از زبان طبیعی هم می توانید استفاده کنید مثلا
"گوشی سامسونگ بین 1 تا دو میلیون"
ورود به ایمالز
ایمیل
کلمه عبور
انصراف
عضویت لیست قیمت ثبت فروشگاه اخبار درباره ایمالز تماس با ما
گزارش تخلف فروشگاه
* شرح تخلف
انصراف

کتاب هنر و القای‌ایدئولوژی اثر سعید خاوری نژاد

قیمت از
28,000 تا 35,000
تومان

0
از 5
0
0
0
0
0
0

مشخصات ( کتاب هنر و القای‌ایدئولوژی اثر سعید خاوری نژاد)

مشخصات کلی
برند انتشارات دنیای اقتصاد#DonyaeEqtesad
مدل هنر و القای‌ایدئولوژی
توضیحات
موضوع سیاست
اطلاعات کلی
نویسنده سعید خاوری نژاد
مشخصات تکمیلی
قطع کتاب رقعی
تعداد صفحات 488 صفحه
مشخصات بدون دسته بندی
ناشر نشر دنیای اقتصاد
ساير توضيحات هنر و القای‌ایدئولوژی
واکاوی تبلیغات سیاسی در آثار هنری شوروی
سوسیالیسم طبق روایتی که از آثار کارل مارکس برمی‌آید، غایت منازعه طبقاتی و فائق آمدن بشر بر تضادهایی است که مالکیتِ خصوصی بر وسایل تولید مسبب آن است. انقلاب سوسیالیستی روسیه در سال 1917 که به ایجاد نخستین نظام سوسیالیستی جهان انجامید، تا دست‌کم یک دهه پس از آن، سرآغاز چنین غایتی انگاشته شد و بشارتی بر پایان ستم طبقاتی و برآمدن خورشید رهایی و عدالت انگاشته شد.
در آن دوران، هنر به‌عنوان زبان رمزی و زیبایی‌شناسانه آزادی و عدالت، اهمیت بسیار یافت و هنرمندان سوسیالیست (روس و غیرروس)، جنبشی نیرومند در نقد روزگار پیشا-سوسیالیسم و ستایش عصر پسا-سوسیالیسم آغاز کردند.
شماری از آثار هنری این دوران که در داخل اتحاد شوروی خلق شده بود در این کتاب ارائه و نقد و بررسی شد. پیوست تصویری پیش رو چکیده‌ای از آثار هنری این دوران است که عنصر رنگ در آنها اهمیت ویژه‌ای دارد و ترجمان نوعی بازآفرینی واقعیت است که از نظر سوسیالیست‌‌های طرفدار شوروی، بازنمایی واقعیت از میان جعلیات کاپیتالیستی است؛
و از نظر مخالفان سوسیالیسم روسی، بزک کردن واقعیت برای القای ایدئولوژی است. واقعیت، هر یک از این دو که باشد، از این گریزی نیست که پاره بزرگی از هنر قرن بیستم محصول این انقلاب و موافقان و مخالفانش بود.