردن از حوله دیگران

رطوبت از عوامل تسریع کننده رشد باکتریها و قارچ ها است و هنگامی که حوله با بدن تماس پیدا می کند ممکن است میکروب ها و قارچ های روی پوست به آن منتقل شود که این امر همراه با رطوبت حوله باعث رشد و تکثیر باکتریها و قارچها می شود، حال اگر شخص دیگر از آن حوله استفاده نماید آلودگی حوله به او منتقل می شود.

هر یک از افراد ‌ خانواد ‌ه باید ‌ حوله جداگانه‌ای داشته باشند، در صورتی که حوله حمام و حوله مورد استفاده برای خشک کردن دست و صورت میان اعضای خانواده مشترک باشد، احتمال شیوع باکتری‌ها و ویروس‌ها بالا می‌رود.

بوگرفتن حوله

در صورتی که بوی بدی از حوله‌تان استشمام می کنید، نشان می‌دهد میکروب ‌ها در حال رشد کردن در آن هستند. پس باید آن را بشویید.  بهتر است حوله پس از شسته شدن، در برابر جریان هوا و مقابل نور آفتاب خشک شود تا رطوبت آن به طور کامل از بین برود. تجمع باکتری‌ها در محل مرطوب مثل کشاله ران یا بین انگشتان باعث می‌شودکه چربی پوست تجزیه شود ‌ و بوی بدی د ‌ر آن محل‌ها ایجاد ‌ شود. در موردحوله مناسب حمام هم اگر میکروب و چربی پوست د ر حوله باقی بماند ‌ و بصورت مرتب شسته نشود ‌ و به شیوه مناسب خشک نشود، رشد ‌ و تکثیر باکتری‌ها باعث ایجاد ‌ بوی بد ‌خواهد ‌شد.

شستشوی حوله

حوله باید بعد از سه الی چهار بار استفاده شسته و ترجیحاً در هوای آزاد و زیر نور آفتاب خشک شود. حوله باید در آب با دمای 77 درجه سانتی‏گراد شسته شود تا همه میکروب‌های آن از بین رود. د ‌ر صورتی که از خشک کن ماشین لباسشویی هم استفاد ‌ه می شود، باید ‌ برای خشک شدن نهایی، آنها را زیر نور خورشید ‌ و در معرض جریان هوا قرار داد.

حوله باید جداگانه شسته و در صورت امکان از مواد ضد عفونی کننده استفاده شود. بعد از شستن حوله و خشک کردن آن باید در محیط خشک و غیر مرطوب نگهداری شود. نگهداری حوله در حمام و محیط مرطوب باعث تکثیر و رشد میکروبها و قارچها می شود و توصیه نمی شود.

شرکت هاي سازنده

شرکت هاي مختلفي در زمينه توليد حوله فعاليت مي کنند. هر کدام از اين شرکت ها توانسته اند محصولاتي را توليد و به بازار عرضه کنند و تا حدودي نظر مشتريان را جلب کرده اند. منکشه ، چيکا، نيروان، حوله هنر، آيدين تاول، تاچ، آشنا، پاکنو، هاني، بهار، برق لامع، کاتن باکس، زرين تاژ ، سارو ، گلريس ، فرش مريم ، رويال هوم ، لايکو، پرسان، ناوالس و ... از مطرح ترين برند ها در زمينه توليد حوله هستند.

قيمت

عوامل مختلفي در تعيين قيمت حوله موثرند. از جمله اين عوامل مي توان به نوع حوله ، جنس حوله، تعداد تکه ، سايز ، شرکت سازنده و ... اشاره کرد. به طور کلي قيمت حوله در بازار ايران بين 30 هزار تومان تا 1 ميليون تومان است.

سعي کنيد حتما پيش از خريد ميزان بودجه خود را مشخص کنيد و محصولي با کيفيت و قيمت مناسب خريداري کنيد. همچنين در هنگام خريد مواردي که در اين مقاله براي شما تشريح شد را نيز مورد توجه قرار دهيد تا بتوانيد محصولي مناسب و مطابق نيازتان تهيه کنيد.

 


نظرات کاربران