راهنمای خرید کرم مرطوب کننده

راهنمای خرید کرم مرطوب کننده

خشکی پوست دست و صورت در فصل های زمستان و پاییز بسیار به چشم می خورد و همواره یک معزل است که روزانه با آن درگیر هستیم البته خشکی دست و صورت و نیاز به رطوبت در سایر فصول هم احساس می شود چرا  که برای جلوگیری از پوسته پوسته شدن و ترک شدن دستها و صورت به این رطوبت نیاز داریم. خصوصا که این خشکی باعث ایجاد ترک هایی در دست ها میشود که حتی در بعضی موارد ممکن است لایه پوست کاملا ترک خورده و حتی باعث خونریزی در آن ناحیه نیز بشود. دراین مواقع است که نیاز به  مصرف مرطوب کننده ها بیش از پیش احساس می شود.

دراين مقاله قصد داريم راهنماي خريد کرم های مرطوب کننده را به شما ارائه کنيم. چنانچه قصد خريد کرم های مرطوب کننده را داريد تا پايان اين مقاله با ما همراه باشيد.همچنین می توانید برای آگاهی از قیمت روز  کرم مرطوب کننده  و  کرم ضدچروک به صفحه ی لیست قیمت در سایت ایمالز مراجعه نمایید.

مرطوب کننده ها به اشکال مختلف امولسيون مايع، پماد و کرم ديده مي شوند که محتواي چربي و آب در اين اشکال فرق مي کند و برحسب میزان خشکی و چرب بودن پوست اشخاص می تواند گونه های متفاوتی داشته باشد. مهم ترين نکته در انتخاب يک مرطوب کننده، توجه به نوع پوست است که مي تواند خشک، چرب، معمولي و مختلط باشد. بايد هميشه نوع پوست را از روي پوست تميز تشخيص داد چرا که در طول روز ممکن است براساس انواع فعالیت هایی که داریم سطح پوست آلوده و یا آغشته به چربی و مواد گوناگون باشد. براي پوست هاي خشک بايد از مرطوب کننده هاي حاوي چربي استفاده کرد. در مورد پوست هاي چرب نيازي به استفاده از مرطوب کننده نيست ، مگر در برخورد با آب و هواي گرم يا سرد که باعث ایجاد خشکی و ترک شدن در سطح پوست می شود. در مورد پوست نرمال بايد از مرطوب کننده اي که ميزان چربي کمتري داشته باشد، استفاده کرد.

مزایای استفاده از کرم های مرطوب کننده

کرمهای مرطوب کننده دست وصورت با داشتن تعادل مناسبی بین مجموعه آب و روغن در فرمولاسیون خود از خاصیت پوشانندگی و ماندگاری مناسبی برای پوست در طول روز برخوردار است، وجود سیلیکونها و روغن های گیاهی از جمله روغن جوجوبا و شی باتر دراین فرمولاسیون قدرت پوشانندگی و ماندگاری فرآورده را تا حدی بالا برده است که به راحتی با شستشوی معمولی از روی پوست حذف نمی گردد و اثرات خود را به مدت طولانی باقی می گذاردکه این خود یک مزیت در طراحی و تولید این کرم ها محسوب می شود.
این کرم به علت دارا بودن مواد مرطوب کننده فعال از جمله  دکسپانتنول و گلیسرین قدرت رطوبت رسانی فوق العاده ای به پوست دارد و باعث حفظ آب در لایه خارجی پوست به مدت طولانی می گردد و مانع از خشکی سطح پوست و ترک شدن آن میشود . وجود روغن های گیاهی سرشار از امگا -3 و امگا-6 به کار رفته در فرمولاسیون این کرم باعث می شود که پوست سریعا بازسازی شده و ترک های پوست ترمیم گردند و پوست شاداب تر شود. این اسیدهای چرب باعث حفاظت پوست از رادیکالهای آزاد نیز می گردند و مقاومت پوست را در مقابل عوامل خارجی افزایش می دهند. امروزه ثابت شده است که وجود اسیدهای چرب ضروری امگا- 3 و امگا-6 در درمان درماتیت ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

راهنمای خرید کرم مرطوب کننده

دیگر مزایای کرم های مرطوب کننده

  • نرم کننده و رطوبت دهنده عمیق پوست دست
  • ترمیم پوست های خشک و آسیب دیده
  • غنی شده با ویتامین E، امگا3، امگا 6 و روغن آووکادو
  • قدرت جذب مناسب
  • ایجاد لایه محافظ غیر چرب بر روی پوست

روش مصرف

برای حصول نتیجه بهتر از مصرف کرم دست و صورت، هنگامی که پوست دچار خشکی مفرط  می باشد بهتر است پس از هر بار شستشوی دست، از این کرم استفاده کنید و به مقدارکافی روی پست دست وصورت خود بمالید ومالش دهید ساختار این کرم ها بگونه ای است که ماندگاری رطوبت روی پوست را تقویت میکند و پس از التیام ترک های پوست می توانید این میزان را کاهش دهید و در صورتی که پوست به شرایط نرمال خود رسید می توانید میزان مصرف را تا یک بار در روز کاهش دهید. مصرف کرم مرطوب کننده دست در هنگام شب به علت فاصله زمانی طولانی با شستشوی بعدی، باعث می شود تا کرم به مدت طولانی بر روی پوست باقی بماند. باقی ماندن کرم به مدت طولانی بر روی پوست باعث می شود تا پوست در طی شب به سرعت ترمیم و بازسازی گردد و مقاومت لازم را در مقابل اثرات سوء عوامل خارجی پیدا کند.

شرکت هاي سازنده

شرکت هاي مختلفي در زمينه توليد کرم های مرطوب کننده فعاليت مي کنند. هر کدام از شرکت ها محصولاتي را ساخته و روانه بازار کرده اند و محبوبيتي بين مصرف کنندگان يافته اند. ماي ، مورد ، بي يلندا ، سانوسان، بروژوآ، کاتريس، آردن، کاپريس ، السينا ، سي گل، دالگون، نيوآ، سينره، لورآل ، هيدرودرم ، درمدن، گينو ، ميس آدن ، ماليبو ، شون ، پيوردرم ، لنسور ، نوکس، مدلين، سان سيف ، نيودرم ، ثمين، بي واي اس، ليراک، مديسان، کويوي ، آرکايا، پريم، درمالين ، جانا، آندريا، الارو، کاندنس، مولينا، ردوان، سان سنس، ساج، پايوت، داو،آرپي ، نوروا، ديترون، آدرا، امبرا ، کريستال، سان وي، پريکاتن و ... از مطرح ترين برند هاي زمينه توليد کرم های مرطوب کننده هستند.سایت ایمالز قیمت روز این محصولات را در اختیار شما قرار می دهد برای مثال  می توانید برای آگاهی ازقیمت  کرم مرطوب کننده نیوا به صفحه ی لیست قیمت آن در سایت ایمالز مراجعه فرمایید.

قيمت

عوامل مختلفي در تعيين قيمت کرم های مرطوب کننده موثرند. از جمله اين عوامل مي توان به نوع کرم های مرطوب کننده ، کيفيت ساخت، شرکت سازنده و ... اشاره کرد. به طور کلي قيمت کرم های مرطوب کننده در بازار ايران بين 30 هزار تومان تا 1 میلیون تومان است.

سعي کنيد حتما پيش از خريد ميزان بودجه خود را مشخص کنيد. همچنين مواردي که در اين مقاله گفته شد را مورد توجه قرار دهيد تا به انتخابي درست برسيد. با توجه به اينکه کرم ها موادي هستند که مستقيما در سلامت پوست شما موثرند ، از خريد کرم هاي غير بهداشتي و غير استاندارد خودداري کنيد. زيرا استفاده از برخي از کرم هاي غير استاندارد مي تواند ضربات جبران ناپذيري را به پوست شما وارد کند.

 

 


نظرات کاربران